Προς το περιεχόμενο

Η Samsung τερματίζει την υποστήριξη των Galaxy S8 και S8 Plus


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τραγική η Samsung όπως και το ελληνικό support

δεν μπορούσες να κάνεις pairing το κινητό Samsung με το ρολοι Samsung

Έπρεπε πρώτα να μην έχεις ελληνικά σε καμμία συσκευή  και αυτό το μάθαμε από άλλους χρήστες και ούτε το support το ήξερε και ούτε με κάλεσε ποτέ πίσω όπως κάνει η Apple

Επίσης όταν μιλάμε για αναβαθμίσεις μιλάμε όχι μόνο για ασφάλεια αλλά και προϊόντα που βγαίνουν μετά και πρέπει να τα υποστηρίξει η συσκευή

Δηλαδή τα Airtags παίζουν μόνο από iphone11 και πάνω

Οπότε ούτε 2 χρόνια σωστή υποστήριξη σε αυτό το θέμα

Συμπέρασμα. αν ήταν όλα τέλεια δεν θα ξαναδίνατε λεφτά οπότε πάει η κατανάλωση

Επεξ/σία από dsiropoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, dsiropoulos είπε

Δηλαδή τα Airtags παίζουν μόνο από iphone11 και πάνω

Οπότε ούτε 2 χρόνια σωστή υποστήριξη σε αυτό το θέμα

Τα Airtags θέλουν IPhone 6s η SE. Όποτε 5ετια+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nickolasemp είπε

Disclaimer: Δεν ευθύνομαι εάν brickάρεις το κινητό σου με όποια κίνηση κάνεις (κλασικό, αλλά πρέπει να ειπωθεί).

Δική μου συμβουλή, βρες να κάνεις σωστό fastboot και adb.exe από τον υπολογιστή σου. Φτιάξε έναν φάκελο και βεβαίωσου ότι μπορείς να τρέξεις τις εντολές έχοντας στα windows σωστούς drivers. Προχώρα σε root (ΠΡΟΣΟΧΗ τα χάνεις όλα τα data έτσι). Θα βρεις οδηγούς στο νετ για αυτό. Καλύτερα να ακολουθήσεις αυτό του magisk που βάζω εδώ, γιατί τα κάτωθι είναι από τη μνήμη μου.

Έτσι τα έμπλεξα κι εγώ, μη νομίζεις. Όχι δεν είναι εύκολο. Επίσης εάν βάλεις TWRP σε κάθε partition, φαίνεται ότι έχεις κάνει root και το magisk δε σε καλύπτει.

Μνήμη μου:

Δες επίσης τα bugs σε κάθε ROM. Εσύ αποφασίζεις πότε και ποια θα βάλεις. Προτείνω https://t.me/exy8895dev (αν και δεν τα έχουν όλα τέλεια, τούς μένουν 3~4 ακόμα bugs)

Βάλε την συσκευή σε fastboot mode. Μετά πέρνα προσωρινά fastboot boot twrp-3.5.2_9-0-dreamlte.img (προφανώς διαλέγεις το σωστό img ανάλογα με τη συσκευή σου). Πας στο reboot, βλέπεις ποιο είναι το active slot και καταλαβαίνεις ότι θα το εγκαταστήσει στο ΑΛΛΟ slot (αλλά όχι όλα, μόνο την custom rom και τα gapps, δεν θυμάμαι για το 2ο). Πας πίσω στο wipe Και διαγράφεις τα πάντα (εγώ ξαναπήγα πίσω στο reboot, άλλαξα slot και μετά πάλι wipe οπότε κατέληξα με 2 slots άδεια). Μετά Install την custom rom και μαζί και τα gapps (Νομίζω). Μετά δες εάν απλά ξεκινά η rom. Αφού όλα καλά (δώσε του κανα 3λεπτο, μην αγχωθείς) ξανά προσωρινά fastboot και συνδέεις μέσω usb και δίνεις πάλι την εντολή fastboot boot twrp-3.5.2_9-0-dreamlte.img και αλλάζεις το active slot (πρόσεξε τώρα, το magisk και ό,τι άλλο θες, το εγκαθιστά στο slot που είσαι και όχι στο άλλο, τρέχα γύρευε) για να κάνεις install magisk και ό,τι άλλο τραβήξει η ψυχή σου. Εάν σού δουλέψει καλά, συστήνω να πάρεις και ένα backup των πάντων για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εγώ έχασα 2~3 ώρες με αυτό οπότε τώρα προτού αλλάξω κάτι στο σύστημα, ξέρω ότι έχω backup (ή καθε φορά που θέλεις να αλλάξεις το σύστημα, κάνε ένα backup). 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου και τον χρόνο σου. Θα το σκεφτώ και ισως το προσπαθήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panosk111178 είπε

