Προς το περιεχόμενο

Το Spotify ξεπέρασε συνολικά τους 356 εκατομμύρια χρήστες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Μην το χοντραίνεις , ότι δεν γουστάρω να ακούσω διαφημίσεις στο Spotify, δεν σημαίνει ότι θα πάω στο σούπερ μάρκετ για να κλέψω δεν το έχω κάνει ποτέ μου κι ούτε πρόκειται. 

Πολύ ζόρι τραβάς πάντως, κοίτα τον εαυτό σου Κάνε αυτό που εσύ θεωρείς σωστό και άσε τους άλλους να κάνουν το ίδιο

Δεν ξέρω αν κλέβεις σουπερμαρκετ και ούτε με ενδιαφέρει. Σου εξηγώ οτι αυτό που κάνεις είναι κλοπή. Κανένα ζόρι, απλά στο ξεκαθαρίζω για να μην έχεις λάθος ιδέα για το τί είναι αυτό που κάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν ξέρω αν κλέβεις σουπερμαρκετ και ούτε με ενδιαφέρει. Σου εξηγώ οτι αυτό που κάνεις είναι κλοπή. Κανένα ζόρι, απλά στο ξεκαθαρίζω για να μην έχεις λάθος ιδέα για το τί είναι αυτό που κάνεις. 

Γίνεσαι γραφικός και αστείος πίστευε αυτό που θέλεις να πιστεύεις Τέλος η συζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Εγώ δεν έχω χακαρει τίποτε.... Απλά χρησιμοποιώ ένα τροποποιημένο APK... πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν χρήστες, άλλοι που θα πληρώνουν κάποιες υπηρεσίες και κάποιοι άλλοι όχι. Δεν έχω να απολογηθώ γιατί τίποτε ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν, νόμιμοι χρήστες που σας θίξαμε τις υπηρεσίες σας 😅

Α Να μην ξεχάσω να αναφέρω Πώς χρησιμοποιώ και το YouTube Music Vanced.... το ξέρω θα πάω στην κόλαση

 

5 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

 Δεν θίγομαι από την απάντηση σου γιατί δεν υπήρξα και δεν θα υπαρξω κλέφτης. Εσένα πάντως σε βλεπω στον παράδεισο εύγε. 

 

4 ώρες πριν, Herald είπε

Αν το κανάλι σου λέει οτι για να παρακολουθήσεις την ταινία πρέπει να δείς τις διαφημίσεις τότε ναι. Δεν υπάρχει κανένα τέτοιο κανάλι από όσο ξέρω. Και ψιλοάσχετο παράδειγμα βέβαια γιατί το κανάλι δεν πληρώνει ανά θεατή, δεν της κοστίζει απολύτως τίποτα να δείς εσύ μια ταινία. Στο spotify όμως κοστίζει να ακούς τη μουσική τους. 

Έτσι και αλλιώς η άποψη μου και η άποψη σου δεν έχει σημασία. Η αφαίρεση ξένης κινητής περιούσιας χωρίς τη συγκατάθεση του νόμιμου κατόχου θεωρείται κλοπή από τον ποινικό κώδικα. Εσύ όταν ακούς spotify χωρίς να πληρώνεις αφαιρείς ξένη κινητή περιουσία χωρίς τη συγκατάθεση του spotify. Ένωσε τις τελίτσες τώρα

 

4 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Μην το χοντραίνεις , ότι δεν γουστάρω να ακούσω διαφημίσεις στο Spotify, δεν σημαίνει ότι θα πάω στο σούπερ μάρκετ για να κλέψω δεν το έχω κάνει ποτέ μου κι ούτε πρόκειται. 

