Προς το περιεχόμενο

Ο Eddie Cue της Apple ήθελε να διαθέσει το iMessage σε Android από το 2013


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, KilliK είπε

ειναι και ο λογος που δωσανε το email στο δικαστηριο.

Το οποίο δεν αποδεικνύει ουσιαστικά τίποτα πάνω στο θέμα μονοπωλίου ή κυρίαρχης θέσης… η φάση είναι τύπου βγάζω ότι μπορεί να δώσει αρνητική χροιά μπας και αποπροσανατολίσω την κουβέντα… συνήθως τέτοιες πρακτικές δεν πιάνουν, ίσα ίσα που αποδυναμώνουν τον κατήγορο δείχνοντας τον ουσιαστικά άνευ επιχειρημάτων… 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, KilliK είπε

ειναι και ο λογος που δωσανε το email στο δικαστηριο.

Τι σχέση έχουν οι αποφάσεις της Apple για το I message με την epic? Η epic τραγική ως συνήθως...

 

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Αν δεν το χρησιμοποιήσεις δεν μπορείς να καταλάβεις, είναι εξαιρετική εφαρμογή, καμία σχέση με messages που έχω τωρα... Και σου μιλάω ως πρώην κάτοχος iphone 4s και lumia 950xl και από εκεί και μετά μόνο android...και σκέψου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω σε ios 

Επειδή δεν γίνεσαι σαφής στην απάντησή σου, μπορείς να μας εξηγήσεις με λεπτομέρειες που υπερτερεί το iMessage έναντι των υπολοίπων εφαρμογών messaging; Φιλικά πάντα! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kitharas είπε

Επειδή δεν γίνεσαι σαφής στην απάντησή σου, μπορείς να μας εξηγήσεις με λεπτομέρειες που υπερτερεί το iMessage έναντι των υπολοίπων εφαρμογών messaging; Φιλικά πάντα! :)

 

 native εφαρμογή, δυνατότητα αποστολής σαν iMessage αλλά και σαν κανονικό μήνυμα, μεταφορά φωτογραφίας στο κανονικό της μέγεθος, δυνατότητα μεταφοράς πολλών φωτογραφιών ή βίντεο σαν iCloud link απευθείας από την εφαρμογή, αποστολή και ανάγνωση και πολλές δυνατότητες μέσω της Siri, λήψη και διαχείρηση από πολλές συσκευές 

όπως καταλαβαίνεις θα μπορούσα να πω αρκετά ακόμα αλλά νομίζω πως τόσα εκατομμύρια χρήστες που έχουν apple προϊόντα για να το προτιμούν παρόλο που τους περιορίζει να στέλνουν μόνο σε apple συσκευές και ας υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές κάτι σημαίνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p8denu είπε

 native εφαρμογή, δυνατότητα αποστολής σαν iMessage αλλά και σαν κανονικό μήνυμα, μεταφορά φωτογραφίας στο κανονικό της μέγεθος, δυνατότητα μεταφοράς πολλών φωτογραφιών ή βίντεο σαν iCloud link απευθείας από την εφαρμογή, αποστολή και ανάγνωση και πολλές δυνατότητες μέσω της Siri, λήψη και διαχείρηση από πολλές συσκευές 

όπως καταλαβαίνεις θα μπορούσα να πω αρκετά ακόμα αλλά νομίζω πως τόσα εκατομμύρια χρήστες που έχουν apple προϊόντα για να το προτιμούν παρόλο που τους περιορίζει να στέλνουν μόνο σε apple συσκευές και ας υπάρχουν τόσες άλλες επιλογές κάτι σημαίνει 

Επίσης, δεν έχει διαφημίσεις όπως το viber και το messenger που σου σπάνε τα )&^%, παρέχει το μέγιστο επίπεδο ασφαλείας σε αντίθεση με πολλά άλλα app, έχει browser built-in, παρέχει encrypted group chats, υποστηρίζει voice messages και έχει πολύ καλό συγχρονισμό σε αντίθεση με πολλά άλλα apps. Αν έδινε και το FaceTime με την φοβερή ποιότητα εικόνας θα ήταν κορυφή όλο το πακέτο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να προσθέσω ότι αν έχεις ipad, imac, macbook ktl απαντάς σαν συνέχεια στα μυνήματά σου στην συζήτηση που κάνεις με φυσικό τρόπο χωρις να αφήνεις την συσκευή σου και να πας στο κινητό. κρυπτογράφηση, ιδιωτικότητα, και ξέρεις ότι θα υπάρχει πάντα σε αντίθεση με εφαρμογές της google που μετά από 1 το πολυ 2 χρόνια γίνονται discontinued 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ, ομολογώ ακόμα δεν έχω καταλάβει ως προς τι ο ντόρος... Θεωρητικά είναι πιο ασφαλής από τον ανταγωνισμό, οκ. Αλλά για την δική μου τουλάχιστον χρήση, ως εκεί. Από την άλλη, το ότι δεν προσφέρει αναφορά παράδοσης σε SMS εκτός iMessage, το θεωρώ έλλειψη σε επίπεδο χρηστικότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...