Προς το περιεχόμενο

Κι όμως, τα Windows 10 έχουν ακόμη εικονίδια των Windows 95, με τη Microsoft πλέον να τα αφαιρεί


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, pao13 είπε

θέλουν να αφήσουν στοιχεία retro στο λειτουργικό 

για μερικούς ρομαντικούς !!!

Retro είναι η ίδια η Microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα μια χρονομηχανή να γυρίσω στα ηλιόλουστα 90's με τον ibm 133 mhz και 512mb σκληρό, να bootaro στα windows 95 και να παίζω παιχνίδια, ζωγραφική κτλπ. Αααααχ

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SpecialK είπε

άσχετο αλλά σχετικό. Γνωρίζει κανείς να μου πει το background αν είναι τυχαίο, ή από κάποιο παιχνίδι, σειρά, ταινία;

Το Desktop Wallpaper εννοείς; Το έχεις να αλλάζει αυτόματα;

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Το Desktop Wallpaper εννοείς; Το έχεις να αλλάζει αυτόματα;

ναι το wallpaper εννοω που δείχνει το άρθρο στην αρχή. Γνωρίζεις αν είναι από κάποιο παιχνίδι ή ταινία; ή είναι random;

το να αλλάζει αυτοματα που με ρωτάς, σχετίζεται κάπως; μια σταθερή φωτογραφία έχω για το δικό μου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, SpecialK είπε

ναι το wallpaper εννοω που δείχνει το άρθρο στην αρχή. Γνωρίζεις αν είναι από κάποιο παιχνίδι ή ταινία; ή είναι random;

το να αλλάζει αυτοματα που με ρωτάς, σχετίζεται κάπως; μια σταθερή φωτογραφία έχω για το δικό μου.
 

Α παρεξήγησα, νόμιζα έλεγες για το δικό σου Wallpaper  🤦‍♂️  Είναι από videogame του 2013 https://en.wikipedia.org/wiki/Remember_Me_(video_game)

Επεξ/σία από whoever81
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tetrabitos είπε

Κανείς δεν θέλει να γίνει 0,5% consumer share! Σωστός 👍

E και τότε γιατί αντιγράφουν στοιχεία από το linux ? 
Γιατί αγόρασαν το τερματικό  και έφτιαξαν το wsl και κυρίως γιατί πλήρωσαν για να μπουν στο linux foundation να παρακολουθήσουν.

Σωστός άρα είμαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, rhtoras είπε

E και τότε γιατί αντιγράφουν στοιχεία από το linux ? 
Γιατί αγόρασαν το τερματικό  και έφτιαξαν το wsl και κυρίως γιατί πλήρωσαν για να μπουν στο linux foundation να παρακολουθήσουν.

Σωστός άρα είμαι!!!

Everybody wants some of that sweet Linux kernel, αλλά κανείς δεν θέλει να γίνει GNU/Linux distro.

Το wsl ναι, είναι σημαντικό. Το να έχεις συμβατότητά με τον δημοφιλέστερο open source kernel παγκοσμίως πρέπει να είναι number one priority και η Microsoft πλέον το αντιλαμβάνεται.

Επεξ/σία από apostolisk86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apostolisk86 είπε

Everybody wants some of that sweet Linux kernel, αλλά κανείς δεν θέλει να γίνει GNU/Linux distro.

Το wsl ναι, είναι σημαντικό. Το να έχεις συμβατότητά με τον δημοφιλέστερο open source kernel παγκοσμίως πρέπει να είναι number kne priority και η Microsoft πλέον το αντιλαμβάνεται.

αυτό λέω... αντιγράφει αλλά linux δε θα γίνει, δηλαδή δε θα την αφήσουμε και που έγινε αυτό κακώς έγινε

είμαι της γνώμης να παρθεί πίσω και αυτό και συνεπώς να μη μπορεί να λειτουργήσει στο wsl
όποιος θέλει linux θα έχει linux και συγκεκριμένα GNU/Linux 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rhtoras είπε

αυτό λέω... αντιγράφει αλλά linux δε θα γίνει, δηλαδή δε θα την αφήσουμε και που έγινε αυτό κακώς έγινε

Συμφωνία με την Canonical έκανε και σε όποιον δεν του αρέσουν τα ημίμετρα του wsl τότε βάζει Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, rhtoras είπε

αυτό λέω... αντιγράφει αλλά linux δε θα γίνει, δηλαδή δε θα την αφήσουμε και που έγινε αυτό κακώς έγινε

είμαι της γνώμης να παρθεί πίσω και αυτό και συνεπώς να μη μπορεί να λειτουργήσει στο wsl
όποιος θέλει linux θα έχει linux και συγκεκριμένα GNU/Linux 

 

Όσο o Linux kernel είναι GPLv2 δεν γίνεται να παρθεί πίσω! Γι' αυτό το FSF ήθελε να τον κάνει GPLv3, αλλά δεν είναι στο χέρι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...