Προς το περιεχόμενο
Εντυπώσεις από banggood

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα περισσοτερα κινητα οι διαφορες πλεον ειναι μικρες. Σε αλλες ομως οχι. Εγώ πχ πήρα το poco f3 8/256 344(τελική) ενώ φθηνότερη τιμή ελλάδα αυτή τη στιγμή 480.

πλέον τα προϊόντα απο κινα φτανουν ελλαδα σε 7-10 μερες και μετα από εκει για να φτασουν σπιτι σου κανουν 1 μηνα ακομα...σαντ...τα ελτα πανε για πιστολι και υπολειτουργουν (επιτηδες; )

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To banggood δε στελνει πλεον με ΕΛΤΑ τιποτα.

PDM/EU priority line θα σου ερθει με κουριερ.Για αυτο και παραλαμβανεις τσακ μπαμ.Τις τελευταιες φορες που παραγγειλα σε 10 μερες ειχα απο Κινα το δεμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, Dantε είπε

PDM/EU priority line θα σου ερθει με κουριερ

Παρεμπιπτόντως, μήπως έχεις άποψη για τα πλεονεκτήματα του 2ου έναντι του 1ου, δεδομένου και ότι είναι σεβαστή η διαφορά τιμής ; Την πρώτη μου φορά, το πήρα με τη δεύτερη επιλογή (φοβισμένος κυρίως, αν και ήταν κάτι ανταλλακτικά σκούπας). Μπορώ να υποψιαστώ τον λόγο που κοστίζει τόσο πολύ (ας μην το αναλύσουμε εδώ). Παρατηρώ όμως από άλλους ότι και η πρώτη επιλογή είναι - πια - εντελώς αξιόπιστη (από πλευράς τελωνείου μιλώντας πάντα).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
35 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Παρεμπιπτόντως, μήπως έχεις άποψη για τα πλεονεκτήματα του 2ου έναντι του 1ου, δεδομένου και ότι είναι σεβαστή η διαφορά τιμής ; Την πρώτη μου φορά, το πήρα με τη δεύτερη επιλογή (φοβισμένος κυρίως, αν και ήταν κάτι ανταλλακτικά σκούπας). Μπορώ να υποψιαστώ τον λόγο που κοστίζει τόσο πολύ (ας μην το αναλύσουμε εδώ). Παρατηρώ όμως από άλλους ότι και η πρώτη επιλογή είναι - πια - εντελώς αξιόπιστη (από πλευράς τελωνείου μιλώντας πάντα).

Στα μικρα δεματα εχουν το 1ο,στα μεγαλυτερα το 2ο,οπου εχουν και τα δυο βαζεις το φθηνοτερο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Στα μικρα δεματα εχουν το 1ο,στα μεγαλυτερα το 2ο,οπου εχουν και τα δυο βαζεις το φθηνοτερο.

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλώς δεν ρώτησα αυτό. Ρώτησα αν έχεις άποψη σχετικά με τα υπέρ και τα κατά των δύο επιλογών! 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
7 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλώς δεν ρώτησα αυτό. Ρώτησα αν έχεις άποψη σχετικά με τα υπέρ και τα κατά των δύο επιλογών! 

Δεν εχουν ουσιαστικη διαφορα.Τωρα δε θυμαμαι με τι κουριερ ερχεται το eu priority.Νομιζω συνηθως με comet ερχονται και τα δυο.

Αυτα αν ειναι απο Κινα η παραγγελια.

Τελωνειο δε περναει και με τις 2 μεθοδους.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 9/5/2021 στις 7:02 ΜΜ, koutsis είπε

Αν είναι global version λογικά δεν θα έχεις θέμα. Τώρα αν αξίζει για 50€ να περιμένεις 1 μήνα και αν πάθει κάτι να πρέπει να το στείλεις Κίνα για την εγγύηση δεν ξέρω..

Σε μια βδομάδα φτάνουν στην πόρτα σου τώρα τελευταία από το banggood. Έχουν κάνει συνεργασία με την comet και στο φέρνει Courier σπίτι. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
32 λεπτά πριν, Dantε είπε

Δεν εχουν ουσιαστικη διαφορα.Τωρα δε θυμαμαι με τι κουριερ ερχεται το eu priority.Νομιζω συνηθως με comet ερχονται και τα δυο.

Αυτα αν ειναι απο Κινα η παραγγελια.

Τελωνειο δε περναει και με τις 2 μεθοδους.

Το priority EU πέρυσι (Νοέμβριος 2020), σε εμένα ήρθε πάντως με ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ). Προφανώς και θα έχει αλλάξει στο ενδιάμεσο. 

Για το τελωνείο το γνωρίζω, αφού έχω παραγγείλει και με τις δύο μεθόδους... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χάσαμε το PDM (πάλι). Υποψιάζομαι ότι πρέπει να έχει να κάνει με την κατάργηση της ατέλειας. 

Όσοι μπορείτε, τσεκάρετε και επιβεβαιώστε. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.