Προς το περιεχόμενο

κεντρο διαχειρησης δικτυου τι ειναι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχω ενα προβλημα εδω και 2 μηνες με την γραμμη (το εχω αναφερει σε αλλο ποστ) και τελοσπαντων εχουν γινει τα παντα απο πλευρας καλωδιων εγκαταστασης,αλλαγη ρουτερ,αλλαγη καλωδιου εναεριου μεχρι το κουτι του οτε στην κολωνα,και ενω η γραμμη δεν εχει αποσυνδεσεις ποτε,ενω συγχρονιζει καπου στα 13 ,τα βραδια μπορει να εχω πραγματικη ταχυτητα 6 με 7 χωρις να αλαζει κατι στο συγχρονισμο,μονο το νοιζ,πηρα τηλεφωνο παλι στη vodafone και μου ειπαν οτι ανελαβε το κεντρο διαχειρησης δικτυου,ξερουμε τι ακριβως ειναι αυτο και αν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι?

Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 980/12793 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 973/13248 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.4/4.6 dB
Line Attenuation(Up/Down) 10/19.9 dB
Output Power(Up/Down) 11.3/19.1 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile N/A
Showtime Start 68 h 45 min 42 s
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/21684
FEC Errors(Up/Down) 0/61308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι πιθανό εκείνη τη στιγμή να υπάρχει θόρυβος με αποτέλεσμα πολλά λανθασμένα πακέτα να ξαναστέλνονται και να έχεις χάλια ταχύτητες μιας και έχεις και Fastpath που σημαίνει ότι δεν υπάρχει διόρθωση των corrupted πακέτων. Αν δεν παίζεις online games, καλό θα ήταν να το αλλάξεις σε Interleaved, θα κερδίσεις και λίγο συγχρονισμό παραπάνω.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Είναι πιθανό εκείνη τη στιγμή να υπάρχει θόρυβος με αποτέλεσμα πολλά λανθασμένα πακέτα να ξαναστέλνονται και να έχεις χάλια ταχύτητες μιας και έχεις και Fastpath που σημαίνει ότι δεν υπάρχει διόρθωση των corrupted πακέτων. Αν δεν παίζεις online games, καλό θα ήταν να το αλλάξεις σε Interleaved, θα κερδίσεις και λίγο συγχρονισμό παραπάνω.

καλησπερα,το ιδιο γινοταν και στο intervealed,απλα εκει εποιανα 15 και το βραδυ ειχα 8,και παλι χωρις αποσυνδεσεις και με ιδιο Noise,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν σου το ξανακάνει, κάνε ένα restart το router, βάλε κάτι να κατεβαίνει και παράλληλα να βλέπεις τα στατιστικά του. Αν βλέπεις να ανεβαίνουν κατά πολύ τα errors κάθε δευτερόλεπτο, τότε υπάρχει κάποιο καλωδιακό πρόβλημα στη γραμμή σου. Αλλιώς ίσως είναι μπούκωμα της Vodafone ή του DSLAM. Το πρόβλημα παρουσιάζεται σε ώρες αιχμής;

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν αλαχτει τα παντα,καινουργιο καλωδιο ftp χωρις μπριζες,κατευθειαν κλιψακι και στο ρουτερ και παει μεχρι το μεταλικο κουτι του οτε κατω στο σπιτι και απο εκει με καινουργειο καλωδιο παλι στην κολωνα και στο πλαστικο κουτι του οτε και απο εκει υπογεια,ναι το προβλημα γινεται απογευμα μεχρι 12-1 το βραδυ,η γραμμη το πρωι ειναι μια χαρα,και το νετ neutrality αυτο εδειξε,πρωι μεσημερι 10-11 μβπς και το βραδυ 6-7.απο οτι ειχα ρωτησει τον τεχνικο μου ειπε οτι εδω δεν υπαρχει θεση για αλλη γραμμη οποιος και να θελει,οποτε υπαρει περιπτωηση να πιταρε κανα dslam?μηπως γιαυτο μου περασαν καινουργειο καλωδιο?γτ δεν υπηρχε λογος  αυτο μεσα απο οτι ειδα ειχε 10 ζευγαρια και παιρνω μονο εγω,δεν ξερω τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 1021/14046 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1077/14316 kbps
Noise Margin(Up/Down) 9.4/4 dB
Line Attenuation(Up/Down) 10/20.7 dB
Output Power(Up/Down) 11.3/18.6 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile N/A
Showtime Start 125 h 14 min 53 s
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 21/19396
FEC Errors(Up/Down) 0/8046


Αρχησαν παλι τα ιδια με πτωση του snr αλλα χωρις αποσυνδεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...