Προς το περιεχόμενο

«Να συνεχιστεί» ο αποκλεισμός του Donald Trump από το Facebook ζήτησε το Εποπτικό Συμβούλιο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Μια χαρά τα λέγανε για την κρίση μεταξύ Ρωσίας και Ουκρανίας, δεν είναι κάτι καινούριο μιας και θανάτους στρατιωτών από συμπλοκές είχανε… το ότι έκανες ότι δεν το άκουγες αποδεικνύει ότι ανάλογα με το τι μας συμφέρει βλέπουμε και τα γεγονότα…

Φίλε μου είπανε ποτέ για πυρηνικό πόλεμο μεταξύ Αμερικής Ρωσίας επί trump;  στειλτο να το δω. Ξέρεις φίλε μου δεν με πληρώνουν για να εχω συμφέρον στα @@ μου τι γίνετε. Σχολιάζω και λέω την γνώμη μου σαν μέσος πολίτης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το θέμα δεν είναι τόσο ο Τραμπ όσο όλοι οι υπόλοιποι που χρησιμοποιουμε τα κοινωνικά μέσα και όχι μόνο. Δεν πάνα συμπαθείς τον Τραμπ η και όχι όταν τρέφεις το φίδι της λογοκρισίας και του περιορισμού κάποια στιγμή θα τραφεί και από σένα. Αρκετοί αισθάνονται ασφαλείς  και επιβεβαιωμένοι επειδή τυγχάνει σε αυτή τη φάση η γνώμη και η κοσμοθεωρία τους να συμπίπτει με των mainstream media. Αυτά όμως είναι ρευστά και αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή τα ίδια γουσταρε και η Ακρίτα μέχρι που ήρθε η σειρά της.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Brown είπε

Φίλε μου είπανε ποτέ για πυρηνικό πόλεμο μεταξύ Αμερικής Ρωσίας επί trump;  στειλτο να το δω. Ξέρεις φίλε μου δεν με πληρώνουν για να εχω συμφέρον στα @@ μου τι γίνετε. Σχολιάζω και λέω την γνώμη μου σαν μέσος πολίτης.

Βρε γιατί να μπλεχτεί ο τραμπ στα χωράφια του ομοϊδεάτη πούτιν??? Θες καλύτερο παράδειγμα? Δες τι έγινε και τι γίνετε με εμάς και τον άλλον ομοϊδεάτη ταγιπ… 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Ενώ οι "μορφωμένοι" που πιστεύουν ότι μπαρούφα τους πλασάρουν για τα καημένα ευαίσθητα γκρουπάκια είναι κομπλέ.

Πιστεύω ότι ξέρεις τι γράφει κάτω από τις αναρτήσεις σου περί google gmail κ.τ.λ και τα διαβάζουν και όλοι οι άλλοι! Γιατί δεν έχεις σπάσει ήδη την ηλεκτρονική συσκευή που μπαίνεις εδώ μέσα και γιατί διατηρείς ένα προφίλ στο insomnia που όποιος θέλει μπορεί να μπεί και να δει τι έχεις πει και τι έχεις κάνει εδώ μέσα;

14 λεπτά πριν, Brown είπε

4 χρόνια trump δεν άκουσα να πηγαίνουμε σε πυρηνικό πόλεμο 

Ούτε 3 μήνες μπαιντεν στην Ουκρανία παράλιγο να γινόταν πόλεμος... Εύγε 

4 χρόνια Τράμπ και στην Λιβύη γινόταν χαμός , με τους Ρώσους και τους Τούρκους να κάνουν ότι θέλουν! Τώρα όμως ετοιμάζονται για εκλογές! 4 χρόνια Τράμπ και οι Κούρδοι ήταν ξεχασμένοι ενώ βοήθησαν στον πόλεμο κατά του ISIS , τώρα οι Αμερικανοί θα τους ξανά υποστηρίξουν!  4 χρόνια Τράμπ και οι Τούρκοι κόντεψαν να γίνουν περιφερειακή υπερδύναμη και τώρα αρχίζουν να μαζεύονται! Μάλλον δεν τα έχεις μάθει καλά τα πράγματα!

