Προς το περιεχόμενο

«Να συνεχιστεί» ο αποκλεισμός του Donald Trump από το Facebook ζήτησε το Εποπτικό Συμβούλιο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Brown είπε

Φίλε μου είπανε ποτέ για πυρηνικό πόλεμο μεταξύ Αμερικής Ρωσίας επί trump;  στειλτο να το δω. Ξέρεις φίλε μου δεν με πληρώνουν για να εχω συμφέρον στα @@ μου τι γίνετε. Σχολιάζω και λέω την γνώμη μου σαν μέσος πολίτης.

Όχι, η Ρωσία και η Τουρκία επί Τραμπ ήταν ελεύθερες να εισβάλουν σε ξένες χώρες.

Τώρα πια δεν είναι και μέχρι να το χωνέψουν ότι το πάρτυ τελείωσε θα έχουμε απειλές πυρηνικών.

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, Theodore1890 είπε

Αναφέρομαι σε δηλώσεις που έκανε στη τιβι, δεν είπε τίποτα για κατάληψη τότε (ούτε και ποτέ) αλλά τον έκοψαν γιατί αμφισβήτισε το αποτέλεσμα. Ένα δημοκρατικό κράτος έχει νόμους και όσοι θέλουν να εκλεγούν έχουν κάθε δικαίωμα να αμφισβητίσουν το αποτέλεσμα αν πιστεύουν ότι υπήρχε νοθεία.

Δηλαδη όλοι αυτοί που μπήκαν στο Καπιτώλιο δεν ήταν υποκινούμενοι? 
επισης σε ένα δημοκρατικό κράτος ο χαμένος δεν ζητάει να κάνουν οι υποστηριχτές του πραξικοποιμα…

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δηλαδη όλοι αυτοί που μπήκαν στο Καπιτώλιο δεν ήταν υποκινούμενοι? 
επισης σε ένα δημοκρατικό κράτος ο χαμένος δεν ζητάει να κάνουν οι υποστηριχτές του πραξικοποιμα…

Νομίζω δε γνωρίζεις σε ποιο γεγονός αναφέρομαι γι αυτό επιμένεις. Να δώσω λινκ λοιπόν. Λένε και τον λόγο που τον έκοψαν αν μου ζητήσεις όλη την ομιλία αλλα μπορείς και μόνος σου να ψάξεις.

Και αφού λύθηκε, θέλω να πιστεύω, απάντησε σε παρακαλώ αυτό που το έχεις ξαναδεί, σε ποια δημ. χώρα.

 

Επεξ/σία από Theodore1890
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω χρησιμοποιείς συχνά τη λέξη πραξικόπημα για να περιγράψεις το συγκεκριμένο συμβάν. Ήθελα να μάθω αν πραγματικά ξέρεις τι σημαίνει;;; Είμαι σίγουρος ότι ξέρεις ,όπως είμαι σίγουρος ότι ούτε σε ανέκδοτο δεν θα πιστεύες ότι αυτό ήταν πραξικόπημα ή έστω προσπάθεια του. Εδώ γελούσαμε με το "πραξικόπημα" στη Τουρκία που τουλάχιστον είχε μια σωστή αληθοφάνειας. Χρησιμοποιείς έτσι το λόγο σου για να δημιουργήσεις τα αφηγήματα που σε βολεύουν. Καταπτιστο γεγονός αλλά ούτε πραξικόπημα από τα λιντλ δε το λες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, AtiX είπε

Να σου θυμίσω ότι και στις δυο θέσεις δικούς του ανθρώπους είχε βάλει…

Δεν απάντησες όμως, γιατί στις πρώτες εκλογές το εκμεταλλεύτηκε μια χαρά αυτό το σάπιο σύστημα χωρίς παραπαίοντα από τον ίδιο και τους υποστηριχτές του και γιατί δεν προτίμησε κάποιες πιο δημοκρατικές οδούς για να βρει το δίκιο του…

