Προς το περιεχόμενο

Βιβλιάρια καταθέσεων ΤΕΛΟΣ στην Πειραιώς


Nabuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Νομίζω ρε παιδιά ότι η εθνική τα έχει καταργήσει χρόνια…

Η εθνική δεν έχει καν μηχάνημα να κάνει αυτόματη ενημέρωση σε αντίθεση με την πειραιώς... τουλάχιστον σε αυτά που πηγαίνω εγώ. 

Κρίμα πάντως που καταργούνται :( 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

28 λεπτά πριν, ppaio είπε

Ολα αυτα ομως κοβουν θεσεις προσωπικου δυστυχως...

Ναι αργομισθίες ……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nabuko είπε

Εγώ που άνοιξα και δεύτερο δε μου έδωσαν ούτε βιβλιάριο ούτε κάρτα. 

Κουράγιο αδέλφι, ψυχανεμίζομαι πως έπεσες σε τσίπηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ppaio είπε

Ολα αυτα ομως κοβουν θεσεις προσωπικου δυστυχως...

Η Πειραιώς είχε κάτι μηχανάκια για αυτόματη ανανέωση, και κάνανε οι γέροι ουρά με το βιβλιάριο. Και φυσικά κάτι κάνανε λάθος και ερχόταν ο υπάλληλος, να βοηθήσει και οι ουρές μεγάλωναν..

Το καλό είναι ότι πλέον, εάν δεν θέλουν και δε μπορούν το e-banking, μπορούν να καλούν τις τράπεζες στο τηλέφωνό τους και να ρωτάνε.

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, xxatziva είπε

αν πέσει το ρεύμα ή κοπεί το ιντερνετ πως ενημερώνεσαι? πάντα το χαρτί θα κερδίζει εκτός αν το χασεις.

Διάβασε πάλι αυτό που έγραψες. 

Ο ορισμός του ο,τι να ναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Η Πειραιώς είχε κάτι μηχανάκια για αυτόματη ανανέωση, και κάνανε οι γέροι ουρά με το βιβλιάριο. Και φυσικά κάτι κάνανε λάθος και ερχόταν ο υπάλληλος, να βοηθήσει και οι ουρές μεγάλωναν..

Το καλό είναι ότι πλέον, εάν δεν θέλουν και δε μπορούν το e-banking, μπορούν να καλούν τις τράπεζες στο τηλέφωνό τους και να ρωτάνε.

Δε νομίζω να επιτρέπεται κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, xxatziva είπε

αν πέσει το ρεύμα ή κοπεί το ιντερνετ πως ενημερώνεσαι? πάντα το χαρτί θα κερδίζει εκτός αν το χασεις.

Γιατί αν πήγαινες στην τράπεζα και δεν είχε ρεύμα είναι γνωστό ότι έγραφε ο υπάλληλος όλες τις κινήσεις στο χέρι στο βιβλιάριο σου 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Γιατί αν πήγαινες στην τράπεζα και δεν είχε ρεύμα είναι γνωστό ότι έγραφε ο υπάλληλος όλες τις κινήσεις στο χέρι στο βιβλιάριο σου 

Κι όμως, έχει συμβεί ο υπάλληλος του γκισέ να κάνει την ενημέρωση χειρόγραφα. Ίσως επειδή ήταν μόνο μια, αλλά και πάλι, συνέβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες οι ηλικιωμένοι σε όλο το κόσμο πάνε στα ταμεία και δεν μπορούν να το σταματήσουν γιατί ξέρουν ότι δε μπορούν αλλιως

θυμάμαι στη γειτονιά μου η Commonwealth εχει ταμειο μονο γιαυτους τις μερες που πληρωνονται

λέμε για τους ηλικιωμένους ,εδώ νέοι ανθρωποι δε πάνε να κάνουν e banking μην τους τα παρουν απο το ιντερνετ χακερ.....

τηλεφωνικά δε δίνονται υπόλοιπα αν δεν έχεις phone banking ...αυτο γιατι καποιος ανεφερε το τηλεφωνικα

στη Πειραιώς έχω δει έχουν μια κοπέλα που τους παίρνει και τους πάει στο μηχάνημα για ενημέρωση βιβλιαρίου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γονείς μου (70+ και οι δύο) αντιδρούσαν λυσσαλέα σε οποιαδήποτε μορφή ηλεκτρονικού banking για την σύνταξη και τις πληρωμές του μήνα. Μετά από 2-3 απογεύματα πολύωρης αναμονής μέχρι να μπουν τα χρήματα παραμονή της πληρωμής λόγω καθυστερήσεων, τους έπεισα να χρησιμοποιείσουμε τη δυνατότητα για να βλέπουμε πότε μπήκαν τα χρήματα. ΄Ενα χρόνο μετά πλέον κάνουν φιγούρα στους συνομήλικους συγγενείς και φίλους ότι " Όλες τις πληρωμές τις κάνει ο γιός μας, δεν χρειάζεται να περιμένουμε σε καμμία ουρά." Η ευκολία εκαμψε κάθε αντίσταση στο τέλος, όμως όσοι δεν έχουν βοήθεια από άτομο του περιβάλοντός τους σίγουρα δυσκολεύονται από την όλη κατάσταση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...