Προς το περιεχόμενο

Radeon RX 480 Graphics προβλημα


Antf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, Antf είπε

τα προβληματα συνεχιστηκαν,,,οποτε έκανα μολις ddu και εγκατεστησα την 20.9.1

-αν δεν δω παλι προκοπη θα ζεστανω κανα 800αρακι να nvidia

😁😁😁

σας ευχαριστώ ωστόσο για το χρονο σας

ελπιζω να φτιαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2021 στις 10:12 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Το η AMD εφτιαξε τους Drivers ειναι σαν να λεμε λυθηκε το Κυπριακο. 😂

Παιδιά καλό είναι να μην γράφουμε ανακρίβειες για drivers. Από το 2016 είμαι με κάρτες amd και είναι η πρώτη φορά που είδα bug. Με μία αναζήτηση στα forum και των 2 εταιριών θα δείτε ότι και κάτοχοι καρτών nvidia  έχουν προβλήματα. με drivers και δεν είναι μόνο της amd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο μου κάνει κι εμένα με RX480. Ακόμα κι αν δεν παίζω τίποτα, πετάει σφάλμα ότι έπρεπε να επανεκκινήσει το software.

 

Κι έλεγα κι εγώ ότι φταίει ότι άλλαξα σύστημα 🤣

 

Σήμερα θα βάλω τους 20,9,1 και πιστεύω να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να ειναι driver το πρόβλημα, πας μπρος η πισω problem solved αλλά πραγματικά σε μεγάλο ποσοστό είναι hw το πρόβλημα δυστυχώς 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,...εγω μετα απο ddu και 20,9,1 ειναι σταθερος απο σαββατο....δεν ειναι πολλε ςοι μερες....αλλα βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα...μετα το ddu ειχα 2 μπλε οθόνες σε 10 μέρες περίπου (  πριν ειχα καθημερινά)

-σκέφτομαι να κανω bios reset σε επόμενο στάδιο.

-και η αλλαγή του καλωδίου δεν ειναι κακή ιδεα.

-οι drivers που παιζω τωρα  ειναι 20.9.1

 

CPU: AMD Ryzen 5 5600X                                                                        Cooler: ARCTIC LIQUID FREEZER II 280
MB: B550 AORUS PRO AC                                                Memory:  Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz
Storage: Samsung 500GB NVMe SSD 970 Evo Plus Series M.2       Storage: Samsung 860 Evo 1 TB
GPU: ATIRadeon RX 480 Graphics                                                            Case: Corsair 4000D White
PSU:  Corsair TX-M Series TX650M 650W G 80+                                 Monitor: AOC 27G2U/BK IPS Monitor 27" FHD 144Hz

Επεξ/σία από Antf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με RX580 βιωνω τα ιδια με drivers timeout kai restart ,οσο εχω ψαξει ειναι συνδιασμος των windows + amd drivers  που προκαλουν το θεμα.

 

τι έχεις δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω γραψει σε αλλο θεμα τα δικα μου θεματα ξεκινησαν μεσα μαρτιου μετα απο update windows ,δοκιμασα απεγκατασταση με ddu τους amd drivers, εβαλα πιο παλιους μεχρι που εβαλα τους uwp 27.20.21  και το συστημα εγινε σταθερο μεχρι προχτες που παλι εκαναν update τα windows  και μου πεταξε παλι driver timeout  2 φορες σε browsing. Γενικα μπορει το συστημα να ειναι 2 μερες σταθερο και να του ερθει ξαφνικα να κανει restart. Απο χτες ειμαι με 21h1 ekdosh windows και στο bios της msi b450 ενεργοποιησα την επιλογη για 4g mining  κατι.........

Τωρα θα δειξει πως θα παει.....γενικα ομως το εχουν πολυ το θεμα και με καρτες 5000 series....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πανε τα συστηματα σας? Εμενα ξανα ξαφνικα freezes and restarts (ειμαι με 20.9.1) και παντα κολαει το συστημα σε browsing η σε idle  καταστασεις.Επαιξα κανονικα ενα 2ωρο ολα κομπλε.Θα μας τρελανουν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...