επισης θα ήθελα να μου εξηγήσεις πως μπορείς να μιλάς για δημοκρατία και ελευθερία του λόγου, να μας κουνάς το δάκτυλο υποστηριζόμενος ότι με την συμπεριφορά μας την καταργούμε και ταυτόχρονα να υποστηρίζεις τον γνωστότερο αντιδημοκράτη και μισαλλόδοξο πρόεδρο που κατέστρεψε όλες τις δημοκρατικές και κοινωνικές δομές στην χωρα του…

Και αυτό τι δικαιολογεί? Την ύπαρξη στην καθημερινότητα μας φαινομένων όπως χα και λοιπών ακραίων μορφωμάτων???

Ότι πει ο λαός. Αυτό "δυστυχώς" είναι δημοκρατία. Προφανώς το ποινικό κομμάτι είναι εντελώς άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, aypnia είπε

Όχι, η Ρωσία και η Τουρκία επί Τραμπ ήταν ελεύθερες να εισβάλουν σε ξένες χώρες.

Τώρα πια δεν είναι και μέχρι να το χωνέψουν ότι το πάρτυ τελείωσε θα έχουμε απειλές πυρηνικών.

Και ποιος θα κερδίσει από το πάρτι που λες;; αμα πχ πέσει μια πυρηνική βόμβα στην Ουκρανία χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά από την Αμερική η θα πάμε μετανάστες να σωθούμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, primeragt είπε

Βλέπω χρησιμοποιείς συχνά τη λέξη πραξικόπημα για να περιγράψεις το συγκεκριμένο συμβάν. Ήθελα να μάθω αν πραγματικά ξέρεις τι σημαίνει;;; Είμαι σίγουρος ότι ξέρεις ,όπως είμαι σίγουρος ότι ούτε σε ανέκδοτο δεν θα πιστεύες ότι αυτό ήταν πραξικόπημα ή έστω προσπάθεια του. Εδώ γελούσαμε με το "πραξικόπημα" στη Τουρκία που τουλάχιστον είχε μια σωστή αληθοφάνειας. Χρησιμοποιείς έτσι το λόγο σου για να δημιουργήσεις τα αφηγήματα που σε βολεύουν. Καταπτιστο γεγονός αλλά ούτε πραξικόπημα από τα λιντλ δε το λες.

Εντάξη όσοι δε καταλαβαίνουν ότι οι δημοκρατικοί το ξεχύλωσαν ως εκεί που δε πάει τι να πω. Το τραγικό είναι πως πάνω σ αυτό θα πατήσουν για να στερήσουν ακόμα περισσότερες ελευθερίες απ τον φουκαριάρη αμερικάνο και η πλάκα είναι τους έχουν κλεισμένους χωρίς δικηγόρο τόσο καιρό και δεν έχουν απαγγελθεί κατηγορίες αλλά σε μια πολιτεία νομίζω ένας αποφυλακίστηκε, ζούμε το 84.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Νομίζω δε γνωρίζεις σε ποιο γεγονός αναφέρομαι γι αυτό επιμένεις. Να δώσω λινκ λοιπόν. Λένε και τον λόγο που τον έκοψαν αν μου ζητήσεις όλη την ομιλία αλλα μπορείς και μόνος σου να ψάξεις.

Και αφού λύθηκε, θέλω να πιστεύω, απάντησε σε παρακαλώ αυτό που το έχεις ξαναδεί, σε ποια δημ. χώρα.

 

Εύκολο να απομονώνεις ότι σε συμφέρει και να ξεχνάς όλες τις υπόλοιπες ομιλίες του και social δημοσιεύσεις… ξανά λέω είναι το λιγότερο περίεργο να μιλάς για δημοκρατία και να υποστηρίζεις τραμπ…

 

17 λεπτά πριν, youraccount είπε

Ότι πει ο λαός. Αυτό "δυστυχώς" είναι δημοκρατία. Προφανώς το ποινικό κομμάτι είναι εντελώς άλλο πράγμα.

