Προς το περιεχόμενο

η γειτόνισά θα φέρει την τροχαία για το πάρκινγκ..


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, maparios είπε

Επίσης όταν πήγε η αστυνομία, τι ανέφερε δηλαδή; τι έκανε η αστυνομία; βρείτε τα και έφυγε; 

στην περίπτωση που ανέφερα είχε γίνει δικαστήριο και υποχρεώθηκε ο άλλος να αφήσει διάδρομο για να μπαίνει ο συγγενής μου.

Κάποια στιγμή όμως ο άλλος ξεφόρτωσε κάποια πράγματα και έκλεισε το διάδρομο. Ο διάδρομος ήταν ίσα ίσα να περάσει αυτοκίνητο. Φαντάσου ότι αν σταματούσες στη μέση δε μπορούσες να βγεις από το αμάξι, δεν υπήρχε χώρος να ανοίξουν οι πόρτες. Ήρθε η αστυνομία και του είπε να τα μαζέψει, πράγμα που το έκανε μετά από λίγο. Δε μπορούσε να κάνει κάτι ο άλλος. Υπήρχε απόφαση δικαστηρίου, δε θα έκανε το μάγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το νεοέλληνα που θέλει να παρκάρει ακριβώς έξω από το σπίτι του με ξεπερνά. Άστο ρε φίλε πιο κάτω στην τελική, ανοίγεις τώρα θέμα που δε λύνεται εύκολα ούτε για σένα ούτε για τη ...συντρόφισσα.

Επισης αυτή η φράση σου ενοχλεί:

στην γειτονιά είναι ολοι εχθρικοι απεναντι μου καθως δεν θελουν νεα ατομα στη γειτονια τους,μεσος ορος ηλικίας 50-55 να φανταστείτε.. 

Γιατί άραγε να είναι εχθρικοί; Μήπως η δυνατή μουσικουλα; Τα σούρτα φέρτα με παρέες και φωνές σε ώρες κοινής ησυχίας; Η εξάτμιση του ΙΧ η καμιά μηχανή φτιαγμένη;

Έχω άπειρους λόγους να αναφέρω γιατί ο νέος άνθρωπος μπορεί να ενοχλεί ένα μεγαλύτερο... όπως και το ανάποδο φυσικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tasanton είπε

Αυτό με το νεοέλληνα που θέλει να παρκάρει ακριβώς έξω από το σπίτι του με ξεπερνά.

+1

για να σκεφτείτε κατάσταση που επικρατεί στη χωρα, στη γειτονιά μου, μια οικογένεια κάνει επι χρόνια κατάληψη δρόμου βάζοντας κολωνάκια "μη παρκάρετε"  για να κρατά τη θέση παρκινγκ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ και ακριβώς απέναντι μένει ο Δντης  της τροχαίας Αθηνών που φυσικά και αυτός δε τολμά να κάνει αλλιώς παρά να ψάχνει σαν όλους τους άλλους κανα μισάωρο για θέση πάρκινγκ αντι να τις τα πετάξει στα σκουπίδια ... τι να λέμε τώρα.

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tasanton είπε

Αυτό με το νεοέλληνα που θέλει να παρκάρει ακριβώς έξω από το σπίτι του με ξεπερνά. Άστο ρε φίλε πιο κάτω στην τελική, ανοίγεις τώρα θέμα που δε λύνεται εύκολα ούτε για σένα ούτε για τη ...συντρόφισσα.

Επισης αυτή η φράση σου ενοχλεί:

στην γειτονιά είναι ολοι εχθρικοι απεναντι μου καθως δεν θελουν νεα ατομα στη γειτονια τους,μεσος ορος ηλικίας 50-55 να φανταστείτε.. 

Γιατί άραγε να είναι εχθρικοί; Μήπως η δυνατή μουσικουλα; Τα σούρτα φέρτα με παρέες και φωνές σε ώρες κοινής ησυχίας; Η εξάτμιση του ΙΧ η καμιά μηχανή φτιαγμένη;

Έχω άπειρους λόγους να αναφέρω γιατί ο νέος άνθρωπος μπορεί να ενοχλεί ένα μεγαλύτερο... όπως και το ανάποδο φυσικά.

Ενοχλεί γιατί; είμαι 29 ετών για την ακρίβεια. Ούτε μουσική σε ακατάλληλες ώρες, ούτε παρέες ούτε μηχανές. Απλά δεν γουστάρουν και δεν έχει να κάνει με δική μου προκατάληψη, είναι δεδομένο αυτό που γράφω. Και οχι δε θα το αφήσω πιο κάτω γιατι το κοντινότερο είναι πολλά μέτρα πιο κάτω, και όταν βρέχει η έχω ψώνια από σουπερμάρκετ μπορεί να κάνω δύο και τρεις διαδρομές και δεν έχω χρόνο για χάσιμο.. Και το θέμα πρέπει να λυθεί και θα το φτάσω στα άκρα, αν έχω άδικο θα υποχωρισω αλλά με εκνεύρισε που με απειλεί ότι θα φέρει τροχαία και είπε ψέματα ότι ρώτησε και της είπαν πως είναι δικό της 

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Βάλε το δικό σου αμάξι στο βάθος και κάνε παράπονα άμα σε κλείσει αυτή

Αυτό έκανα σήμερα, και ήρθε χτυπούσε τα κουδούνια.. Γιατί ήθελε να βγω, για να το βάλει αυτή.. 