Πολύ ζόρι τραβάς πάντως, κοίτα τον εαυτό σου Κάνε αυτό που εσύ θεωρείς σωστό και άσε τους άλλους να κάνουν το ίδιο

 

4 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Γίνεσαι γραφικός και αστείος πίστευε αυτό που θέλεις να πιστεύεις Τέλος η συζήτηση

Η λογική πάντως κάποιων ότι επειδή κάτι είναι digital δεν θεωρείται κλοπή με. Ξεπερνα. Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. Το να χρησιμοποιείς τις επί πληρωμή υπηρεσίες μια; εφαρμογής χωρίς να πληρώνεις δεν έχει ΚΑμμια διαφορά από το να πας να πάρεις τα επί πληρωμή δημητριακά από το super market χωρίς να περάσεις από το ταμείο. Το ότι εσύ δικαιολογείς το ένα από τα 2 δεν αναιρεί ότι είσαι κλέφτης. Όπως το γεγονός ότι όταν δικαιολογείς μια κλοπή, η μελλοντική δικαιολογήση μιας άλλης δεν είναι μακριά. Αντε σου εύχομαι του χρόνου μαζί με το κλεμμένο Spotify να τρως για πρωινό τα κλεμμένα σου γιαούρτια και να κοιτάς στον καθρέφτη και να λες δεν είμαι κλέφτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2021 στις 12:28 ΠΜ, Devil9697 είπε

σαν το youtube premium δενεχει!

αχρειαστο το εβαλα μεσο αργεντινησ (199rs) και να σου πω την αληθεια δεν με τρελενει... αλλα βγαινει τζαμπα το οικογενειακο  οποτε κλαιν  μαιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

 

 

 

 

Η λογική πάντως κάποιων ότι επειδή κάτι είναι digital δεν θεωρείται κλοπή με. Ξεπερνα. Ο φίλος έχει απόλυτο δίκιο. Το να χρησιμοποιείς τις επί πληρωμή υπηρεσίες μια; εφαρμογής χωρίς να πληρώνεις δεν έχει ΚΑμμια διαφορά από το να πας να πάρεις τα επί πληρωμή δημητριακά από το super market χωρίς να περάσεις από το ταμείο. Το ότι εσύ δικαιολογείς το ένα από τα 2 δεν αναιρεί ότι είσαι κλέφτης. Όπως το γεγονός ότι όταν δικαιολογείς μια κλοπή, η μελλοντική δικαιολογήση μιας άλλης δεν είναι μακριά. Αντε σου εύχομαι του χρόνου μαζί με το κλεμμένο Spotify να τρως για πρωινό τα κλεμμένα σου γιαούρτια και να κοιτάς στον καθρέφτη και να λες δεν είμαι κλέφτης 

Το ότι με θεωρείς κλέφτη επειδή δεν ακούω διαφημίσεις με ξεπερνά. Το Spotify έχει και δωρεάν έκδοση με το ίδιο ακριβώς υλικό. Σας βάρεσε η καραντίνα στο κεφάλι και δεν ξέρετε που να ξεσπάσετε 

3 ώρες πριν, xavier είπε

το adblock στους browsers ειναι κλοπη?οχι τιποτα, να ξερουμε τι θα αναφερουμε, οταν παμε για εξομολογηση...

Στην κόλαση και εσύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Το ότι με θεωρείς κλέφτη επειδή δεν ακούω διαφημίσεις με ξεπερνά. Το Spotify έχει και δωρεάν έκδοση με το ίδιο ακριβώς υλικό. Σας βάρεσε η καραντίνα στο κεφάλι και δεν ξέρετε που να ξεσπάσετε 

Στην κόλαση και εσύ 

Τότε γιατί δεν χρειαιμοποιεις το free αλλά κλέβεις με modded apk το premium; 

4 ώρες πριν, xavier είπε

το adblock στους browsers ειναι κλοπη?οχι τιποτα, να ξερουμε τι θα αναφερουμε, οταν παμε για εξομολογηση...

Ανάλογα. Αν το έχεις ενςργοποιημενλ σε σελίδες που εχουν κακόβουλες διαφημίσεις spyware κτλ όχι. Όταν το έχεις πχ σε μια σελίδα που σαρεσει και που η σελίδα συ τηρείται από αυτές ναι είναι. Γιατί όταν στο μέλλον θα είναι τα πάντα συνδρομητικα θα τους κράζετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Τότε γιατί δεν χρειαιμοποιεις το free αλλά κλέβεις με modded apk το premium; 

