Προς το περιεχόμενο

Η AMD υπόσχεται να λύσει τα θέματα διαθεσιμότητας GPU καθώς προχωρά η χρονιά


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Όχι δεν εννοώ αυτό και δεν το λέω για σένα συγκεκριμένα. Τώρα η ίδια κάρτα κάνει χιλιάρικο. Όταν ήταν φθηνότερη γτ δεν την πήρατε; και δεν ήταν μόνο αυτή απλά σε αυτήν έπεσε το μάτι μου γτ αυτήν ήθελα. 

Εννοώ υπήρχε απόθεμα και μάλιστα βδομάδα τουλάχιστον. Πως λέει ο καθένας ότι δεν πρόλαβε να βρει; Σε αυτό απορώ... 

Θα σου φέρω παράδειγμα την 6700 την οποία παρακολουθούσα για άμεση αγορά ( όχι προσφορές , προ παραγγελίες κτλ κτλ) .Ε ρε φίλε όπως και να χει δεν δίνω 550+ ευρώ -τοτε- για την χειρότερη κάρτα (υλοποίηση) της σειράς 6000 . Τώρα φυσικά απλα γελάω με αυτά που ζητανε. Για μένα είναι κοροϊδία αυτό που κάνουν οι εταιρείες. Βγάζουν 'επίτηδες' κάρτες με το σταγονόμετρο (πχ μετά την παραγωγή mining καρτών από πλευρά της πράσινης δεν νομίζω να υπάρχει πλεον κάποιος να το αμφισβητεί ) και τις τιμολογουν στον Θεό λέγοντας απλα ένα 'συγγνώμη κανόνας προσφοράς ζήτησης εξού και η τιμη'.  Επαναλαμβάνω κάρτες έχει πολλές ,ειδικά σε σάιτ εξωτερικού. Με την τιμή διαφωνούμε . Θα μείνω όσο πάει με την καρτουλα μου, το fomo ποτέ δεν βγήκε σε καλό. Όσον αφορά της μεταχειρισμένες πιθανότατα μέσα στο καλοκαίρι θα γεμίσει ο τόπος με αγγελίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

Θα σου φέρω παράδειγμα την 6700 την οποία παρακολουθούσα για άμεση αγορά ( όχι προσφορές , προ παραγγελίες κτλ κτλ) .Ε ρε φίλε όπως και να χει δεν δίνω 550+ ευρώ -τοτε- για την χειρότερη κάρτα (υλοποίηση) της σειράς 6000 . Τώρα φυσικά απλα γελάω με αυτά που ζητανε. Για μένα είναι κοροϊδία αυτό που κάνουν οι εταιρείες. Βγάζουν 'επίτηδες' κάρτες με το σταγονόμετρο (πχ μετά την παραγωγή mining καρτών από πλευρά της πράσινης δεν νομίζω να υπάρχει πλεον κάποιος να το αμφισβητεί ) και τις τιμολογουν στον Θεό λέγοντας απλα ένα 'συγγνώμη κανόνας προσφοράς ζήτησης εξού και η τιμη'.  Επαναλαμβάνω κάρτες έχει πολλές ,ειδικά σε σάιτ εξωτερικού. Με την τιμή διαφωνούμε . Θα μείνω όσο πάει με την καρτουλα μου, το fomo ποτέ δεν βγήκε σε καλό. Όσον αφορά της μεταχειρισμένες πιθανότατα μέσα στο καλοκαίρι θα γεμίσει ο τόπος με αγγελίες 

Πιστευω απο την αρχη θα επρεπε να τις βγαλει με υψηλοτερη τιμη αν ηταν εξυπνη... Δηλαδη εσυ αν ειχες εταιρια και πουλαγες κατι και αξαφανιζοταν day 1 θα αφηνες τις ιδιες τιμες;;; χααχαχχα 

Τι ειναι μονο η apple εξυπνη;;; 

Δεν εβγαλαν καθολου λιγα κομματια... Οσα μπορουσαν εβγαλαν απλα εξαφανιστηκαν γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω η AMD/ATI να σταματήσει την παραγωγή στις κάρτες γραφικών και να εκμεταλλευτεί τα εργοστάσια της για να παράγει κάρτες γραφικών της Nvidia. 

 

Βαρέθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...