Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικογενειακού αυτοκινήτου έως 18 χιλιάδες


m3fisto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μπα μέχρι 18 θέλει

Citroen c3 aircross επίσης με 410λιτρα Πορτ μπαγκαζ που φτάνει μέχρι 520 αν κουνισεις καθίσματα

Κρίμα αν ανέβαζε λίγο τη δόση και έφτανε μέχρι τα 20 χιλιάρικα θα είχε κι άλλες επιλογές. Αν και νομίζω το renegade η βασική έχει κάτι λίγο πάνω από 18.

Ωραίο το c3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, tsofras είπε

Μπα μέχρι 18 θέλει

Εγώ θα έλεγα για i30 ή Kona αλλά δεν έχουν μεγάλους χώρους

Citroen c3 aircross επίσης με 410λιτρα Πορτ μπαγκαζ που φτάνει μέχρι 520 αν κουνισεις καθίσματα

Γιατί να χρειάζεται μια 4μελης οικογένεια μεγαλύτερους χώρους από το i30 ή το Kona ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, totalius είπε

Γιατί να χρειάζεται μια 4μελης οικογένεια μεγαλύτερους χώρους από το i30 ή το Kona ?

Επειδή δεν θέλουν όλοι να συμπιέζονται σε ένα subcompact αυτοκίνητο με χωρο αποσκευών που άμα έχεις καρότσι δεν χωράει τίποτα άλλο; 

Για 2ο αυτοκίνητο καλά είναι πάντως.

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προν μερικά χρόνια με Opel Astra κ καρότσι για το ένα από τα δυο παιδιά  πηγαίναμε άνετα παντού .. Σε διακοπές μόνο για πάνω από μια εβδομάδα  χρησιμοποιούσαμε ένα ελαφρύ σπαστό καρότσι για να χωράνε κ οι βαλίτσες . Το ίδιο κ καλύτερα με το Prius  παλαιότερα .Τα τελευταία χρόνια με το 308 κ χωρίς καρότσι είναι σχεδόν άδειο καθημερινά το πορτ μπαγκαζ . 

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, totalius είπε

Προν μερικά χρόνια με Opel Astra κ καρότσι για το ένα από τα δυο παιδιά  πηγαίναμε άνετα παντού .. Σε διακοπές μόνο για πάνω από μια εβδομάδα  χρησιμοποιούσαμε ένα ελαφρύ σπαστό καρότσι για να χωράνε κ οι βαλίτσες . Το ίδιο κ καλύτερα με το Prius  παλαιότερα .Τα τελευταία χρόνια με το 308 κ χωρίς καρότσι είναι σχεδόν άδειο καθημερινά το πορτ μπαγκαζ . 

Το Kona έχει 350 λίτρα Πορτ μπαγκαζ και εγώ πλέον που δεν έχω καροτσια μου φτάνουν τα 380

Μέχρι πρίν 2 χρόνια όμως σε διακοπές ήμουν με 380 λίτρα Πορτ μπαγκαζ και 360 λίτρα μπαγκαζιερα γιατί δεν χωραγαν καρέκλες ομπρέλα κουβαδάκια καρότσι και βαλίτσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Papakaliati είπε

Επειδή δεν θέλουν όλοι να συμπιέζονται σε ένα subcompact αυτοκίνητο με χωρο αποσκευών που άμα έχεις καρότσι δεν χωράει τίποτα άλλο; 

Για 2ο αυτοκίνητο καλά είναι πάντως.

Εγω δλδ που επέλεξα Mini Cooper τρίπορτο πρέπει να είμαι παρακατιανός ένας πληβείος.

Υ.γ διακοπές παντός θα φωνάξω ένα κούριερ και με ένα 50ρικο problem solved. Αμάξι θέλω να βγάζω γούστα και όχι φορτηγό για μεταφορές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή βλέπω πολύς κόσμο προβληματίζεται με τα καροτσια  δε χρειάζεται σε διακοπές να κουβαλάς το 4χ4 καρότσι που πιάνει όλο το χώρο  . Υπάρχουν μικρά λεπτά σπαστά φτηνά  που απλά τα ακουμπάς πάνω στις αποσκευές κ πιάνουν ελάχιστο χώρο . Κάποια στιγμή είχα δυο τέτοια  μόνο για τις διακοπές .  Αμα θες τώρα κάθε φορά να κουβαλάς όλο το νοικοκυριό εννοείται ότι χρειάζεσαι φορτηγάκι κ όχι αμάξι . 

Επεξ/σία από totalius
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mp123 είπε

Εγω δλδ που επέλεξα Mini Cooper τρίπορτο πρέπει να είμαι παρακατιανός ένας πληβείος.

Υ.γ διακοπές παντός θα φωνάξω ένα κούριερ και με ένα 50ρικο problem solved. Αμάξι θέλω να βγάζω γούστα και όχι φορτηγό για μεταφορές .

