Προς το περιεχόμενο

αγορα Huawei P40 Lite 5G (128GB) αξιζει; ή καλυτερα p30 lite ; ή κατι αλλο; .


johnmegarythmos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, Symbad είπε

Δε θα συμφωνήσω με τον προγραψαντα. Έχω εδώ και δύο χρόνια το s9+ και ειδικά αν χρησιμοποιείς το κινητό για κατανάλωση περιεχομένου, ε ναι τότε όχι μόνο βλέπεις διαφορά από 720 σε 1080, αλλά και σε 1440p. Όταν πχ βλέπω βίντεο στο YouTube, η θέαση σε υψηλότερη ανάλυση είναι απόλαυση για τα μάτια! Για μένα η οθόνη είναι το βασικότερο χαρακτηριστικό στο κινητό. 

Και πρεπει να ειναι το σημαντικοτερο η οθονη.

Τα ματια μας ειναι ολη μερα εκει καρφωμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Symbad είπε

Δε θα συμφωνήσω με τον προγραψαντα. Έχω εδώ και δύο χρόνια το s9+ και ειδικά αν χρησιμοποιείς το κινητό για κατανάλωση περιεχομένου, ε ναι τότε όχι μόνο βλέπεις διαφορά από 720 σε 1080, αλλά και σε 1440p. Όταν πχ βλέπω βίντεο στο YouTube, η θέαση σε υψηλότερη ανάλυση είναι απόλαυση για τα μάτια! Για μένα η οθόνη είναι το βασικότερο χαρακτηριστικό στο κινητό. 

Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το άτομο. Εγώ προσωπικά εδώ και 17 μήνες δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την ανάλυση. Παλαιότερα είχα κινητό με FHD IPS οθόνη και η μετάβαση στα 720p δεν μου κακοφάνηκε καθόλου. Δηλαδή θέλω να πω ότι δεν πρέπει να γενικεύουμε κάποια πράγματα. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τον αποθηκευτικό χώρο, που σε κάποιους δεν αρκούν ούτε τα 128GB, ενώ εγώ βολεύομαι με 64GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι δε γενίκευσα. Την προσωπική μου άποψη και εμπειρία κατέθεσα, όπως κάνουμε και όλοι όσοι συμμετέχουμε σε ένα φόρουμ ανταλλαγής απόψεων. Δεν είναι ανάγκη και ζητούμενο να συμφωνούμε. Γόνιμος και κόσμιος διάλογος να γίνεται, για να μπορεί ο καθένας που παρακολουθεί την κουβέντα να βγάζει τα συμπεράσματά του, σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια, θελω και δεδομένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ειδα το p40 lite στον γερμανο και απογοητευτηκα οτι δεν ειχε εικονιδια το μενου δηλαδη πολυ λιγο το μενου του! καλα ραδιοφωνο δεν εχει το p40 lite ; γιατι δεν βρηκα να υπαρχει ραδιοφωνο αλλα φοβερη η καμερα και η οθονη του . Ρωτησα και τα 3 καταστηματα γερμανος vodafone και wind και μου ειπανε οτι δεν εχουνε p40 lite 5g και οτι ειναι παραεισαγωγης για αυτο και υπαρχει μονο στην scroutz το p40 lite 5g.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα για τον γιο και μιας και το βρήκα είπα μήπως κάποιος ενδιαφέρεται επίσης.

Απο Amazon.de το Huawei P30 δυστυχώς όχι καινούργιο αλλά "Like New" και Fulfiled by Amazon στα 224€+7€ μεταφορικά = 231€.

https://www.amazon.de/dp/B07NLRJHN6/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_E0J1KTCVGK6VK250KRZZ?_encoding=UTF8&psc=1

Προσοχή είναι "Like New" από τρίτο κατασκευαστή που σημαίνει τις περισσότερες φορές απλά ανοιγμένο και ή ελαφρά χρησιμοποιημενο και με εγγύηση Amazon (νομίζω ένα χρόνο?) μιας και είναι Fulfiled by Amazon.

Εγω το σκέφτομαι σοβαρά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2021 στις 3:02 ΜΜ, Symbad είπε

Δε θα συμφωνήσω με τον προγραψαντα. Έχω εδώ και δύο χρόνια το s9+ και ειδικά αν χρησιμοποιείς το κινητό για κατανάλωση περιεχομένου, ε ναι τότε όχι μόνο βλέπεις διαφορά από 720 σε 1080, αλλά και σε 1440p. Όταν πχ βλέπω βίντεο στο YouTube, η θέαση σε υψηλότερη ανάλυση είναι απόλαυση για τα μάτια! Για μένα η οθόνη είναι το βασικότερο χαρακτηριστικό στο κινητό. 

εμενα με νοιαζει περισσοτερο το 4g+ , το wifi calling το volte και εαν υποστηριζει 5g και ραδιοφωνο και επισης αμα εχει γυρωσκοπιο και led notification και μετα η οθονη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...