Δεν ειναι το premium δεν μου επιτρεπεται να κατεβαζω κοματια και μετα να τα ακουω off line! απλα δεν διακοπτει για διαφημισεις και μου δινει απειρα skip και δεν κλεβω ξεκολα με την μαλακιαα

 

 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

 

Δικαιολόγησε το οπως σε κανει να αισθανεσαι καλύτερα. Το fact ειναι ενα. Ολες αυτές οι λειτουργιες που λες ειναι επι πληρωμη. Το offline, το download, τα απειρα skip. Eιναι επι πληρωμη. Εσυ χρησιμοποιεις modded apk να παρακάμπτεις ολα αυτα και να εχεις τσαμπα ολες τις λειτουργιες που η εφαρμογη δινει με πληρωμη. Ειναι, ξανα λεω, το ιδιο με το να πας στο super market, να βαλεις τις κοκα κολες στην τσαντα σου και να προσπερασεις το ταμειο. Εκει δεν το κανεις γιατι θα χτυπησει ο συναγερμος. Εδω το κανεις γιατι δεν εχεις επιπτωσεις. Αυτο δεν αναιρει οτι ειναι κλοπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xavier είπε

το adblock στους browsers ειναι κλοπη?οχι τιποτα, να ξερουμε τι θα αναφερουμε, οταν παμε για εξομολογηση...

To adblock, όπως και οι διαφημίσεις στην τηλέοραση που ανάφερε κάποιος άλλος, είναι εντελώς άλλη κατηγορία. Γιατί?  Μια διαφημιστική εταιρεία πληρώνει για να αγοράσει Χ τηλεοπτικό χρόνο στο τάδε κανάλι για την τάδε ώρα. Ανάλογα με την τηλεθεάση (πχ. αγώνας champions league) είναι διατεθειμένη να πληρώσει  και περισσότερα. Πουθένα στο συμβολαίο μεταξύ καναλιού και διαφημιστικής δεν υπάρχει όρος που η πληρωμή θα εξαρτηθεί από το πόσοι είδανε τις διαφημίσεις. Μπορείς να κλείσεις την τηλεόραση και να την πετάξεις από το παράθυρο αν θέλεις, το κανάλι τα ίδια λεφτά θα πάρει. 

Με το spotify όμως κλέβεις λεφτά από το ταμείο τουυς για να τα δώσεις στους καλλιτέχνες που ακούς. Φαντάζομαι οποιοσδήποτε ενήλικας που δεν ψάχνει να δικαιολογήσει τις κλοπες του καταλαβαίνει την διαφορά. Τα άκυρα παραδείγματα που φέρνετε δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχουν. Έστω ότι είναι κλοπη να μη βλέπεις διαφημίσεις. Και? Πώς αλλάζει αυτό το γεγονός ότι αν hackaris το spotify και  κλέβεις λεφτά από το ταμείο τους είσαι κλέφτης?  Θες να μου αιτιολογήσεις πως ΔΕΝ είναι κλέφτης κάποιος που το κάνει αυτό? Είμαι όλος αυτιά και έτοιμος να αλλάξω άποψη. Αλλιώς στην ίδια κατηγορία με αυτούς που μπαίνουν σε σπίτια και συγκοινωνίες και ξαφρίζουν πορτοφόλια ανήκει όποιος το κάνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

To adblock, όπως και οι διαφημίσεις στην τηλέοραση που ανάφερε κάποιος άλλος, είναι εντελώς άλλη κατηγορία. Γιατί?  Μια διαφημιστική εταιρεία πληρώνει για να αγοράσει Χ τηλεοπτικό χρόνο στο τάδε κανάλι για την τάδε ώρα. Ανάλογα με την τηλεθεάση (πχ. αγώνας champions league) είναι διατεθειμένη να πληρώσει  και περισσότερα. Πουθένα στο συμβολαίο μεταξύ καναλιού και διαφημιστικής δεν υπάρχει όρος που η πληρωμή θα εξαρτηθεί από το πόσοι είδανε τις διαφημίσεις. Μπορείς να κλείσεις την τηλεόραση και να την πετάξεις από το παράθυρο αν θέλεις, το κανάλι τα ίδια λεφτά θα πάρει. 