Εσύ δεν είσαι παρακατιανος είσαι περίπτωση 🤣

Υ.Γ. ξέρεις ότι σ'αγαπώ

10 λεπτά πριν, totalius είπε

Επειδή βλέπω πολύς κόσμο προβληματίζεται με τα καροτσια  δε χρειάζεται σε διακοπές να κουβαλάς το 4χ4 καρότσι που πιάνει όλο το χώρο  . Υπάρχουν μικρά λεπτά σπαστά φτηνά  που απλά τα ακουμπάς πάνω στις αποσκευές κ πιάνουν ελάχιστο χώρο . Κάποια στιγμή είχα δυο τέτοια  μόνο για τις διακοπές .  Αμα θες τώρα κάθε φορά να κουβαλάς όλο το νοικοκυριό εννοείται ότι χρειάζεσαι φορτηγάκι κ όχι αμάξι . 

Ναι και εγώ τέτοια είχα για τις διακοπές αλλά και πάλι πιάνουν χώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Εσύ δεν είσαι παρακατιανος είσαι περίπτωση 🤣

Υ.Γ. ξέρεις ότι σ'αγαπώ

Ναι και εγώ τέτοια είχα για τις διακοπές αλλά και πάλι πιάνουν χώρο

Κατσε γιατί τωρα με έπιασε σεληνιασμος και πουλάω τις μηχανές. Θα πάω σε 750 η σε κάνα τμαξ 560.. κούτα Φυσικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως κ αφού έχω περάσει τη φάση καρότσι κουβαδάκια ομπρέλες κτλ θα έλεγα ότι με δυο παιδιά οποιοδήποτε B-SUV η μικρομεσαίο hatchback θα σας καλύψει από άποψη πορτμπαγκάζ . Θα το έβαζα ως ένα από τα τελευταία κριτήρια για επιλογή αυτοκινήτου αυτής της κατηγορίας . Με 3 παιδιά κ πάνω αλλάζει το πράγμα . 
 

 

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω δλδ που επέλεξα Mini Cooper τρίπορτο πρέπει να είμαι παρακατιανός ένας πληβείος.

Υ.γ διακοπές παντός θα φωνάξω ένα κούριερ και με ένα 50ρικο problem solved. Αμάξι θέλω να βγάζω γούστα και όχι φορτηγό για μεταφορές .

Ε καλά, άμα δεν πειράζει η διαδικασια να να βαζεις - βγαζεις το μικρό σε τριπορτο, κανένα θέμα. Προσωπικά δεν το βλέπω για γούστα αλλά ταλαιπωρία, αλλά προτεραιότητες είναι αυτές. Σε κάμπριο πάντως όλα καλα, ανοίγεις και το βάζεις από πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν πατερας καταλαβα εδω και 9 χρονια ενα πραγμα ΧΩΡΟΥΣ. !!! Γιατι καπακι εχεις και γυναικα,  περα απ την κ@βλ....  (υπαρχουν και παιδια)  για γκαζια και να εχεις νευρικο γκαζι και οχι νωχελικο ( γι'αυτο εχουν τουρμπο)  στο ανοιγμα του απο εκει και περα ειναι θεμα τσεπης τι ανοιγμα θα κανεις γιατι ολα τα προαναφερομενα αυτοκινητα πλειν ειναι πολυ καλα, αλα δες χωρους αν εχεις σκοπο για παιδια. 

Επεξ/σία από ydravlikos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Ε καλά, άμα δεν πειράζει η διαδικασια να να βαζεις - βγαζεις το μικρό σε τριπορτο, κανένα θέμα. Προσωπικά δεν το βλέπω για γούστα αλλά ταλαιπωρία, αλλά προτεραιότητες είναι αυτές. Σε κάμπριο πάντως όλα καλα, ανοίγεις και το βάζεις από πάνω.

ακομα τρια χρονια να μεγαλωσει το παιδι για διπλωμα και το επομενο θα ειναι καμπριο διθεσιο.

εχω και μηχανη για αυτο δεν με νοιαζει.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα πάρε το duster  ειναι ιδανικο εχει χωρους  για οικογενεια , σκληροτραχυλο και εχει και μεγαλο υψος απο το εδαφος. 

το έχω 3 μήνες στην έκδοση 4χ4 ..εσύ μάλλον θες το 1000  4χ2  με αέριο από την μάνα του και πολύ οικονομικό..στα λεφτά που έχει και αυτά που σου δίνει δεν θα τα βρεισ σε άλλο αμάξι και μια χαρά ασφαλές είναι και αυτήν περίοδο παίζει και προσφορά με 3,6% επιτόκιο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω δλδ που επέλεξα Mini Cooper τρίπορτο πρέπει να είμαι παρακατιανός ένας πληβείος.

Υ.γ διακοπές παντός θα φωνάξω ένα κούριερ και με ένα 50ρικο problem solved. Αμάξι θέλω να βγάζω γούστα και όχι φορτηγό για μεταφορές .

Πέρυσι δεν είχες πάρει κούτα Swift?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...