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, absoluteblade είπε

Πιστεύω ότι ξέρεις τι γράφει κάτω από τις αναρτήσεις σου περί google gmail κ.τ.λ και τα διαβάζουν και όλοι οι άλλοι! Γιατί δεν έχεις σπάσει ήδη την ηλεκτρονική συσκευή που μπαίνεις εδώ μέσα και γιατί διατηρείς ένα προφίλ στο insomnia που όποιος θέλει μπορεί να μπεί και να δει τι έχεις πει και τι έχεις κάνει εδώ μέσα;

Έλα ρε. Δεν το ήξερα ότι το insomnia είναι του γούγλη! Thanks για το info!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, 1990geek είπε

Το θέμα δεν είναι τόσο ο Τραμπ όσο όλοι οι υπόλοιποι που χρησιμοποιουμε τα κοινωνικά μέσα και όχι μόνο. Δεν πάνα συμπαθείς τον Τραμπ η και όχι όταν τρέφεις το φίδι της λογοκρισίας και του περιορισμού κάποια στιγμή θα τραφεί και από σένα. Αρκετοί αισθάνονται ασφαλείς  και επιβεβαιωμένοι επειδή τυγχάνει σε αυτή τη φάση η γνώμη και η κοσμοθεωρία τους να συμπίπτει με των mainstream media. Αυτά όμως είναι ρευστά και αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή τα ίδια γουσταρε και η Ακρίτα μέχρι που ήρθε η σειρά της.

Μερικοί «προοδευτικούληδες» δεν καταλαβαίνουν ότι είναι χρήσιμοι ηλίθιοι. Η ιστορία του 20ου αιώνα το έχει δείξει πολλές φορές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι όλοι εσείς του "καλωσήλθε το δολάριο", κουνήστε λίγο το κεφαλάκι σας μήπως καταλάβετε πως οι μεγάλοι υποστηρίζουν μόνο αυτό που τους συμφέρει.

Ότι και να λέμε τέσσερα χρόνια άντεξε η Αμερική να μην κάνει νέο πόλεμο, τώρα να πουμε πως δεν ήταν ο Τραμπ πρόεδρος αυτό το διάστημα; Οκ δεν ήταν.

Για την ελευθερία του λόγου τώρα, φανταστείτε να κάνει διάγγελμα ο Μητσοτάκης και στη μέση του λόγου του να πεταχτεί ο Στραβελάκης και να πει τον κόβω στον αέρα γιατί λέει ανακρίβειες, ε αυτό έγινε στην Αμερική με τον Τράμπ.Νομίζω ήταν λίγο πριν τον αποκλεισμό απ το φεισμπουκ και τουιτερ.

'Ολα τα απολυταρχικά καθεστώτα πρώτη προτεραιότητα πάντα είχαν την φίμωση των πολιτικών αντιπάλων και αυτό έγινε στο αμέρικα και το έχουμε ζήσει και δω στο παρελθόν αλλά και πρόσφατα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παράδειγμα σου θα ήταν σωστό αν έλεγες, την ίδια μέρα των εκλογών, ο ηττημένος Αλέξης έβγαινε και έλεγε στην νεολαία του ότι του έκλεψαν την νίκη και θα έπρεπε να πάνε να κάνουν κατάληψη την Βουλή….

Κατά την γνώμη σου, τι θα έπρεπε να κάνει ένα δημοκρατικό κράτος???

5 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Για την ελευθερία του λόγου τώρα, φανταστείτε να κάνει διάγγελμα ο Μητσοτάκης και στη μέση του λόγου του να πεταχτεί ο Στραβελάκης και να πει τον κόβω στον αέρα γιατί λέει ανακρίβειες, ε αυτό έγινε στην Αμερική με τον Τράμπ.Νομίζω ήταν λίγο πριν τον αποκλεισμό απ το φεισμπουκ και τουιτερ.

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το παράδειγμα σου θα ήταν σωστό αν έλεγες, την ίδια μέρα των εκλογών, ο ηττημένος Αλέξης έβγαινε και έλεγε στην νεολαία του ότι του έκλεψαν την νίκη και θα έπρεπε να πάνε να κάνουν κατάληψη την Βουλή….

Κατά την γνώμη σου, τι θα έπρεπε να κάνει ένα δημοκρατικό κράτος???

Το σύστημα διεξαγωγής εκλογών στην Ελλάδα δεν αφήνει περιθώρια για εκτεταμένη νοθεία όμως. Καμία σχέση με το σύστημα των ΗΠΑ που μπάζει από παντού και έχει εγκυρότητα χειρότερη από τριτοκοσμικές χώρες όπως το Μεξικό και η Ινδία.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, michael92 είπε

Το σύστημα διεξαγωγής εκλογών στην Ελλάδα δεν αφήνει περιθώρια για εκτεταμένη νοθεία όμως. Καμία σχέση με το σύστημα των ΗΠΑ που μπάζει από παντού και έχει εγκυρότητα χειρότερη από τριτοκοσμικές χώρες όπως το Μεξικό και η Ινδία.

