Προς το περιεχόμενο

Το Spotify ξεπέρασε συνολικά τους 356 εκατομμύρια χρήστες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

να ναι καλα το χακαρισμενο....μια χαρα παιζει χωρις ουτε μια διακοπη για διαφημισεις και με απειρα skip

Χάκαρε και την ΔΕΗ. 

Να σου πω, και αν θες απαντάς. Αφού "ναναι καλά το χακαρισμένο", θα το χακάρουμε όλοι. Αυτό δεν θα έχει ως αποτέλεσμα να κλείσει το spotify μιας και κανεις δεν θα πληρώνει, και άρα να μην δουλεύει ούτε το χακαρισμένο?

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Οποίος παίρνει στα σοβαρά την μουσική , είναι σίγουρα συνδρομητής σε μια από αυτές τις υπηρεσίες.
Η ποιότητα ήχου , ένταση , ποικιλία κλπ δεν βρίσκετε σε καμία δωρεάν εφαρμογή. 
Με ένα ζευγάρι καλά ακουστικά (π.χ Bose soundsport wireless) είναι πραγματικά απόλαυση.

Προσωπικά έχω υπάρξει συνδρομητής σε Spotify , Apple Music και τώρα τελευταία YouTube Premium , κυρίως λόγω YouTube για να έχω και στην Smart TV/iPhone χωρίς διαφημίσεις.

Αν σε ενδιάφερει η ποιότητα δοκίμασε tidal hifi. Είναι σε άλλο επίπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dreamerchris είπε

το οτι σε spotify android app δεν μπορεις να παίξεις ενα τραγούδι που θες πολυ αλητεία

Για δωρεάν συνδρομή μιλάς έτσι; Συμφωνώ απόλυτα.

Προσωπικά θα μου καθότανε καλύτερα αν δεν υπήρχε καν η δυνατότητα δωρεάν συνδρομής στο κινητό όπως γίνεται στο Apple Music, παρά αυτό το χάλι που πλησιάζει τον μαζοχισμό. Να πρέπει να ακούσω Random Playlist για να πέσω στο τραγούδι που θέλω, περιορισμένα Skip, διαφημίσεις συνέχεια κτλ.

Βέβαια η δωρεάν συνδρομή δουλεύει μια χαρά στην εφαρμογή των σταθερών υπολογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Herald είπε

Αν σε ενδιάφερει η ποιότητα δοκίμασε tidal hifi. Είναι σε άλλο επίπεδο

από ποιότητα ήχου, το καλύτερο με διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω Spotify από την πρώτη ημέρα που ήρθε Ελλάδα. Ποτέ δε το μετάνιωσα.  Έχω δοκιμάσει όλες τις υπηρεσίες μουσικής αλλά καμία δε με κάλυψε όπως το Spotify. Θα ήθελα να έχει HIFI ποιότητα και 3D Audio ,αν και το δεύτερο είναι στα σπάργανα ακόμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Herald είπε

Χάκαρε και την ΔΕΗ. 

Να σου πω, και αν θες απαντάς. Αφού "ναναι καλά το χακαρισμένο", θα το χακάρουμε όλοι. Αυτό δεν θα έχει ως αποτέλεσμα να κλείσει το spotify μιας και κανεις δεν θα πληρώνει, και άρα να μην δουλεύει ούτε το χακαρισμένο?

