Προς το περιεχόμενο

Το Coinbase επιτρέπει πλέον την αγορά κρυπτονομισμάτων μέσω PayPal λογαριασμού


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ison είπε

Θελεις να γινουμε φιλοι???? :) Θα γουσταρω να ασχοληθω με ενα μικρο κεφαλαιο των 400-500 ευρω για το χαβα (εχοντας 100% επιγνωση οτι θα τα χασω) αλλα μου φαινονται ολα κινεζικα. Ρεαλιστικα μιλωντας και αν υποθεταμε οτι ολα πανε "καλα" για τι κερδος μιλαμε και σε ποσο χρονο...με αλλα λογια βαζω σημερα 500 βγαζω αυριο 1000? Παιζουν τετοια σεναρια? Αν εχεις επισης κανα λινκ για αρχαριους ή καποια αλλη συμβουλη ευπροσδεκτη. 

ρε φίλε δλδ εσυ  μετάαποτόσες σελίδες για τα κρύπτο κατέληξες στο βάζω 500 ποσα θα πάρω???? λοιπόν στο έχω....
Μπαινεις bitmex, βάζεις τα 500ε χ100 και σε κλάσματα δευτερολέπτων τα κλαισ, ή κ όχι.Αν είσαι απο τους καλούς θα δεις κέρδη απο 50000 μέσα σε δευτερόλεπτα....
Αλλα!Σε δευτερόλεπταμπορείς να χάσεις κ τα 500.....
Αν αυτο ζητάς να μαθεις οριστε.

Οι άλλοι που λένε για dca δεν ξέρουν...
Υ.Γ δεν βλέπω καν τα ατομα που μιλάνε για xrp..(μην με φατε φανμποις) 

Επεξ/σία από TheRealThing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ison είπε

Θελεις να γινουμε φιλοι???? :) Θα γουσταρω να ασχοληθω με ενα μικρο κεφαλαιο των 400-500 ευρω για το χαβα (εχοντας 100% επιγνωση οτι θα τα χασω) αλλα μου φαινονται ολα κινεζικα. Ρεαλιστικα μιλωντας και αν υποθεταμε οτι ολα πανε "καλα" για τι κερδος μιλαμε και σε ποσο χρονο...με αλλα λογια βαζω σημερα 500 βγαζω αυριο 1000? Παιζουν τετοια σεναρια? Αν εχεις επισης κανα λινκ για αρχαριους ή καποια αλλη συμβουλη ευπροσδεκτη. 

Δεν παίζει x2 μεσα σε μία μέρα εκτός αν είσαι απλά πολύ τυχερός και επιλέξεις κάτι στην τύχη, δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει. Το αποτέλεσμα είναι με υπερπροσπάθεια 4 ετών όπως έγραψα και πιο πάνω, 3 ατόμων ουσιαστικά, εκ των οποίων ο 1 από τους 3 είχε προηγούμενη εμπειρία από χρηματιστήριο, οπότε βοήθησε πολύ στο να μπορέσουμε να αγοράσουμε νομίσματα τα οποία δεν υπήρχαν στο Coinbase, το οποίο εκτός απ΄τις ΤΕΡΑΣΤΕΙΕΣ κρατήσεις που έχει, είχε και πάρα πολύ περιορισμένη λίστα νομισμάτων. Αν θυμάμαι καλά το 2017 είχε 3-4, τώρα έχει καμιά 20αριά. 

Υπάρχουν ακόμα ευκαιρίες, αλλά θέλουν πάρα πολύ διάβασμα, ειδικά αν μιλάμε για νομίσματα όπως το Student Coin ή το Curate ή το StormX, δηλαδή νομίσματα που δεν είναι καν ακόμα στα ανταλλακτηρια (το Curate είναι στο KuCoin ως XCUR).

Το Student Coin για παράδειγμα πράγματι είχε κάνει 2x μέσα σε 1.5 μήνα, τώρα είναι γύρω στο x1.7 και ακόμα δεν έχει βγει σε ανταλλακτήριο. Η πρόβλεψή μου είναι ότι με το που βγει θα πέσει αρκετά γιατί πολλοί από εμάς είχαμε αγοράσει σε fixed price, η οποία ήταν χαμηλότερη της πραγματικης. Προσωπικά θα τραβήξω ΟΛΟ το κεφάλαιο, και θα αφήσω τα κέρδη και ότι μου φέρουν.. 

 

4 λεπτά πριν, TheRealThing είπε

Υ.Γ δεν βλέπω καν τα ατομα που μιλάνε για xrp..(μην με φατε φανμποις) 

Έχω XRP απτο 2017 με αρχές 2018, πράγματι όμως για κάποιο λόγο υπάρχουν ακόμα άτομα που όχι μόνο το αγοράζουν για trading, αλλά για να το κρατήσουν... Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα κολλημένοι σε αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, polaki είπε

Δεν παίζει x2 μεσα σε μία μέρα εκτός αν είσαι απλά πολύ τυχερός και επιλέξεις κάτι στην τύχη, δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει. Το αποτέλεσμα είναι με υπερπροσπάθεια 4 ετών όπως έγραψα και πιο πάνω, 3 ατόμων ουσιαστικά, εκ των οποίων ο 1 από τους 3 είχε προηγούμενη εμπειρία από χρηματιστήριο, οπότε βοήθησε πολύ στο να μπορέσουμε να αγοράσουμε νομίσματα τα οποία δεν υπήρχαν στο Coinbase, το οποίο εκτός απ΄τις ΤΕΡΑΣΤΕΙΕΣ κρατήσεις που έχει, είχε και πάρα πολύ περιορισμένη λίστα νομισμάτων. Αν θυμάμαι καλά το 2017 είχε 3-4, τώρα έχει καμιά 20αριά. 

