Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου για πόλη


xtolicc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται.

Χρειάζεται να αγοράσω επειγόντως αυτοκίνητο για πόλη , σχεδόν καθημερινά θα κάνει την διαδρομή κέντρο με Μαγούλα. 

Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι : οικονομικό , αν είναι εύκολο μετά από 2005-2006, δίθυρο - τετράθυρο δεν με ενδιαφέρει , καύσιμο δεν έχω θέμα . Από εμφάνιση δεν με νοιάζει . Από μάρκα δεν έχω κάτι συγκεκριμένο,αν γίνεται αξιόπιστη .

Είμαι παντελώς άσχετος στο θέμα , πιθανόν να σας κουράζω κιόλας ,απλά θέλω από κάπου να ξεκινήσω να ψάχνω .

Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια με υγεία !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtolicc είπε

Χαίρεται.

Χρειάζεται να αγοράσω επειγόντως αυτοκίνητο για πόλη , σχεδόν καθημερινά θα κάνει την διαδρομή κέντρο με Μαγούλα. 

Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι : οικονομικό , αν είναι εύκολο μετά από 2005-2006, δίθυρο - τετράθυρο δεν με ενδιαφέρει , καύσιμο δεν έχω θέμα . Από εμφάνιση δεν με νοιάζει . Από μάρκα δεν έχω κάτι συγκεκριμένο,αν γίνεται αξιόπιστη .

Είμαι παντελώς άσχετος στο θέμα , πιθανόν να σας κουράζω κιόλας ,απλά θέλω από κάπου να ξεκινήσω να ψάχνω .

Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια με υγεία !

 

Μέχρι πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις ; Θα κοίταζα κανένα Hyundai i20 έχει και φθηνά ανταλλακτικά , Opel Corsa D , 

Και θα προτιμούσα μόνο βενζίνη και μετατροπή σε υγραερίο. Δέ θα έμπλεκα με εισαγωγής Diesel

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xtolicc είπε

Χαίρεται.

Χρειάζεται να αγοράσω επειγόντως αυτοκίνητο για πόλη , σχεδόν καθημερινά θα κάνει την διαδρομή κέντρο με Μαγούλα. 

Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι : οικονομικό , αν είναι εύκολο μετά από 2005-2006, δίθυρο - τετράθυρο δεν με ενδιαφέρει , καύσιμο δεν έχω θέμα . Από εμφάνιση δεν με νοιάζει . Από μάρκα δεν έχω κάτι συγκεκριμένο,αν γίνεται αξιόπιστη .

Είμαι παντελώς άσχετος στο θέμα , πιθανόν να σας κουράζω κιόλας ,απλά θέλω από κάπου να ξεκινήσω να ψάχνω .

Ευχαριστώ πολύ. Καλή συνέχεια με υγεία !

 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/312467717-nissan-micra#bigger-photos

Αξιοπιστο,επιδοσεις, Ειναι με καδενα! Γενικα απο τα πιο τιμια αυτοκινητα! Εννοειται πιο οικονομικο απο ενα γερμανικο ακομα και απο ενα i20!

 

Επεξ/σία από PLACEBO_89
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.car.gr/312399592?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

 

https://www.car.gr/37237380?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

Σε κάτι τέτοιο; 

Επίσης , πώς μπορεί να του γίνει έλεγχος πριν το πάρω; Βάζω εγώ κάποιο τυχαίο συνεργείο;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοια απόσταση καθημερινά πάρε ένα Panda cng (Φυσικό αέριο). Δες που έχει πρατήρια στην διαδρομή σου και προσάρμοσε το δρομολόγιο σου για μια φορά την εβδομάδα ανεφοδιασμό. Δεν  υπάρχει κάτι πιο οικονομικό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtolicc είπε

https://www.car.gr/312399592?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

 

https://www.car.gr/37237380?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

Σε κάτι τέτοιο; 

Επίσης , πώς μπορεί να του γίνει έλεγχος πριν το πάρω; Βάζω εγώ κάποιο τυχαίο συνεργείο;

 

 

 

Θα κάνεις τπομονή αρχικά . Μεγάλο ποσοστό είτε το ακυρώνουν τελευταία στιγμή τόν έλεγχο ή δεν το φέρνουν γιατι κρύωουν πράγματα.

Θα το πάς σε δικό σου συνεργείο εννοείται , και εάν μπορείς καλύτερα σε εξουσιοδοτημενο.

Το Peugeot 207 εάν είναι η έκδοση με το κινητήρα Bmw να το αποφύγεις . 