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Αν σε ενδιάφερει η ποιότητα δοκίμασε tidal hifi. Είναι σε άλλο επίπεδο

Εγώ δεν έχω χακαρει τίποτε.... Απλά χρησιμοποιώ ένα τροποποιημένο APK... πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν χρήστες, άλλοι που θα πληρώνουν κάποιες υπηρεσίες και κάποιοι άλλοι όχι. Δεν έχω να απολογηθώ γιατί τίποτε ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν, νόμιμοι χρήστες που σας θίξαμε τις υπηρεσίες σας 😅

Α Να μην ξεχάσω να αναφέρω Πώς χρησιμοποιώ και το YouTube Music Vanced.... το ξέρω θα πάω στην κόλαση

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Εγώ δεν έχω χακαρει τίποτε.... Απλά χρησιμοποιώ ένα τροποποιημένο APK... πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν χρήστες, άλλοι που θα πληρώνουν κάποιες υπηρεσίες και κάποιοι άλλοι όχι. Δεν έχω να απολογηθώ γιατί τίποτε ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν, νόμιμοι χρήστες που σας θίξαμε τις υπηρεσίες σας 😅

Α Να μην ξεχάσω να αναφέρω Πώς χρησιμοποιώ και το YouTube Music Vanced.... το ξέρω θα πάω στην κόλαση

Kαι κλέφτες θα υπάρχουν και λοιπά συναφή επαγγέλματα δυστηχώς που ζούνε σαν κηφίνες εις βάρος της κοινωνίας. Όπως αισθάνεται καλά ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαι κλέφτες θα υπάρχουν και λοιπά συναφή επαγγέλματα δυστηχώς που ζούνε σαν κηφίνες εις βάρος της κοινωνίας. Όπως αισθάνεται καλά ο καθένας.

 Δεν θίγομαι από την απάντηση σου γιατί δεν υπήρξα και δεν θα υπαρξω κλέφτης. Εσένα πάντως σε βλεπω στον παράδεισο εύγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

 Δεν θίγομαι από την απάντηση σου γιατί δεν υπήρξα και δεν θα υπαρξω κλέφτης. Εσένα πάντως σε βλεπω στον παράδεισο εύγε. 

Κάθε φορά που ακούς ένα τραγούδι στο spotify αναγκάζεις την εταιρεία να πληρώνει και για το bandwidth αλλά και για τις ακροάσεις στους καλλιτέχνες, χωρίς να δίνεις δεκάρα. Προφανώς εδώ δεν μιλάμε για πειρατεία αλλά για κλοπή. Αφαιρείς λεφτά από το ταμείο τους, όπως κάνει και ένας κανονικός κλέφτης. Τον ποινικό κώδικα αμα κοιτάξεις είναι σαφές το τι θεωρείται κλοπή. 

Ειδικά δε μάλιστα όταν η συγκεκριμένη εταιρεία διαθέτει και δωρέαν έκδοση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Κάθε φορά που ακούς ένα τραγούδι στο spotify αναγκάζεις την εταιρεία να πληρώνει και για το bandwidth αλλά και για τις ακροάσεις στους καλλιτέχνες, χωρίς να δίνεις δεκάρα. Προφανώς εδώ δεν μιλάμε για πειρατεία αλλά για κλοπή. Αφαιρείς λεφτά από το ταμείο τους, όπως κάνει και ένας κανονικός κλέφτης. Τον ποινικό κώδικα αμα κοιτάξεις είναι σαφές το τι θεωρείται κλοπή. 

Ειδικά δε μάλιστα όταν η συγκεκριμένη εταιρεία διαθέτει και δωρέαν έκδοση! 

Με την ίδια λογική όταν βλέπω μία ταινία έχει διακοπή για διαφημίσεις και αλλάζω κανάλι και ξανά επιστρέφω όταν τελειώνουν οι διαφημίσεις τότε κάνω κλοπή..... είμαστε όλοι κλέφτες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Με την ίδια λογική όταν βλέπω μία ταινία έχει διακοπή για διαφημίσεις και αλλάζω κανάλι και ξανά επιστρέφω όταν τελειώνουν οι διαφημίσεις τότε κάνω κλοπή..... είμαστε όλοι κλέφτες! 

Αν το κανάλι σου λέει οτι για να παρακολουθήσεις την ταινία πρέπει να δείς τις διαφημίσεις τότε ναι. Δεν υπάρχει κανένα τέτοιο κανάλι από όσο ξέρω. Και ψιλοάσχετο παράδειγμα βέβαια γιατί το κανάλι δεν πληρώνει ανά θεατή, δεν της κοστίζει απολύτως τίποτα να δείς εσύ μια ταινία. Στο spotify όμως κοστίζει να ακούς τη μουσική τους. 

