Προς το περιεχόμενο

Κάποιος/οια εμπειρία απο TOEIC ? Τι μυστικά θα μπορούσατε να μου δώσετε για το TOEIC ?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

ετοιμάζομαι για  αγγλικά Toeic επίπεδο β2 ξέρετε άν μπορούν να πέσουν ίδια με αυτά που είναι στα practice test δηλαδή μπορούν να πέσουν ίδιες εικόνες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο προσωπικη εμπειρια πριν χρονια που το εδωσα.οταν φτασεις στο listening πριν ξεκινησει η ομιλια να εχεις διαβασει τι σου ζηταει το θεμα να συμπληρωσεις.θα σου ειναι πολυ πιο ευκολο να συμπληρωσεις την ασκηση μετα (διαβαζεις το θεμα πριν και συμπληρωνεις τα κενα την ωρα που ακους  το listening καθως γνωριζεις απο πριν τι ζηταει και πας στο επομενο μετα με τον ιδιο τροπο).δεν ειναι δυσκολο παντως.εγω το εδωσα 23 χρονια μετα που ειχα τελειωσει τα φροντιστηρια το πηρα με 900 ποντους.ειχα βεβαια επαφες με τουριστες ολο αυτο το διαστημα

Επεξ/σία από astrea966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Εισαι γνωστης, ε;

Όχι δεν είμαι αλλά έχω στρωθεί και διαβάζω. Έχω τελειώσει γιατρός, θέλει μεγάλη προσπάθεια να μην τελειώσεις στα πέντε χρόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι είμαι καθηγητής αγγλικών κι έχω ετοιμάσει εκατοντάδες μαθητές για τα διάφορα πιστοποιητικά επιπέδου Β2. Το TOEIC είναι από τα πολύ πολύ εύκολα και δύσκολα κάποιος κόβεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...