Προς το περιεχόμενο

Google Photos: Υπάρχει ακόμη χρόνος για να "ανεβάσει" κάποιος απεριόριστες φωτογραφίες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

100 gb τον χρονο προσωπικα μου ειναι πολυ λιγα.Ειδικα εφοσον δεν υπαρχει η δυνατοτητα να εχεις τα βιντεο να μην ανεβαινουν...ενα μετριο σε χρονο βιντεο καλης ποιοτητας φτανει ευκολα το 1gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο σκληρος που αποθηκευω φωτογραφιες και βιντεο, εχει ηδη 400gb πιασμενα.. και δεν εχω παιδια ακομη.. 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι καλυτερο απο backup στο σπιτι σε αλλο σκληρο, οπως και Backup σε εναν εξωτερικο που εχω στο pc στο εξοχικο μου.. 

 

ds.JPG

Α, και υποψην.. ειναι τακτοποιημενα μεσα, δηλαδη δεν κραταω οσες φωτος ή βιντεο βγαζω πχ απο διακοπες.. τα βιντεο, τα φτιαχνω ενα βιντεο τυπου 10 λεπτο με τις "καλυτερες" στιγμες, και απο φωτος, ξεστοκαρω πολυ!

 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aypnia είπε

Δεν είναι έτσι γιατί κρατάνε και copies των originals, είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν.

Μπορείς να κατεβάσεις τα originals στο takeout.

Για 10 λεπτά βίντεο από 4K κάμερα που πιάνει κάπου στα 2 GB θέλουν και 2 GB για το original και κάπου στα 500 ΜΒ για re-encode σε 1080p Normal quality.

Δοκίμασε το, ανέβασε ένα mkv ενός 1 GB πχ και πήγαινε στο takeout και πάτα το να κατέβει.

Θα δεις ότι θα κατέβει το original 4Κ mkv του 1 GB.

https://takeout.google.com/

Δεν το ήξερα αυτό. 

Γενικά πάντως ανεβάζω επιλεγμένα αρχεία και δεν το εχω στο αυτόματο γιατί θα μαζέψει πολύ σαβούρα από τεστ κλπ 

Τα βιντεο τα κάνω backup σε άλλο δίσκο. Δεν έχει νόημα να κάθομαι να ανεβάζω βίντεο με πολλά gb

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2021 στις 12:14 ΠΜ, bugsbunnie είπε

Μήπως έχεις βάλει την επιλογή να ανεβαίνουν ατόφια? Γιατί εκεί πάντα υπήρχε περιορισμός

 

Στις 11/5/2021 στις 12:14 ΠΜ, whoever81 είπε

Αν ανέβαζες σε original quality λογικό. Unlimited είναι η άλλη επιλογή, high quality

Αυτό θα είναι. Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2021 στις 10:28 ΠΜ, journeyman77 είπε

νομίζω το Backblaze έχει πιο συμφέρουσα τιμή, 100€/έτος, απεριόριστα δεδομένα

Στα 3.5 χρόνια και μετά θα δώσεις περισσότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Brown είπε

Στα 3.5 χρόνια και μετά θα δώσεις περισσότερα 

εννοείς ότι μετά τα 3,5 χρόνια θα αυξήσει την τιμή? Αν ναι, πως το γνωρίζεις αυτό?

Επίσης να διορθώσω την τιμή (μιας και αγόρασα την συνδρομή στο Backblaze) ότι μου βγήκε στα 52€ για 1 έτος (με χρήση Revolut και VPN USA).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/5/2021 στις 8:44 ΠΜ, deadsoul είπε

Ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το Degoo με 100gb free και αν εξαιρέσεις τις διαφημίσεις στο app του μια χαρά είναι.

Αυτοί είναι γνωστοί να πουλάνε κατά διαστήματα lifetime, μιλάμε για κατοστάρες και διακοσάρες και μετά αρχίζουν να κλείνουν τους λογαριασμούς αυτούς.  Γιατί και καλά ανέβασαν copyrighted υλικό το οποίο ΔΕΝ μοίρασαν ποτέ.

Κοίτα να τα έχεις και αλλού σωσμένα γιατί το πιθανότερο να το χτυπάς το κεφάλι σου αύριο αν δεν έχεις backups κι αλλού, αν γεμίσεις και τα 100 gb θα βρουν κάποια στιγμή λόγο για να στον κλείσουν.

Μια γύρα στο reddit και θα καταλάβεις με τι έχεις να κάνεις, λαμόγια κανονικότατα.

https://www.reddit.com/r/Degoo/

https://consumeroutlook.info/2020/09/22/beware-the-degoo-scam-your-data-isnt-safe-nor-is-your-account/

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ανεβάζω φακέλους με φωτογραφίες μέσω του Backup & Sync της Google (και όχι με drag & drop)

και τις εμφανίζει μόνο στο Gοοgle Drive και οχι στο Google Photos. 

Πως διορθώνει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...