Έτσι και αλλιώς η άποψη μου και η άποψη σου δεν έχει σημασία. Η αφαίρεση ξένης κινητής περιούσιας χωρίς τη συγκατάθεση του νόμιμου κατόχου θεωρείται κλοπή από τον ποινικό κώδικα. Εσύ όταν ακούς spotify χωρίς να πληρώνεις αφαιρείς ξένη κινητή περιουσία χωρίς τη συγκατάθεση του spotify. Ένωσε τις τελίτσες τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν το κανάλι σου λέει οτι για να παρακολουθήσεις την ταινία πρέπει να δείς τις διαφημίσεις τότε ναι. Δεν υπάρχει κανένα τέτοιο κανάλι από όσο ξέρω. Και ψιλοάσχετο παράδειγμα βέβαια γιατί το κανάλι δεν πληρώνει ανά θεατή, δεν της κοστίζει απολύτως τίποτα να δείς εσύ μια ταινία. Στο spotify όμως κοστίζει να ακούς τη μουσική τους. 

Έτσι και αλλιώς η άποψη μου και η άποψη σου δεν έχει σημασία. Η αφαίρεση ξένης κινητής περιούσιας χωρίς τη συγκατάθεση του νόμιμου κατόχου θεωρείται κλοπή από τον ποινικό κώδικα. Εσύ όταν ακούς spotify χωρίς να πληρώνεις αφαιρείς ξένη κινητή περιουσία χωρίς τη συγκατάθεση του spotify. Ένωσε τις τελίτσες τώρα

Πρέπει να είσαι πολύ ευτυχισμένος που είσαι νόμιμος χρήστης και πάλι Εύγε! Εγώ πάλι όπως και ο περισσότερος κόσμος ότι μπορώ να γλιτώσω θα το γλιτώσω

Καλή συνέχεια και πάντα τέτοια στη ζωή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Πρέπει να είσαι πολύ ευτυχισμένος που είσαι νόμιμος χρήστης και πάλι Εύγε! Εγώ πάλι όπως και ο περισσότερος κόσμος ότι μπορώ να γλιτώσω θα το γλιτώσω

Καλή συνέχεια και πάντα τέτοια στη ζωή σου

Και εγώ ότι μπορώ να γλυτώσω το γλυτώνω. Πώς το γλυτώνω? Μην χρησιμοποιώντας το! Αυτό που κάνεις εσύ είναι κλοπη, κυριολεκτικά, και βγαίνεις και με περηφάνια και το δηλώνεις κιόλας. Να σου δώσω και μια λίστα με σούπερ μάρκετ που δεν έχουν κάμερες, να μπείς και εκεί να γλυτώσεις τίποτα ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εγώ ότι μπορώ να γλυτώσω το γλυτώνω. Πώς το γλυτώνω? Μην χρησιμοποιώντας το! Αυτό που κάνεις εσύ είναι κλοπη, κυριολεκτικά, και βγαίνεις και με περηφάνια και το δηλώνεις κιόλας. Να σου δώσω και μια λίστα με σούπερ μάρκετ που δεν έχουν κάμερες, να μπείς και εκεί να γλυτώσεις τίποτα ;) 

Μην το χοντραίνεις , ότι δεν γουστάρω να ακούσω διαφημίσεις στο Spotify, δεν σημαίνει ότι θα πάω στο σούπερ μάρκετ για να κλέψω δεν το έχω κάνει ποτέ μου κι ούτε πρόκειται. 

Πολύ ζόρι τραβάς πάντως, κοίτα τον εαυτό σου Κάνε αυτό που εσύ θεωρείς σωστό και άσε τους άλλους να κάνουν το ίδιο

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...