Στο άλλο με το υγραέριο να πάει και σε συνεργείο υγραεριοκίνησης και να δείς και το πότε λήγει η δεξαμενή και είναι είναι δηλωμενο το σύστημα. Να ξέρεις η δεξαμενή υγραερίου αλλάζει υποχρεωτικά στα 10 χρόνια και αναγράφει την ημερομηνία παραγωγής επάνω της .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xtolicc είπε

https://www.car.gr/312399592?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

 

https://www.car.gr/37237380?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia

Σε κάτι τέτοιο; 

Επίσης , πώς μπορεί να του γίνει έλεγχος πριν το πάρω; Βάζω εγώ κάποιο τυχαίο συνεργείο;

 

 

 

Θες να μπεις σε περιπετειες.. Τετοια αυτοκινητα παιρνεις μονο απο δικα σου ατομα..  Αυτα εχουν και βαριες καροτσες οποτε για μεσα στην πολη θα τσιμπανε την βενζινουλα τους!   Σε ενα αυτοκινητο ''εργατης'' θα κοιταξεις την καταναλωση του.. χαμηλα τελη.. σχετικα να ειναι αξιοπιστο οσο γινεται για τα χλμ που θα κουβαλαει.. και να εχει πολλα ανταλλακτικα after market!  Και αν ακολουθησεις την συνταγη να βρεις σωστο μαστορα με καλες τιμες στην εργασια, του πας εσυ τα ανταλλακτικα και σου βγαινει αναλογα το service απο 20-60% πιο οικονομικα!  Εχω κατεβασει service απο 290-330ευρω στα 190ευρω χωρις να στερείται σε ποιοτητα εργασιας/ανταλλακτικων!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Θες να μπεις σε περιπετειες.. Τετοια αυτοκινητα παιρνεις μονο απο δικα σου ατομα..  Αυτα εχουν και βαριες καροτσες οποτε για μεσα στην πολη θα τσιμπανε την βενζινουλα τους! 

Το punto βαρια καροτσα?
Τι προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PLACEBO_89 είπε

Θες να μπεις σε περιπετειες.. Τετοια αυτοκινητα παιρνεις μονο απο δικα σου ατομα..  Αυτα εχουν και βαριες καροτσες οποτε για μεσα στην πολη θα τσιμπανε την βενζινουλα τους!   Σε ενα αυτοκινητο ''εργατης'' θα κοιταξεις την καταναλωση του.. χαμηλα τελη.. σχετικα να ειναι αξιοπιστο οσο γινεται για τα χλμ που θα κουβαλαει.. και να εχει πολλα ανταλλακτικα after market!  Και αν ακολουθησεις την συνταγη να βρεις σωστο μαστορα με καλες τιμες στην εργασια, του πας εσυ τα ανταλλακτικα και σου βγαινει αναλογα το service απο 20-60% πιο οικονομικα!  Εχω κατεβασει service απο 290-330ευρω στα 190ευρω χωρις να στερείται σε ποιοτητα εργασιας/ανταλλακτικων!!!

Ωραία, έχεις να προτείνεις κάποια μοντέλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Το punto βαρια καροτσα?
Τι προτείνεις?

Ναι πραγματικα τουλαχιστον και για τον ογκο του δεν ειναι βαρυ καπου στα 1.020κιλα το 1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtolicc είπε

Ωραία, έχεις να προτείνεις κάποια μοντέλα; 

Μα σου προτεινα.. Αν θες κατι οικονομικο δεν εχεις και πολλες επιλογες! πχ το επομενο micra k13 τσιμπαει στα ανταλλακτικα..

Εγω καταλαβα το οικονομικο αυτοκινητο για τον καθενα ειναι υποκειμενικο!  πχ  παιρνεις εσυ ενα χ αυτοκινητο που νομιζεις οτι ειναι οικονομικο.. και μπορει να ειναι οταν θα κανεις μια ερευνα το τι πληρωνει ο καθενας για καθε service! Οποτε θα γυρισεις και θα πεις οκ!  Λεμε τωρα ενα σεναριο.. Αν σε αναλαβω εγω να σου κανω τα service σε σχεση ετσι οπως θα εχεις μαθει εσυ με τα δικα σου δεδομενα θα πεις κινουμαι τσαμπα! Θα με θεωρεις ευεργετη!

Και σε αυτα τα χρηματα που θα δωσεις θα παρεις ενα αυτοκινητο που θα σου ζηταει!  Οποτε αν εχει ευκολη εργασια και επιλογες σε after market θα σου ερχεται παντα πιο οικονομικα! Εκτος αν σε τσιμπαει ο μαστορας..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...