Προς το περιεχόμενο

Venom: Let there be Carnage (2021)


dekulinkgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ΒΟ πηγε πολυ καλα


 

Αναφορά σε κείμενο

“Venom: Let There Be Carnage” also outpaced the first “Venom” film, which garnered $80.3 million over the course of its opening weekend when it was released in 2018. It is also the second-highest October opening in cinematic history, just behind “Joker,” which generated $96.2 million in 2019, according to data from Comscore.

“We are... pleased that patience and theatrical exclusivity have been rewarded with record results,” said Tom Rothman, chairman and CEO of Sony Pictures Entertainment, in a statement Sunday.

Οποτε παμε και για τριτο μερος :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εκανα τη μαλακια και πεταξα τα λεφτα μου βλεποντας την σε ΙΜΑΧ. Δεν ηξερες δε ρωταγες θα μου ελεγε η συχγωρεμενη γιαγια μου.

  • Διαλογοι (γραμμενοι) απο 10χρονα
  • Ολες μα ολες οι σκηνες νυχτα, ακομη και τα CGI δεν διακρινονταν καλα
  • Η μαχη μετρια, ευτυχως η καμερα δεν προκαλουσε παραζαλη
  • Σεναριο απο τα λιντλ
  • Κατακρεουργηση του χαρακτηρα του ΒΕΝΟΜ, τον βαζουν να τρωει σοκολατες και κοτες (ημαρτον!!!)
  • 3-4 αστειακια πετυχημενα, αλλα φευ, δεν πηγα να δω κομωδια ας πουμε..

4/10 χαριστικα. Προσπεραστε αφοβα και απευθυνθειτε στο θειο (σας).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7/10 με την ταινία να κινείται στα επίπεδα της πρώτης. 
 

Αν πχ στην πρωτη δε σου αρεσε το χιουμορακι, δε θα σου αρέσει ουτε εδώ. 
 

εγω Παντως πέρασα εξαιρετικά. (Κάποιος που την είδε μπορεί να εξηγήσει το post credit scene ?) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, margaritagr είπε

7/10 με την ταινία να κινείται στα επίπεδα της πρώτης. 
 

Αν πχ στην πρωτη δε σου αρεσε το χιουμορακι, δε θα σου αρέσει ουτε εδώ. 
 

εγω Παντως πέρασα εξαιρετικά. (Κάποιος που την είδε μπορεί να εξηγήσει το post credit scene ?) 

 

Spoiler

Δεν κατάλαβα την μεταφορά σε άλλο δωμάτιο αλλά εισάγεται στο marvel universe μετά την Δεύτερη ταινία με Tom Holland ως Spiderman

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπανια κραζω ταινιες. Προσπαθω παντα να βρω τα θετικα. Επισης, δεν μπορω να κραξω για πραγματα τα οποια ειναι προφανη. Πχ το σεναριο και η φωτογραφια δεν θα ειναι πρωτευοντα σε ενα action movie. Η δεν θα κραξω horror cliches που ειναι αναμενομενα. Εμενα κριτηριο μου για μια ταινια ειναι αν θα με κανει να βαρεθω.

Και το venom ειναι τραγικο. Δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που πηγα σινεμα και επαιζα με το κινητο μου να περασει η ωρα. Ατοπο χιουμορ τελειως. Κακογυρισμενο. Πλοκη τραγικη. Σκηνες action τις ξεχναγες την στιγμη που τις ειδες. Τι να πω. Δεν περιμενα κανα masterpiece αλλα δεν περιμενα και αυτο το χαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο το είχα δεί σπίτι. Ήταν απο αυτές τις ταινίες που ξέρεις ότι είναι μετριότατες αλλα μπορεί να περάσεις καλά. Εγώ πέρασα καλά και είπα τη δεύτερη να τη δώ σινεμά.

Κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο. Σενάριο ίσα ίσα για να υπάρχει, διάλογοι κακοί. Η Ανν αδιάφορη. Η σχέση της με τον Έντι δεν μου δουλεύει καθόλου. Ξέρω ότι έχουν χωρίσει αλλα ποτέ δεν ένιωσα ότι είχαν κάτι καλό και δεν νιώθω καθόλου τον πόνο του Έντι. Δεν έχουν χημεία σαν ηθοποιοί.

Απο εκεί και πέρα, παρά τα αρκετά αρνητικά που ήδη ανέφερα, η ταινία μου άρεσε περισσότερο απο την πρώτη. Πέρασα καλά, γέλασα σε κάποιες λίγες σκηνές και δεν ένιωσα ότι με κορόιδεψε. Βέβαια είμαι άσχετος με το σύμπαν του Βενομ οπότε δεν με εκνευρίζουν τυχόν αστοχίες και ανακρίβειες.

Επιγραμματικά, θεωρώ ότι είναι μια ταινία του 5.5-6/10 που μπορεί να γίνει ευχάριστη. Αρκεί να πάς με χαμηλές προσδοκίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στην πρώτη ταινία κάψαν όλο το budget στο bike chase. Εδώ το κάψαν μάλλον όλο στους δυο ηθοποιούς. Δεν περίμενα ποτε καλές ταινίες χωρίς Spidey, αλλα όχι και τόσο μούφα. Όσο και καλά να παίξει ο Hardy δεν σώζεται. Aμα ο Venom είναι ο εκτος θα τους συγχωρέσω για τις 4 ώρες που ξόδεψα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ο συγκεκριμένος ειδικά Venom,  είναι δεν είναι ο 6ος, δεν σώζει και τίποτα πιστεύω. Πέρα του ότι δεν έχει παντελώς καμία σχέση με τον Venom των comic -ούτε ο Eddie Brock-, είναι και τέζα αδιάφορος και εκνευριστικά παιδιάστικος χαρακτήρας/χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Thresh είπε

Δυνατό σκουπίδιον.

Αναρωτιέμαι τι ήταν χειρότερο, το τελευταίο Fantastic 4 ή αυτό.

Καλή ερώτηση, μάλλον το F4. Aμα δεν έπαιζε ο Hardy τότε μάλλον αυτό. Γενικά είναι άξιο σεβασμού το ποσο μούφα ταινίες κάνανε με τον καλύτερο villain από Spiderman. Θα σπαστώ άμα δεν είναι στο ανερχόμενο Spidey.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, omghi2u είπε

Kαλα πας να πληρωσεις να δεις ταινια που εχει τον carnage ισως τον πιο διαστροφικο villain στο marvel universe και ειναι pg13? αυτο απο μονο του ηταν red flag.

Ούτε στα comics είχε gore, τουλάχιστον στο Amazing, οποτε δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Aλλωστε πια ταινία στο MCU έχει gore?

Χωρίς Spidey δεν γίνετε ταινία με Venom και Carnage. Period!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...