Όπως και ότι μας συμφέρει δηλαδη…

 

22 λεπτά πριν, primeragt είπε

Βλέπω χρησιμοποιείς συχνά τη λέξη πραξικόπημα για να περιγράψεις το συγκεκριμένο συμβάν. Ήθελα να μάθω αν πραγματικά ξέρεις τι σημαίνει;;; Είμαι σίγουρος ότι ξέρεις ,όπως είμαι σίγουρος ότι ούτε σε ανέκδοτο δεν θα πιστεύες ότι αυτό ήταν πραξικόπημα ή έστω προσπάθεια του. Εδώ γελούσαμε με το "πραξικόπημα" στη Τουρκία που τουλάχιστον είχε μια σωστή αληθοφάνειας. Χρησιμοποιείς έτσι το λόγο σου για να δημιουργήσεις τα αφηγήματα που σε βολεύουν. Καταπτιστο γεγονός αλλά ούτε πραξικόπημα από τα λιντλ δε το λες.

Μπερδεύεις πράγματα και καταστάσεις γιατί αν δεις την ουσία των πράξεων του θα φανεί ή τι και ποιον υποστηρίζεις ή πόσο μακριά από την αλήθεια βρίσκεσαι…

Οσο για το αν εγώ δημιουργώ αφηγήματα, δεν μένει να δεις απλά την εικόνα και διαβάσεις κάποια μηνύματα  του… ο κόσμος το ‘χει τούμπανο και εσείς κρυφό καμάρι…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Brown είπε

Και ποιος θα κερδίσει από το πάρτι που λες;; αμα πχ πέσει μια πυρηνική βόμβα στην Ουκρανία χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά από την Αμερική η θα πάμε μετανάστες να σωθούμε; 

Άρα οι Ουκρανοί για να σωθούμε εμείς, ας χάσουν τη μισή τους πατρίδα.

Κι εδώ αν μπουν οι Τούρκοι στη Ρόδο ας τους αφήσουν να τη πάρουν κι όλα τα Δωδεκάνησα αρκεί εμείς εδώ στας Αθήνας να σωθούμε από τα πυρηνικά.

Αυτοί να πάνε να κουρεύτουν, αυτοί φταίνε που μένουν κοντά στα ρωσικά και στα τουρκικά σύνορα, ας πρόσεχαν.

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ολοκληρωτικές ιδεολογίες που είναι βασισμένος στο μίσος. Το ταξικό και το φυλετικό.

Ο αγαπητός σε πολλούς κομμουνισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός (τα γνωστά δύο άκρα).

Καλά κράτανε οι σαλτιμπάγκοι τους στα σόσιαλ.  

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Εύκολο να απομονώνεις ότι σε συνάφι ρεί και να ξεχνάς όλες τις υπόλοιπες ομιλίες του και social δημοσιεύσεις… ξανά λέω είναι το λιγότερο περίεργο να μιλάς για δημοκρατία και να υποστηρίζεις τραμπ…

Εγώ αναφέρθηκα σε ένα γεγονός, τώρα αυτά που λες είναι υπεκφυγές. Θέλει λίγο θάρρος να παραδεχτείς κάτι που υποστηρίζεις ότι έκανε λάθος. Πιθανόν να έχεις συνηθίσει να κάνεις διάλογο με άλλους στο αντίθετο στρατόπεδο αλλά το ίδιο φανατισμένους και να σου φαίνεται περίεργο πως υπάρχουν ανένταχτοι που απλά υπερσπίζουν το δίκαιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, oKoBoko είπε

Υπάρχουν ολοκληρωτικές ιδεολογίες που είναι βασισμένος στο μίσος. Το ταξικό και το φυλετικό.

Ο αγαπητός σε πολλούς κομμουνισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός (τα γνωστά δύο άκρα).

Καλά κράτανε οι σαλτιμπάγκοι τους στα σόσιαλ.  

