Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση αυτοκινήτου super mini,οικονομικού.


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Δεν εχεις πολλες επιλογές στα 5000... Βαλε πχ μοντελο 2014 και μετα στην αναζητηση βαλε κ τα κριτηρια σου (πχ 5θυρο κλπ) και δες τι σου βγαζει... εαν βρεις panda με φα και εχεις στην περιοχη σου θα το λιωσεις στα χλμ πάντως

Δεν είμαι τόσο αυστηρή με τη χρονολογία, έτσι κι αλλιώς αυτό που παίζει ρόλο είναι η συντήρηση και όχι τόσο το πότε βγήκε... (αυτό έχω συμπεράνει από τα σχόλια που διαβάζω, το ίδιο μου είπε και ο δάσκαλος της οδήγησης).

Για τα Daihatsu (Cuore, Sirion) τι γνώμη έχετε; Δεν έχω δει να τα πολυσυστήνουν... Η κουμπάρα μου που είχε πάντως ήταν πολύ ευχαριστημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, buruburu είπε

Δεν είμαι τόσο αυστηρή με τη χρονολογία, έτσι κι αλλιώς αυτό που παίζει ρόλο είναι η συντήρηση και όχι τόσο το πότε βγήκε... (αυτό έχω συμπεράνει από τα σχόλια που διαβάζω, το ίδιο μου είπε και ο δάσκαλος της οδήγησης).

Για τα Daihatsu (Cuore, Sirion) τι γνώμη έχετε; Δεν έχω δει να τα πολυσυστήνουν... Η κουμπάρα μου που είχε πάντως ήταν πολύ ευχαριστημένη.

για τα daihatsu υπαρχει σοβαρο θέμα με τα ανταλλακτικά... δεν υπαρχει πλεον αντιπροσωπεία και οτι βρισκεται ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο ειναι πανακριβο.

 

Ρίξε μια ματια και στο φιεστα https://www.car.gr/used-cars/ford/fiesta.html?fuel_type=1&make=126&mileage-to=125000&model=177&model=177&offer_type=sale&onlyprice=1&pg=1&price=>50&registration-from=>2010&significant_damage=f&sort=pra

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paylidis είπε

για τα daihatsu υπαρχει σοβαρο θέμα με τα ανταλλακτικά... δεν υπαρχει πλεον αντιπροσωπεία και οτι βρισκεται ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο ειναι πανακριβο.

 

Ρίξε μια ματια και στο φιεστα https://www.car.gr/used-cars/ford/fiesta.html?fuel_type=1&make=126&mileage-to=125000&model=177&model=177&offer_type=sale&onlyprice=1&pg=1&price=>50&registration-from=>2010&significant_damage=f&sort=pra

+1

Αναφορά σε κείμενο

Για τα Daihatsu (Cuore, Sirion) τι γνώμη έχετε; Δεν έχω δει να τα πολυσυστήνουν... Η κουμπάρα μου που είχε πάντως ήταν πολύ ευχαριστημένη.

Γενικά έχει φύγει όχι μόνο από Ελλάδα, αλλά από ΕΕ.
Από το '13. 
Δεν είναι ιδιαίτερα καλή επιλογή να πούμε την αλήθεια.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, buruburu είπε

Για τα Daihatsu (Cuore, Sirion) τι γνώμη έχετε; Δεν έχω δει να τα πολυσυστήνουν... Η κουμπάρα μου που είχε πάντως ήταν πολύ ευχαριστημένη.

Daihatsu Sirion εδω '09. 

το αμαξι τοσα χρονια -περα απο τα service- δεν μας εχει ζητησει τιποτα. του εχω πιει το αιμα σε διακοπες, χωματοδρομους, χιονοδρομικα και εκδρομες. 

τα ανταλλακτικα ισως να ειναι προβλημα, αλλα εχουν πολλους κοινους κωδικους με τα subaru (αδελφακι μοντελο Justy) αλλα και toyota σαν "μαμα" εταιρεια. 
Εως τωρα ομως, δεν εχει χρειαστει τιποτα. σκυλι 100% γιαπωνεζικο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/05/2021 at 12:27, paylidis said:

για τα daihatsu υπαρχει σοβαρο θέμα με τα ανταλλακτικά... δεν υπαρχει πλεον αντιπροσωπεία και οτι βρισκεται ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο ειναι πανακριβο.

 

Ρίξε μια ματια και στο φιεστα https://www.car.gr/used-cars/ford/fiesta.html?fuel_type=1&make=126&mileage-to=125000&model=177&model=177&offer_type=sale&onlyprice=1&pg=1&price=>50&registration-from=>2010&significant_damage=f&sort=pra

Μέχρι τώρα πάντως με Sirion δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα σε διαθεσιμότητα ανταλλακτικών. 

Η τιμή τους είναι όπως πάντα. Υψηλή σχετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μέχρι τώρα πάντως με Sirion δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα σε διαθεσιμότητα ανταλλακτικών. 

Η τιμή τους είναι όπως πάντα. Υψηλή σχετικά. 

Μια χαρά είσαι τότε. Εγώ ένα μεταχειρισμένο διαφορικό που χρειάστηκα για ένα terios f/l το πλήρωσα σε τιμή bmw/mercedes προ ~3 ετών... έπειτα το έδωσα γιατί θα άρχιζε να ζητάει όποτε πλέον είναι πρόβλημα άλλου. Προσωπικα παντως δε θα αγόραζα daihatsu παρολο που είναι μαύρα σκυλιά - μόνο κ μόνο με το φόβο να μη βρίσκω αύριο το πρωί ανταλλακτικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...