1 ώρα πριν, Bitbit είπε

στην περίπτωση που ανέφερα είχε γίνει δικαστήριο και υποχρεώθηκε ο άλλος να αφήσει διάδρομο για να μπαίνει ο συγγενής μου.

Κάποια στιγμή όμως ο άλλος ξεφόρτωσε κάποια πράγματα και έκλεισε το διάδρομο. Ο διάδρομος ήταν ίσα ίσα να περάσει αυτοκίνητο. Φαντάσου ότι αν σταματούσες στη μέση δε μπορούσες να βγεις από το αμάξι, δεν υπήρχε χώρος να ανοίξουν οι πόρτες. Ήρθε η αστυνομία και του είπε να τα μαζέψει, πράγμα που το έκανε μετά από λίγο. Δε μπορούσε να κάνει κάτι ο άλλος. Υπήρχε απόφαση δικαστηρίου, δε θα έκανε το μάγκα.

Λογικό μου φαίνεται.. 

1 ώρα πριν, tigergreg είπε

ΟΧΙ  δεν  μπορει  να  σε  γραψει   σε   ιδιωτικο   δρομο.

Αν   ειναι   "για   προσπελαση"   σαφως   και  δεν  εχει   δικαιωμα   να  περναει  το  αυτοκινητο   της

εκει. Πιθανοτατα   βεβαια   ουτε  κι  εσυ.

Το   "ειναι  ο  τοιχος  μου"  δεν  λεει  κατι.

Πρεπει   ωστοσο  να   δεις   στον  δημο   η  στο   κτηματολογιο  πως   ειναι   χαρακτηρισμενο.

Σε   αναλογη   περιπτωση   που  γνωριζω   χαρακτηριζεται   ως   δημοτικος  δρομος.

 

Αν όντως είναι δημοτικός δρόμος, το πάμε" οποίος προλάβει" και έληξε το θέμα, σωστά; αυτό θέλω να μάθω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τοπογράφος μηχανικός θα σε βγάλει άκρη , για να διαβάσει όλα τα χαρτιά και να σου πει τι είναι νόμιμο και τι όχι. Όσο για το εχθρικό περιβάλλον , δεν είναι εχθρικό , είναι τοξικό. Αν αποφασίσεις ότι δεν σε πειράζει , κάτσε εκεί καλά είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, maparios είπε

Αν όντως είναι δημοτικός δρόμος, το πάμε" οποίος προλάβει" και έληξε το θέμα, σωστά; αυτό θέλω να μάθω 

Αμ  δε....Τοτε  θα  σου  βεβαιωνει   παραβαση   η  δημοτικη   αστυνομια  η  τελος   παντων   ο  δημος.

Κανεις   απο  τους   δυο   δεν  εχει  δικαιωμα   σταθμευσης.

Εκτος   φυσικα   και   ειναι   ιδιοκτησια   της   οικιας   σου.

Μηχανικος   μονο  θα   σου  λυσει   το  θεμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ο δρόμος είναι ιδιοκτησία σου παρκάρεις, αν είναι ιδιοκτησία της παρκάρει, αν είναι δημόσιος δεν παρκάρει κανείς.

Αν πάλι δεν ξέρετε ή δε θέλετε να βρείτε ποιανού ιδιοκτησία είναι, εφόσον δεν θέλετε και να τα βρείτε, ας κλείνει ο ένας τον άλλο να έχετε να ασχολείστε να περνάει ή ώρα...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tigergreg είπε

Μπορει   να  ανηκει   και   στον   διπλανο   οποτε   "δυο   γαιδαροι  μαλωνανε  σε   ξενο   αχυρωνα"....🤩

Ας είχε αμάξι και αυτός να βάλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Ας είχε αμάξι και αυτός να βάλει!

Δεν   θα   μπορουσε  γιατι   θα   του  εκαναν  παρατηρηση   οι  αλλοι  δυο....😄

Σιγουρα  σε  εναν  απ  τους  δυο   ομορους   ανηκει   και  υποχρεωθηκε   να  το  αφησει   προς   χρηση   για

αυτον  πισω. Μπορει   φυσικα   και  στους   δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Δεν   θα   μπορουσε  γιατι   θα   του  εκαναν  παρατηρηση   οι  αλλοι  δυο....😄

Εκεί όποιος έχει το πιο παλιό μάλλον κερδίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ό,τι θα γινόμουν 50-ρης και θα με έβλεπαν σαν στριμμένο οι 30-ρηδες δεν το είχα φανταστεί, χαχαχα!  

Καλή Ανάσταση και καλή τύχη με την 50-ρα γειτόνισσα  😀  

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...