Ακριβώς αυτό!!! Μακριά να βαράγαμε και προς τις δυο πλευρές και να μην δικαιολογούσαμε κανέναν…

5 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Εγώ αναφέρθηκα σε ένα γεγονός, τώρα αυτά που λες είναι υπεκφυγές. Θέλει λίγο θάρρος να παραδεχτείς κάτι που υποστηρίζεις ότι έκανε λάθος. Πιθανόν να έχεις συνηθίσει να κάνεις διάλογο με άλλους στο αντίθετο στρατόπεδο αλλά το ίδιο φανατισμένους και να σου φαίνεται περίεργο πως υπάρχουν ανένταχτοι που απλά υπερσπίζουν το δίκαιο.

Μα αν δεν είναι λάθος να υποστηρίζεις κάποιον αποδεδειγμένα ακραίο τότε τι είναι? Θα υποστήριζες ποτέ σου κάποιον που αποδεδειγμένα καταπατά βασικές αρχές της δημοκρατίας όπως το δικαίωμα του λαού να εκλέγει αυτόν που θέλει???? Το ακούσαμε και αυτό ο τραμπ είχε δίκιο στο ότι δεν έχασε, άρα το κόμμα του έχει άδικο που δεν τον υποστηρίζει και παραδέχθηκε την ήττα του…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aypnia είπε

Άρα οι Ουκρανοί για να σωθούμε εμείς, ας χάσουν τη μισή τους πατρίδα.

Κι εδώ αν μπουν οι Τούρκοι στη Ρόδο ας τους αφήσουν να τη πάρουν κι όλα τα Δωδεκάνησα αρκεί εμείς εδώ στας Αθήνας να σωθούμε από τα πυρηνικά.

Αυτοί ας κουρεύονται.

Η διαφορά είναι πως στα εδάφη της Ουκρανίας που οι ίδιοι οι Ουκρανοί ρισκάρουν να χάσουν αν τεντώσουν κι άλλο το σχοινί στη μέγιστη πλεοψηφία κατοικούν Ρώσοι.

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα αν δεν είναι λάθος να υποστηρίζεις κάποιον αποδεδειγμένα ακραίο τότε τι είναι? Θα υποστήριζες ποτέ σου κάποιον που αποδεδειγμένα καταπατά βασικές αρχές της δημοκρατίας όπως το δικαίωμα του λαού να εκλέγει αυτόν που θέλει???? Το ακούσαμε και αυτό ο τραμπ είχε δίκιο στο ότι δεν έχασε, άρα το κόμμα του έχει άδικο που δεν τον υποστηρίζει και παραδέχθηκε την ήττα του…

Ρε συ φίλε Ατίξ, με αγάπη πραγματικά σου επαναλαμβάνω πως δεν υποστηρίζω κανέναν. Δεν θα υποστηρίξω κάποιον που καταπατά τις βασικές αρχές της δημοκρατίας, οχι. Ούτε αυτόν όμως που επίσης τις καταπατά για να πολεμήσει τον πρώτο, οκ; Το δικαίωμα του λαού να εκλέγει αν και πολύ αποδυναμωμένο πρέπει να επαληθεύεται από νόμιμες διαδικασίες, αν κάποιο μέρος τις αμφισβητεί η ίδια η δημοκρατία του δείνει το δικαίωμα να το κάνει όσο μούργος και να είναι. Δε μιλάμε για το αν έχει δίκιο ή όχι, μιλάμε για το δικαίωμα του να το ψάξει, άσχετα με το τι λέει το κόμμα του, όπως πάρα πολλοί στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, aypnia είπε

Όχι, η Ρωσία και η Τουρκία επί Τραμπ ήταν ελεύθερες να εισβάλουν σε ξένες χώρες.

Τώρα πια δεν είναι και μέχρι να το χωνέψουν ότι το πάρτυ τελείωσε θα έχουμε απειλές πυρηνικών.

Κατατρομαγμενος ο Πούτιν από τον ηγέτη Μπάιντεν θα έπρεπε να είναι ο τίτλος της ανάρτησης σου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...