Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη προίοντος στο amazon.fr


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ειμαι μεσα στην προθεσμια επιστροφης. Μου αφαιρουν τα μεταφορικα ή τα παιρνω ολα πισω;

ειναι ευκολη διαδικασια; Εχει κανα ιδιαιτερο πακεταρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, georgerov είπε

Μπορείς να ξεκινήσεις την διαδικασία και να δεις τι επιλογές θα σου βγάλει. Μπορεί να διαφέρουν οι επιλογές από προϊόν σε προϊόν. 

Ενα μικρο κουτι εχω να δωσω, ενα modem ειναι. Δεν θελω να δωσω start και να ερχονται dhl για πλακα κτλ.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/5/2021 στις 5:07 ΜΜ, Zerg13 είπε

Ενα μικρο κουτι εχω να δωσω, ενα modem ειναι. Δεν θελω να δωσω start και να ερχονται dhl για πλακα κτλ.

Τι εννοείς να έρχονται για πλάκα; δεν πληρώνεις κάτι όσες φορές έχω δοκιμάσει, τυπώνεις το label, το αφηνεις σε μια κοντινη DHL και τελειωνει εκει. Αν εισαι σωστος (δεν εχεις αργησει επιστροφες στο παρελθον κτλ) σου πιστωνουν τα χρηματα και πριν ακομα παραλάβουν. 

Επίσης σου βγάζει τις επιλογές και ποσό είναι να πληρώσεις από την αρχή, πριν επιβεβαιώσεις ότι θες να προχωρήσεις, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. 

Επεξ/σία από georgerov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgerov είπε

Επίσης σου βγάζει τις επιλογές και ποσό είναι να πληρώσεις από την αρχή, πριν επιβεβαιώσεις ότι θες να προχωρήσεις, δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. 

Δεν ειναι ολα τα χρηματα πισω; Μου βγαζει στην αρχη 85 και μετα 94€. Τεσπα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Δεν ειναι ολα τα χρηματα πισω; Μου βγαζει στην αρχη 85 και μετα 94€. Τεσπα .

Ανάλογα τι λόγο επιστροφή θα επιλέξεις σε χρεώνει μεταφορικά η όχι, αν πχ βάλεις ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το προϊόν είναι δωρεάν, αν όμως βάλεις ότι άλλαξες γνώμη θα σε χρεώσει ένα ποσό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgerov είπε

Ανάλογα τι λόγο επιστροφή θα επιλέξεις σε χρεώνει μεταφορικά η όχι, αν πχ βάλεις ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το προϊόν είναι δωρεάν, αν όμως βάλεις ότι άλλαξες γνώμη θα σε χρεώσει ένα ποσό. 

Κανονικα εχει 5 χρονια εγγυηση, αλλα ηταν used like new απο amazon warehouse Ξερεις αν εχω εγγυηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Κανονικα εχει 5 χρονια εγγυηση, αλλα ηταν used like new απο amazon warehouse Ξερεις αν εχω εγγυηση;

Ίσως να διαφέρει από προϊόν σε προϊόν αλλά συνήθως αυτά έχουν 1 χρόνο εγγύηση. Ίσως να ρωτούσες και στο chat του Amazon για σιγουριά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικές γραμμές αν έχει οποιοδήποτε θέμα το προϊόν, το επιστρέφεις και σου δίνουν όλα τα χρήματα πίσω (συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών). Αν απλά άλλαξες γνώμη σου επιστρέφουν την αξία του προϊόντος αλλά δεν είμαι σίγουρος για τα μτφ.

Σε δική μου αντίστοιχη περίπτωση με Ιταλικό Αμζ, δεν δίνουν pre-paid label DHL οπότε σου λένε (με δεδομένο πως είχε πρόβλημα το προϊόν) "επέστρεψέ το μας με δικά σου έξοδα και θα στα πιστώσουμε όλα μόλις το παραλάβουμε". Το έστειλα πίσω (110€ μτφ η ρουφιάνα η DHL) και αναμένω την πίστωση. Αν απλά ήθελα επιστροφή γιατί μετάνιωσα, τότε αν ήθελα, το έστελνα πίσω αλλά με δικά μου έξοδα.

 

Στο Γαλλικό σου δίνουν pre-paid label?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, journeyman77 είπε

σε γενικές γραμμές αν έχει οποιοδήποτε θέμα το προϊόν, το επιστρέφεις και σου δίνουν όλα τα χρήματα πίσω (συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών). Αν απλά άλλαξες γνώμη σου επιστρέφουν την αξία του προϊόντος αλλά δεν είμαι σίγουρος για τα μτφ.

Σε δική μου αντίστοιχη περίπτωση με Ιταλικό Αμζ, δεν δίνουν pre-paid label DHL οπότε σου λένε (με δεδομένο πως είχε πρόβλημα το προϊόν) "επέστρεψέ το μας με δικά σου έξοδα και θα στα πιστώσουμε όλα μόλις το παραλάβουμε". Το έστειλα πίσω (110€ μτφ η ρουφιάνα η DHL) και αναμένω την πίστωση. Αν απλά ήθελα επιστροφή γιατί μετάνιωσα, τότε αν ήθελα, το έστελνα πίσω αλλά με δικά μου έξοδα.

 

Στο Γαλλικό σου δίνουν pre-paid label?

Εγώ είχα δοκιμάσει στο γερμανικό για προϊόν 650 € και μου είχε pre-paid label, ισως παει με την αξια; Μου εδινε προφανως και την επιλογη να το στειλω με δικο μου / αλλο τρόπο. 

Edit: δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το προιον ηταν σε σχετικα μικρη συσκευασια (AirPods Max)

Επεξ/σία από georgerov
έξτρα πληροφορίες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, journeyman77 είπε

Στο Γαλλικό σου δίνουν pre-paid label?

Aπ οτι καταλαβα στο chat, ναι, και ολο το ποσο ανεξαρτητως λογου επιστροφης. Ακομα και αν δε σαρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτυπωσα μια ετικετα μεσα απο την εφαρμογη, αυτο ειναι το prepaid? την βαζω μεσα ή εξω απο το πακετο; 
κανω κανα ιδιαιτερο πακεταρισμα;

τιποτα αλλο υπαρχει να κανω;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτυπώνεις ότι σου βγάζει. Το μέρος με το barcode της DHL το κολλάς έξω από το πακέτο και ένα μικρό barcode που ουσιαστικά είναι το RMA, το βάζεις μέσα στο πακέτο ώστε αυτός που θα το παραλάβει να το "ματσάρει" με την οδηγία επιστροφής και να δώσει το οκ για να γίνει το refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...