Προς το περιεχόμενο

Απενεργοποίηση οθόνης απο τα windows


mastoras007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, Υπάρχει τρόπος να Απενεργοποιήσω και μετα να ενεργοποιήσω ξανά την οθόνη του υπολογιστή μέσα απο τα windows?

Θέλω να το κάνω σε υπολογιστή που είμαι συνδεδεμένος απομακρυσμένα οπότε για την  ενεργοποίηση της δεν είναι απαραίτητο να βλέπω την οθόνη,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Καλησπέρα, Υπάρχει τρόπος να Απενεργοποιήσω και μετα να ενεργοποιήσω ξανά την οθόνη του υπολογιστή μέσα απο τα windows?

Θέλω να το κάνω σε υπολογιστή που είμαι συνδεδεμένος απομακρυσμένα οπότε για την  ενεργοποίηση της δεν είναι απαραίτητο να βλέπω την οθόνη,.

Αν εννοείς να την σβήσεις όταν έχεις συνδεθεί από απόσταση δεν νομίζω ότι γίνεται με κάποιον τρόπο.
Φρόντισε κάπως να είναι ήδη κλειστή.

Αν εννοείς ότι δεν θες να φαίνεται στην οθόνη του τί κάνεις όση ώρα χρησιμοποιείς το πισί από απόσταση τότε και ανάλογα με το πρόγραμμα απομακρυσμένου ελέγχου που έχεις εγκαταστήσει ίσως να υπάρχουν επιλογές να «μαυρίζει» η οθόνη όσο είσαι online και να επενέρχεται μετά.
Δεν ξέρω παραπάνω λεπτομέρειες να σου πώ για αυτό, σόρρυ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dpolal είπε

Φρόντισε κάπως να είναι ήδη κλειστή.

Η καλύτερη λύση. Αν δεν χρησιμοποιείς τον υπολογιστή κράτα την κλειστή. Αν είναι ήδη ανοιχτή και δεν μπορείς να την κλείσεις μπορείς να ρυθμίσεις την οθόνη απομακρυσμένα ώστε να κλείνει στο 1 λεπτό αδράνειας.

Αν είναι κάτι άλλο που θέλεις να πετύχεις π.χ. να μην βλέπει όποιος είναι μπροστά στον απομακρυσμένο υπολογιστή τι κάνεις αυτό είναι άλλο θέμα. Θα πρέπει να μας πεις με ποιο πρόγραμμα κάνεις την απομακρυσμένη και ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα αν είναι ανοιχτή η οθόνη.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...