Με το spotify όμως κλέβεις λεφτά από το ταμείο τουυς για να τα δώσεις στους καλλιτέχνες που ακούς. Φαντάζομαι οποιοσδήποτε ενήλικας που δεν ψάχνει να δικαιολογήσει τις κλοπες του καταλαβαίνει την διαφορά. Τα άκυρα παραδείγματα που φέρνετε δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχουν. Έστω ότι είναι κλοπη να μη βλέπεις διαφημίσεις. Και? Πώς αλλάζει αυτό το γεγονός ότι αν hackaris το spotify και  κλέβεις λεφτά από το ταμείο τους είσαι κλέφτης?  Θες να μου αιτιολογήσεις πως ΔΕΝ είναι κλέφτης κάποιος που το κάνει αυτό? Είμαι όλος αυτιά και έτοιμος να αλλάξω άποψη. Αλλιώς στην ίδια κατηγορία με αυτούς που μπαίνουν σε σπίτια και συγκοινωνίες και ξαφρίζουν πορτοφόλια ανήκει όποιος το κάνει.  

το adblock ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με το φιλο που κατεβαζει το mod apk για να μην ακουει τις διαφημισεις του spotify...

για εμενα η ιδιοκτησια ειναι κλοπη, οποτε τετοια ηθικα διλημματα δεν υπαρχουν...αν το spotify δε θελει οι χρηστες του να καταφευγουν σε τετοιες συμπεριφορες, ειναι δικη του υποχρεωση να βρει το τροπο να το κανει και δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να κανω κηρυγμα στον οποιοδηποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, xavier είπε

το adblock ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με το φιλο που κατεβαζει το mod apk για να μην ακουει τις διαφημισεις του spotify...

για εμενα η ιδιοκτησια ειναι κλοπη, οποτε τετοια ηθικα διλημματα δεν υπαρχουν...αν το spotify δε θελει οι χρηστες του να καταφευγουν σε τετοιες συμπεριφορες, ειναι δικη του υποχρεωση να βρει το τροπο να το κανει και δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να κανω κηρυγμα στον οποιοδηποτε...

Koμπλέ, άρα και το adblock κλοπή. 

Δεν έχει για σένα και για μένα. Επέλεξες να ζείς στην Ελλάδα, και ο ποινικός κώδικας είναι ξεκάθαρος στο τι σημαίνει κλοπή. 

Αμα σε πετύχει κάποιος στο δρόμο ας πούμε και σε πυροβολήσει δεν φταίει αυτός, είναι υποχρέωση σου να βρείς τρόπο να προστατευτείς. Ας φόραγες αλεξισφαίρο ας πούμε. Η ας μπούμε αν μπεί κάποιος σπίτι σου και τα σηκώσει όλα και σου αφήσει και σημείωμα ποιός είναι, δεν θα πας στην αστυνόμια γιατί δεν διέπραξε κανένα έγκλημα, σωστά? Υποχρέωση σου ήταν να κλειδώσεις την πόρτα.

 

Επιχειρήματα δημοτικού στην καλύτερη. Εφόσον η ιδιοκτησία είναι κλοπή να σου στείλω διεύθυνση να μου στείλεις όλα σου τα υπάρχοντα?

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Δικαιολόγησε το οπως σε κανει να αισθανεσαι καλύτερα. Το fact ειναι ενα. Ολες αυτές οι λειτουργιες που λες ειναι επι πληρωμη. Το offline, το download, τα απειρα skip. Eιναι επι πληρωμη. Εσυ χρησιμοποιεις modded apk να παρακάμπτεις ολα αυτα και να εχεις τσαμπα ολες τις λειτουργιες που η εφαρμογη δινει με πληρωμη. Ειναι, ξανα λεω, το ιδιο με το να πας στο super market, να βαλεις τις κοκα κολες στην τσαντα σου και να προσπερασεις το ταμειο. Εκει δεν το κανεις γιατι θα χτυπησει ο συναγερμος. Εδω το κανεις γιατι δεν εχεις επιπτωσεις. Αυτο δεν αναιρει οτι ειναι κλοπη

Δεν έχω download και off-line.... Ρε κοιτάξτε κάποιους που το παίζουν ηθικοί... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...