Υπάρχουν ακόμα ευκαιρίες, αλλά θέλουν πάρα πολύ διάβασμα, ειδικά αν μιλάμε για νομίσματα όπως το Student Coin ή το Curate ή το StormX, δηλαδή νομίσματα που δεν είναι καν ακόμα στα ανταλλακτηρια (το Curate είναι στο KuCoin ως XCUR).

Το Student Coin για παράδειγμα πράγματι είχε κάνει 2x μέσα σε 1.5 μήνα, τώρα είναι γύρω στο x1.7 και ακόμα δεν έχει βγει σε ανταλλακτήριο. Η πρόβλεψή μου είναι ότι με το που βγει θα πέσει αρκετά γιατί πολλοί από εμάς είχαμε αγοράσει σε fixed price, η οποία ήταν χαμηλότερη της πραγματικης. Προσωπικά θα τραβήξω ΟΛΟ το κεφάλαιο, και θα αφήσω τα κέρδη και ότι μου φέρουν.. 

 

Έχω XRP απτο 2017 με αρχές 2018, πράγματι όμως για κάποιο λόγο υπάρχουν ακόμα άτομα που όχι μόνο το αγοράζουν για trading, αλλά για να το κρατήσουν... Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να υπάρχουν ακόμα κολλημένοι σε αυτό..

Eγω απορώ με τον φανπειτζ (ΧΡΠ)αυτου του φορουμ αλλα τεσπα...και εγώ την πάτισα το 2018 με δαυτο οπότε διαβασα έμαθα κ τώρα απλα περιμένω να πάρω κατι flare..τα έδιωξα όλα(οταν ανακοινώθηκε το sec)
Τα flare ξέρεις ποτε θα μπουνε στα πορτοφόλια μας?
Like για Xcur...<3 

Επεξ/σία από TheRealThing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vNeverMore είπε

off-topic:
δεν μου δέχονται τον λογαριασμό της vodafone ως αποδεικτικό διεύθυνσης, εσείς τι έχετε ανεβάσει ρε παιδιά?

Coinbase αν και έχει περάσει πάρα πολύς καιρός, είχα κάνει επίσημη μετάφραση με σφραγίδα και είχα ανεβάσει και τα 2 έντυπα, τόσο τον PDF λογαριασμό της Voda όσο και τον μεταφρασμένο. 

Γνωστός μου που έκανε το ίδιο πριν 7-8 μέρες ακόμα περιμένει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, polaki είπε

Coinbase αν και έχει περάσει πάρα πολύς καιρός, είχα κάνει επίσημη μετάφραση με σφραγίδα και είχα ανεβάσει και τα 2 έντυπα, τόσο τον PDF λογαριασμό της Voda όσο και τον μεταφρασμένο. 

Γνωστός μου που έκανε το ίδιο πριν 7-8 μέρες ακόμα περιμένει...

ευχαριστώ πολύ @polaki, θα δοκιμάσω και με μεταφρασμένο αρχείο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TheRealThing είπε

Τα flare ξέρεις ποτε θα μπουνε στα πορτοφόλια μας?
Like για Xcur...<3 

Τα είχα ξεχάσει αυτά!!! Νομίζω αρχές 2021 δεν ήταν να σκάσει το airdrop?? Βέβαια στο Binance οκ θα εμφανιστούν όταν έρθει η ώρα, αλλά έχω κάτι ψιλά και στο Coinbase.. αυτά εκεί πώς θα εμφανιστούν....? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως θα πρότεινα το Kraken ως ανταλλακτήριο. Έχει πολύ εύκολο interface και αρκετά καλό support. Νομίζω ότι οι περισσότεροι Έλληνες εκεί είναι γιατι δεν έχεις θέμα στις ταυτοποιήσεις

Επεξ/σία από Fan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vNeverMore είπε

off-topic:
δεν μου δέχονται τον λογαριασμό της vodafone ως αποδεικτικό διεύθυνσης, εσείς τι έχετε ανεβάσει ρε παιδιά?

ασε τι εχω τραβηξει.

να ζητας απο ΟΛΕΣ τις τραπεζες ενα credit card statement στα αγγλικα και να σου λενε ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ.  εφαγα 2 μηνες, εχω βγαλει ενα απο εθνικη πυ ελεγε στα αγγλικα απλα οτι εχω λογαριασμο και address. δεν το δεχετε στο αυτοματο validation φυσικα, οποτε ανοιγεις ticket με οτι εγγραφο μπορεις να τους στειλεις ακομα και ελληνικο και στο τελος με τα πολλα "kind reminder" σε κανουν fully verified.

Αυτο με τις τραπεζες εχω ριξει τρελο μπινελικι σε ολα τα customer support calls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...