Προς το περιεχόμενο

Facebook & Instagram: Βοηθήστε μας να διατηρήσουμε δωρεάν τις υπηρεσίες μας επιτρέποντας την παρακολούθηση της δραστηριότητάς σας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ θέλω μερίδιο από τα κέρδη τους αφού είμαι προϊόν!  Δώσε και σε μένα μπάρμπα.  Εγώ δεν θα  κοστολογήσω τον εαυτό μου για 10 ευρώ.  Θέλω ποσοστό επί τις 100 για κάθε διαφήμιση!  Είμαι παράλογος!?

Αφού κερδίζουν αυτοί ας κερδίζουμε και εμείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ένα εκβιαστικο δίλλημα για να δώσεις έγκριση. Δεν υπάρχει περιπτωση να υπάρξει κόστος διότι απλά θα βρεθεί κάποιος άλλον να το κάνει "τσάμπα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, neo80 είπε

Εύχομαι ολόψυχα να κλείσουν αυτά τα social networks που πουλάνε τα δεδομένα μας, ειδικά το facebook που είναι ο μεγαλύτερος ρουφιάνος απο όλα.

Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές με ασφάλεια.

για κοινωνικο δικτυο που σεβεται τα προσωπικα δεδομενα, εχει αρκετα tracker η εφαρμογη.. 

https://reports.exodus-privacy.eu.org/el/reports/com.mewe/latest/

Υπαρχουν ωστοσο καλυτερες εναλλακτικες του facebook/twitter κλπ, οπως ειναι το diaspora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zernex201 είπε

για κοινωνικο δικτυο που σεβεται τα προσωπικα δεδομενα, εχει αρκετα tracker η εφαρμογη.. 

https://reports.exodus-privacy.eu.org/el/reports/com.mewe/latest/

Υπαρχουν ωστοσο καλυτερες εναλλακτικες του facebook/twitter κλπ, οπως ειναι το diaspora

Εντελώς ειλικρινής ερώτηση, αλλα πως μπορεί να είναι καλύτερη εναλλακτική των δύο εκ των δημοφιλέστερων κοινωνικών δικτύων, το Diaspora που ζήτημα να έχει μια χούφτα ανθρώπους;

Τα κοινωνικά δίκτυα δεν είναι IMs στο οποίο συμφωνείτε 10 άτομα π.χ να χρησιμοποιείται ολοι Signal οπότε τεράστιο μέρος των συζητήσεων σου γίνεται πλέον μέσω αυτού. Είναι ΔΙΚΤΥΑ, απαιτούν τεράστιο αριθμό χρηστών για να έχουν επιτυχία.

Ασφαλέστερο σίγουρα, καλύτερο... μπά.

Στα του θέματος καλά κάνει η Apple και τους κόβει, καλά θα κάνει και το FB και ζητάει δικαιώματα, και ακόμα καλύτερα θα κάνει αμα τελικά χρεώνει όσους δεν αποφασίσουν να δώσουν συγκατάθεση αλλα θέλουν να το χρησιμοποιήσουν. Όλα έχουν ένα τίμημα.

Δε θα μου έκανε εντύπωση αν σε κανα 2 χρόνια σκάσει μύτη το νέο σούπερ ασφαλές κοινωνικό δίκτυο απο την Apple, που δε θα επιτρέπει σε κανέναν τη χρήση των δεδομένων σας (εκτός απο την Apple) καθώς κάνει συχνά τέτοιες κινήσεις. Τώρα ειδικά που ανεβάζει και ποσοστά, δεν αποκλείεται και να τα καταφέρει.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα,

το επομενο θα ειναι να χρεωνουν το ιντερνετ αναλογα με τον ογκο των δεδομένων που καταναλώνουμε.....

 Εκει ειναι τα λεφτα, στην παροχη υπηρεσιών, όταν μας την κανουν αναγκη...

...πωπω ενας συνωμοσιολόγος...απαπαπαπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε δημοσιεύθηκε τέτοια είδηση και δεν το πήρα πρέφα; 

Οκ, μπορεί να μας ακούγεται προκλητικό αλλά ομολογούν την αλήθεια, βγάζουν λεφτά από τις δραστηριότητες των μελών και τα προσωπικά δεδομένα. 

Το θεμα ειναι τωρα τι στάση θα κρατήσει το καταναλωτικο κοινό και οι χρήστες. Εγώ αν είχα δυνατότητα θα κοιτούσα να κρύψω 100% την δραστηριότητα μου. Τωρα αν ερχόντουσαν να μου χώσουν συνδρομή, θα έπαιρνα την απόφαση να τα σταματήσω τελείως και δεν θα έπεφτα στο τρυπάκι, περίπου οι μισοί θα έφευγαν και οι υπόλοιποι θα πλήρωναν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Απλά ένα εκβιαστικο δίλλημα για να δώσεις έγκριση. Δεν υπάρχει περιπτωση να υπάρξει κόστος διότι απλά θα βρεθεί κάποιος άλλον να το κάνει "τσάμπα"

Ξέρεις πολλούς που μπορούν να χτίσουν ένα Facebook τζάμπα. Κοστίζει κάτι δις μια τέτοια υποδομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, k33theod είπε

Ξέρεις πολλούς που μπορούν να χτίσουν ένα Facebook τζάμπα. Κοστίζει κάτι δις μια τέτοια υποδομή.

Δεν είναι η τεχνική υποδομή το πρόβλημα, αυτό με μερικά εκατομμύρια το χτίζεις (αν θες ίδια κλίμακα) και υπάρχουν πολλοί major players που μπορούν να τα δώσουν για να το φτιάξουν, το θέμα είναι να φέρεις χρήστες και να πείσουν και άλλους να αλλάξουν σε αυτό το social network

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...