Μετά την τρίτη σέρνονται και αυτά το ότι παίρνουν αναβάθμιση λογισμικού δεν τα κάνει ποιο σβέλτα αντίθετος ποιο αργά είχα iPhone και ξέρω

Ποιο είχες;
Το 3G

Ένα 6s που έχουμε για δεύτερο και χτες μόλις που πήρε την 14.5.1 φυσάει ακόμη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Superuser είπε

Ποιο είχες;
Το 3G

Ένα 6s που έχουμε για δεύτερο και χτες μόλις που πήρε την 14.5.1 φυσάει ακόμη

Ακριβώς. Από το 5s και μετά δεν έχουμε μεγάλες επιπτώσεις στη ταχύτητα με τις αναβαθμίσεις. Τελευταίο κινητό που "κόλλαγε" ήταν το iPhone 5. Η πλάκα είναι ότι κατηγορούν την Apple ακόμα για κολλήματα όταν ο ανταγωνισμός εξακολουθούν και χρησιμοποιούν αυτή τη τεχνική κοροιδεύοντας τους πελάτες τους.

To S8 (2017) ξεκίνησε με Android 7 και το τρέχων λειτουργικό είναι Android 9. Το Αndroid 9 βγήκε το 2018. Τα 4 χρόνια που διαφημίζανε ήταν με τα security update...

Επεξ/σία από medidia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dr_frozenarm είπε

Χρήστης iPhone 8plus εδώ που βγήκε το 2017 επίσης που ακόμα θα πάρει όλες τις αναβαθμίσεις για καμία 2ετια ακόμα σίγουρα. Αυτή είναι διαφορά iOS με Android… support ladies and gentlemen….

 

Καρδούλα μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι που μερικους τους πειραει η apple αλλα οταν ειναι να κοβει την υποστηριξη η samsung σε προσφατο καταπληκτικο κινητο δεν αρεσει,,, Δεν αρεσει σε κανενα που το se 2016 παει σφαιρα ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε iPhoneακηδες δεν βαρεθήκατε να λέτε τα ίδια και τα ίδια...; κουρασατε.  Το θέμα λέει για το s8 όχι για τα iPhone.  Η Samsung για Android μια χαρά υποστήριξη έχει σε σχέση με τα Android.  Όποιος θέλει πολλές αναβαθμίσεις ας πάρει iPhone. Το ότι χαίρεστε που παίρνει το iPhone 5s με αυτό το μέγεθος ,αυτήν την αυτονομία ,αυτήν την οθόνη , αυτήν κάμερα με χωρητικότητα 8 και 16 gb χωρίς επέκταση το 2021 επίσης μαγκιά σας εμάς τι μας πρήζετε; ο καθένας παίρνει ότι θέλει και ότι τον γεμίζει.  Αλλά αμ βάλεις ένα s8 δίπλα σε ένα iPhone 6s πραγματικά είναι για γέλια το iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2021 στις 5:29 ΜΜ, Superuser είπε

Ποιο είχες;
Το 3G

Ένα 6s που έχουμε για δεύτερο και χτες μόλις που πήρε την 14.5.1 φυσάει ακόμη

Ναι είμαι σίγουρος αφού δεν πιάνεται εδώ έχουν τα καινούργια προβλήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/5/2021 στις 8:54 ΜΜ, barman_ είπε

Απο τα καλυτερα κινητα που ειχα.Κριμα που δεν βγαινουν πλεον ναυαρχιδες σε μεγεθος κατω απο 6 ιντσες

Δες sony φιλε μου και εγω το s8 εχω του αλλαξα και οθονη. 

Η sony μπορει να μην εχει τα μηδενικα bezels αλλα ειναι πιο μικρα απο s8 και εχουν μικρες οθονες και γαμω τα χαρακτηριστικα + snapdragon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...