Προς το περιεχόμενο

Τα υψηλότερα κέρδη των τελευταίων ετών ανακοίνωσε η Samsung


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Προτεινω αν καποιος θελει 100% samsung να παει πρωτα απο ολα στο S20 Fe 5G στα 610 ευρω εχει 865 και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα S21. Περνει και sd. 

Απο εκει και περα το Poco F3 ειναι οτι πιο vfm μεχρι τα 350 με τον 870 εξαιρετικη οθονη την μικροτερη τρυπα selfie που υπαρχει σε κινητο σημερα. 

Απο midrange το OnePlus Nord N10 5G ειναι πολυ αξιολογο με τον 690 και σε πολυ καλη τιμη οπως και τα redmi note 10 και το X3 pro με τον 860. 

Huawei να πω την αληθεια χωρις gapps δεν θα προτεινα σημερα περα απο power user που θα παιξουν με apkpure mobilism και θα βρουν την ακρη σε οτι χρειαστουν. Η samsung στη βασικη κατηγορια S το εχει χασει το παιχνιδι εχει ξεφυγει απλα ο κοσμος παει οπου παει η μαζα ειναι λογικο.

Από αυτά 2 δύο, πάλι θα πήγαινα s21, υπερτερεί σε κάποια χαρακτηριστικά και στο σημαντικότερο για εμένα: μέγεθος! (Η SD μου είναι αδιάφορη, μιας και πάνω από 64Gb δεν χρειάστηκα ποτέ)

Η διαφορά στην τιμή είναι 100ε, άρα αμελητέα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και κουράζει πολύ ο τρόπος λειτουργίας των Samsung σε σχέση με άλλα android, τώρα ψήνομαι άσχημα για S21 η Α52 σε συνδιασμό με Galaxy Watch3 ως φορητό πιεσόμετρο. Δεν έχω ακούσει κάπου για αντίστοιχη εναλακτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Arkin είπε

Προτεινω αν καποιος θελει 100% samsung να παει πρωτα απο ολα στο S20 Fe 5G στα 610 ευρω εχει 865 και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα S21. Περνει και sd. 

Απο εκει και περα το Poco F3 ειναι οτι πιο vfm μεχρι τα 350 με τον 870 εξαιρετικη οθονη την μικροτερη τρυπα selfie που υπαρχει σε κινητο σημερα. 

Απο midrange το OnePlus Nord N10 5G ειναι πολυ αξιολογο με τον 690 και σε πολυ καλη τιμη οπως και τα redmi note 10 και το X3 pro με τον 860. 

Huawei να πω την αληθεια χωρις gapps δεν θα προτεινα σημερα περα απο power user που θα παιξουν με apkpure mobilism και θα βρουν την ακρη σε οτι χρειαστουν. Η samsung στη βασικη κατηγορια S το εχει χασει το παιχνιδι εχει ξεφυγει απλα ο κοσμος παει οπου παει η μαζα ειναι λογικο.

Εχω το Ρ40 pro,δεν ξέρω τι είναιτο apkpure που λες. Απλά κατέβασα απο την εφαρμογή της χουαβει το petal search και με αυτην την εφαρμογή κατέβασα οτι χρειαζόμουν. Απλό δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει και θελει ας το παρει , σταματηστε επιτελους να λειτουργειται σαν να ειστε μετοχοι η λες και σας παιρνουν τα λεφτα απτη τσεπη για να αγορασουν ακριβα κινητα καποιοι αλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2021 στις 7:05 ΜΜ, Arkin είπε

Τοσο αθλια κινητα και πουλανε σαν ζεστο ψωμακι. Τα θελει ο κωλος μας και καλα κανουν. Αντε και στο S22 να αρχισουν να αφαιρουν και τιποτα αλλο μιας και στα s21 τα κατεστρεψαν αφαιρεσαν sd εβαλαν πλαστικη πλατη απλη οθονουλα full hd γενικα ειναι κινητα των 300 ευρω και τα πουλανε 800. Το S21 ultra οκ ειναι κινητο των 600 και πουλιεται 1200. Αν βαλουμε και τον κακιστο exynos που δεν χτυπαει ουτε καν 860 τοτε εχουμε 3 πολυ κακα κινητα που λογο marketing και χειραγωγησης της αγορας καταφερνουν να πουλησουν τοσο καλα στον αθωο κοσμακη που δεν εχει ιδεα απο αυτα αλλα οτι του πουν θα το παρει για να ειναι στη μοδα. Κριμα η μαζοποιηση του κοσμου ειναι μεγαλυτερη απο ποτε ειδικα επι covid 19 εποχης.

Για ποιο λόγο είναι άθλια; Πες μου άλλη εταιρία με το service της Samsung,τα update της Samsung και το προσεγμένο Ui της Samsung . Λες για τα Xiaomi.  Σε αυτή την περίπτωση ισχύει από που λένε, ότι πληρώνεις παίρνεις. Άθλιο Ui,ανύπαρκτο service στην περίπτωση αγοράς από έξω, updates που διορθώνουν ένα πρόβλημα και προσθέτουν άλλα 10. Θες να μιλήσουμε και για τις καμένες οθόνες στα low και mid range ; Για το θέμα της SD, μεγάλο ρόλο έχουν παίξει και οι παροχοι κινητής όπου πιέζουν τις εταιρίες για να πουλάνε συμβόλαια και πακέτα δεδομένων. 

Για τις τιμές δε το σχολιάζω καν,η λογική του Έλληνα που θέλει τα πάντα τζάμπα. Εσύ και εγώ ποναμε να δώσουμε τα 600 800 και 1000,στο εξωτερικό όμως με τα συμβόλαια και τους μισθούς they don't give a fuck .....

Όσον αφορά τον Exynos και τον Snapdragon θα πω τα εξής. Κάποτε επί εποχές Note 3/4 και S3 S4 S5 ψάχναμε να βρούμε τον Exynos επειδή ο Snapdragon ήταν φουρνακι τσέπης. Στην καθημερινή χρήση δε βλέπεις καμία διαφορά μεταξύ τους και όποιος πει το αντίθετο είναι ψέμα,ειδικά στην περίπτωση του S21.....

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

και οι αλλοι μισοι οτι τρωει μπανανες 😛

σαν της βανανες made by xiaomi δεν εχεις και μετα να πας στην τουαλέτα made by xiomi και το κωλόχαρτο made by xiaom i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Black Demis said:

σαν της βανανες made by xiaomi δεν εχεις και μετα να πας στην τουαλέτα made by xiomi και το κωλόχαρτο made by xiaom i

προσωπικα ευχαριστημενος με οτι ειχα παρει. value for money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...