Το οποίο ισχύει και στις προηγούμενες εκλογές… γιατί δεν έκανε κάτι για να το λύσει η γιατί προτίμησε πραξικόπημα και όχι την νόμιμη οδό???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το οποίο ισχύει και στις προηγούμενες εκλογές… γιατί δεν έκανε κάτι για να το λύσει

Γιατί στις ΗΠΑ η εκτελεστική εξουσία είναι ανεξάρτητη από την νομοθετική. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, absoluteblade είπε

Αφού οι αμόρφωτοι βλαχοαμερικάνοι που πιστεύουν τις μπαρούφες που λέει ο ψεκασμένος Τράμπ είναι πολλοί και επικίνδυνοι, καλά κάνουν! Και για όσους δεν ξέρουν τι βλακείες λέγονται από τον Τράμπ, καλό είναι να μην είναι τόσο ευαίσθητοι στα θέματα ελευθερίας του λόγου!

Ξερει τι σημαίνει δημοκρατία? Το να νομίζεις ότι έχεις την πιο σωστή άποψη και άρα πρέπει να εφαρμοστεί οπωσδήποτε είναι βαθιά φασιστικό. Απλά δεν το κατανοείς.

Επίσης έχει ο καιρός γυρίσματα. Μπορεί και οι δικές σου θέσεις κάποτε να λογοκριθούν και τότε θα μάθεις τι σημαίνει να έχεις φασιστικές ιδέες. Ότι σπέρνεις θερίζεις.

Επεξ/σία από youraccount
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, michael92 είπε

Γιατί στις ΗΠΑ η εκτελεστική εξουσία είναι ανεξάρτητη από την νομοθετική. 

 

Να σου θυμίσω ότι και στις δυο θέσεις δικούς του ανθρώπους είχε βάλει…

Δεν απάντησες όμως, γιατί στις πρώτες εκλογές το εκμεταλλεύτηκε μια χαρά αυτό το σάπιο σύστημα χωρίς παραπαίοντα από τον ίδιο και τους υποστηριχτές του και γιατί δεν προτίμησε κάποιες πιο δημοκρατικές οδούς για να βρει το δίκιο του…

επισης θα ήθελα να μου εξηγήσεις πως μπορείς να μιλάς για δημοκρατία και ελευθερία του λόγου, να μας κουνάς το δάκτυλο υποστηριζόμενος ότι με την συμπεριφορά μας την καταργούμε και ταυτόχρονα να υποστηρίζεις τον γνωστότερο αντιδημοκράτη και μισαλλόδοξο πρόεδρο που κατέστρεψε όλες τις δημοκρατικές και κοινωνικές δομές στην χωρα του…

7 λεπτά πριν, youraccount είπε

Ξερει τι σημαίνει δημοκρατία? Το να νομίζεις ότι έχεις την πιο σωστή άποψη και άρα πρέπει να εφαρμοστεί οπωσδήποτε είναι βαθιά φασιστικό. Απλά δεν το κατανοείς.

Επίσης έχει ο καιρός γυρίσματα. Μπορεί και οι δικές σου θέσεις κάποτε να λογοκριθούν και τότε θα μάθεις τι σημαίνει να έχεις φασιστικές ιδέες. Ότι σπέρνεις θερίζεις.

Και αυτό τι δικαιολογεί? Την ύπαρξη στην καθημερινότητα μας φαινομένων όπως χα και λοιπών ακραίων μορφωμάτων???

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το παράδειγμα σου θα ήταν σωστό αν έλεγες, την ίδια μέρα των εκλογών, ο ηττημένος Αλέξης έβγαινε και έλεγε στην νεολαία του ότι του έκλεψαν την νίκη και θα έπρεπε να πάνε να κάνουν κατάληψη την Βουλή….

Κατά την γνώμη σου, τι θα έπρεπε να κάνει ένα δημοκρατικό κράτος???

Αναφέρομαι σε δηλώσεις που έκανε στη τιβι, δεν είπε τίποτα για κατάληψη τότε (ούτε και ποτέ) αλλά τον έκοψαν γιατί αμφισβήτισε το αποτέλεσμα. Ένα δημοκρατικό κράτος έχει νόμους και όσοι θέλουν να εκλεγούν έχουν κάθε δικαίωμα να αμφισβητίσουν το αποτέλεσμα αν πιστεύουν ότι υπήρχε νοθεία.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι κατά των αποκλεισμών και ειδικά από ιδιωτικές εταιρείες που χρηματοδοτήθηκαν από το δημόσιο.

P.S Σε καμία περίπτωση δεν συμπαθώ το πορτοκαλί σκουπιδάκι, ούτε ανήκω ιδεολογικά εκεί 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...