Προς το περιεχόμενο

Χρέωση από SMS


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες στις 6 το απόγευμα ήρθαν δυο μηνύματα στο κινητό του πατέρα μου και τον χρέωσαν συνολικά 8€. Τα είδε σήμερα το μεσημέρι, μου το είπε κι εγώ επικοινώνησα με το chat της Vodafone. Διέγραψαν τις συνδρομές, αλλά δεν επέστρεψαν τα χρήματα. Είπαν να στείλω email στις εταιρείες. Υπάρχουν ελπίδες;

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Χθες στις 6 το απόγευμα ήρθαν δυο μηνύματα στο κινητό του πατέρα μου και τον χρέωσαν συνολικά 8€. Τα είδε σήμερα το μεσημέρι, μου το είπε κι εγώ επικοινώνησα με το chat της Vodafone. Διέγραψαν τις συνδρομές, αλλά δεν επέστρεψαν τα χρήματα. Είπαν να στείλω email στις εταιρείες. Υπάρχουν ελπίδες;

Ναι θα τους στειλεις ο,τι γραφει ο 'fasina' εδω https://www.adslgr.com/forum/threads/876578-Λήψη-μηνυμάτων-απο-54422-Telebox/page9?langid=1&styleid=45

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, xaratsi είπε

Ναι θα τους στειλεις ο,τι γραφει ο 'fasina' εδω https://www.adslgr.com/forum/threads/876578-Λήψη-μηνυμάτων-απο-54422-Telebox/page9?langid=1&styleid=45

Ευχαριστώ πολύ, όμως δεν άντεξα και πριν από λίγο έστειλα μήνυμα μέσω Facebook σε μια από τις δυο εταιρείες (Twistbox) μιας και δεν εντόπισα email στην ιστοσελίδα τους. Είπα ότι δεν έχω κάνει κάποια εγγραφή, ότι ζητώ να μου επιστρέψουν το ποσό και σε διαφορετική περίπτωση θα πρέπει να επικοινωνήσω με τον δικηγόρο μου. Προς το παρόν δεν έχουν δει το μήνυμα. Να στείλω και email; (εφόσον βέβαια καταφέρω να βρω την διεύθυνση)

15 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Να μπλοκάρεις τα 5ψηφια

Στην αρχή προσπάθησα να ενεργοποιήσω την φραγή μέσω του chat, αλλά τελικά ήταν ήδη ενεργοποιημένο. Τα SMS δεν ήρθαν από κάποιον πενταψήφιο αριθμό, αλλά από την ίδια την Vodafone. 

183074923_806611263609100_1523937986123791730_n.jpg.a4f10059121727cfbfc101200b9211e3.jpg

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξανα αναφερθεί καπου αυτο το εχω ξαναδιαβάσει

Οτι δηλαδη η βονταφον ειναι πισω απο τις εταιρείες αυτές, κυνήγησε τους μέχρι να στα σβήσουν, κανε καταγγελία στην εεττ , ειναι απαράδεκτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το "γνωστό παραμύθι" γραφτήκατε σε υπηρεσία

κάνε φίλε μου ότι σου ανάφεραν τα παιδιά

αν θες να πάρεις τα λεφτά πίσω και να μην σε ξανά ενοχλήσουν

εμένα δεν τολμάει κανείς να κάνει κάτι τέτοιο ήμουν από τους πρώτους που κυνήγησα μέσω αρμόδιων αρχών αυτές τις εταιρείες που κρύβονται πίσω από τα (5) πενταψήφια νούμερα που σε χρεώνουν (και πρόσεξε ατομική ενέργεια όχι ομαδική όπως έγινε κάποιου είδους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

τώρα βέβαια είναι πιο εύκολα τα πράγματα για εμένα λόγω εργασίας μιας και έχω ανέβει σε επίπεδο συνεργασίας με τις εταιρείες COSMOTE/WIND που συνεργάζεται η εταιρεία στην οποία εργάζομαι και δεν τολμούν να κάνουν καμία "λαλακία" γιατί θα τους κοστίσει πάρα πολλά ....εκατοντάδες χιλιάρικα ευρώ έως ...μύρια ευρώ

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εχει ξανα αναφερθεί καπου αυτο το εχω ξαναδιαβάσει

Οτι δηλαδη η βονταφον ειναι πισω απο τις εταιρείες αυτές, κυνήγησε τους μέχρι να στα σβήσουν, κανε καταγγελία στην εεττ , ειναι απαράδεκτοι

αν διαβάσεις το επισυναπτόμενο γραπτό μήνυμα της VODAFONE θα καταλάβεις πολλά

παρόμοια μηνύματα υπάρχουν σε COSMOTE και WIND

για να καταλάβετε το μέγεθος του "αρμέγματος" με τα (5) πενταψήφια γραπτά μηνύματα

δυστυχώς οι ποινές που φάγανε ήταν χάδι ....

δεν τους ρίξανε αυτές τις ποινές που έπρεπε ούτε έχασε καμία την άδεια λειτουργίας της και αν την έχασε...απλά αλλάζει ΑΦΜ και ούτε γάτα ούτε ζημία

δυστυχώς τα "κορόιδα" σε αυτή την χώρα είναι πάρα πολλά και περιμένουν το "άρμεγμα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...