Προς το περιεχόμενο

Αγόρασε και Δεν πληρωνει!Τώρα?


Jimyo0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τίτλος!Τύπος αγόρασε ενα iphone (οχι μέλος του forum) και δεν πληρώνει λέγοντας δικαιολογίες ότι δεν το έχει δει κτλ.Το έχει στα χέρια του μια ενδομάδα τώρα.Να προλάβω τυπικοεθιμικές συμβουλές ( ποτέ δεν στέλνουμε χωρίς κατάθεση κτλ)ύπάρχει εμπειρία σε αγοραπωλησίες γενικά απλά ο τύπος είχε legit profile και είναι φίλος αξιοματούχου συγγενή ,όπως είναι και ο ίδιος!Anyway ο τύπος λέει ότι δεν πρόλαβε να τσεκάρει το κινητό λόγω υποχρεώσεων αν και το έχει μια εβδομάδα τωρα.Και ότι θα το κανονίσει προσεχώς. Εγώ πλεον δυσκολέυομαι να το πιστεψω!!Anyway έχω σκοπο να του δώσω λιγες μερες ακόμα και μετα θα υποβάλω μυνηση και όλα θα παρουν τον δρομο τους.Απλά θέλω να ρωτήσω αν είχε κα΄ποιος απο έδω παρόμοια εμπειρία και τι ακριβώς έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jimyo0 είπε

Οπως λεει και ο τίτλος!Τύπος αγόρασε ενα iphone (οχι μέλος του forum) και δεν πληρώνει λέγοντας δικαιολογίες ότι δεν το έχει δει κτλ.Το έχει στα χέρια του μια ενδομάδα τώρα.Να προλάβω τυπικοεθιμικές συμβουλές ( ποτέ δεν στέλνουμε χωρίς κατάθεση κτλ)ύπάρχει εμπειρία σε αγοραπωλησίες γενικά απλά ο τύπος είχε legit profile και είναι φίλος αξιοματούχου συγγενή ,όπως είναι και ο ίδιος!Anyway ο τύπος λέει ότι δεν πρόλαβε να τσεκάρει το κινητό λόγω υποχρεώσεων αν και το έχει μια εβδομάδα τωρα.Και ότι θα το κανονίσει προσεχώς. Εγώ πλεον δυσκολέυομαι να το πιστεψω!!Anyway έχω σκοπο να του δώσω λιγες μερες ακόμα και μετα θα υποβάλω μυνηση και όλα θα παρουν τον δρομο τους.Απλά θέλω να ρωτήσω αν είχε κα΄ποιος απο έδω παρόμοια εμπειρία και τι ακριβώς έγινε...

Σε περίπτωση που υποβάλεις μήνυση, πώς μπορείς να αποδείξεις ότι το κινητό το έχει αυτός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Jimyo0 είπε

Να προλάβω τυπικοεθιμικές συμβουλές ( ποτέ δεν στέλνουμε χωρίς κατάθεση κτλ)

Καλά άσε την κατάθεση. Αντικαταβολή? ξέρεις τι είναι? έστειλες δηλαδή ένα κινητό έτσι χωρίς τίποτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kalogeros είπε

Σε περίπτωση που υποβάλεις μήνυση, πώς μπορείς να αποδείξεις ότι το κινητό το έχει αυτός;

Ναι το κινητό το έλεγξε και του το πηγε ο συγγενης μου και επιπλεον υπαρχουν και συνομιλιες κτλ.

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Καλά άσε την κατάθεση. Αντικαταβολή? ξέρεις τι είναι? έστειλες δηλαδή ένα κινητό έτσι χωρίς τίποτα? 

Το κινητο πηγε χερι χερι απο κοινο Φιλο συγγενη.Θα γινοταν μετά καταθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimyo0 είπε

Το κινητο πηγε χερι χερι απο κοινο Φιλο συγγενη.Θα γινοταν μετά καταθεση.

α οκ. Τότε μόλις το τσεκάρει και δει ότι είναι εντάξει θα σου δώσει τα λεφτά. Εγώ τον εμπιστεύομαι χωρίς να τον ξέρω κιόλας, είναι και αξιωματούχος

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jimyo0 είπε

Το κινητο πηγε χερι χερι απο κοινο Φιλο συγγενη.Θα γινοταν μετά καταθεση.

Ευκολάκι, πάρε τον «αξιωματούχο» συγγενή σου και πες του ότι ο «γνωστός» του είναι λαμόγιο, δεν πληρώνει και τί πράματα είναι αυτά και τον εκθέτει προσωπικά αυτή η συμπεριφορά κλπ κλπ κλπ.

Ίσως έτσι γίνει κάτι.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

α οκ. Τότε μόλις το τσεκάρει και δει ότι είναι εντάξει θα σου δώσει τα λεφτά. Εγώ τον εμπιστεύομαι χωρίς να τον ξέρω κιόλας, είναι και αξιωματούχος

 

Χαχ..Εχεις ενα θεματάκι στο να το παιζεις αυθεντια ε? :D anyway αυτο που ρωταω ειναι αν έχει συμβει σε κανενα και προχώρησε σε μυνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, txcellas είπε

Για να λες για μήνυση δεν μπορείς να βρεις άκρη με τον ενδιάμεσο που σας έκανε το κονε ε; 

Σε επικοινωνία μαζί του με διαβεβαίωσε ότι δεν θα έχω θέμα μαζί του Και ότι θα με πληρώσει.Για να μην κάνουμε εικασίες ο συγγενής μου είναι διευθυντής αστυνομίας  και αγοραστής διοικητής σε στρατόπεδο γιαυτο και κατεξαιρεση έδωσα προϊόν χωρίς να πάρω χρήματα.Θεωρω πως στο τέλος θα βγει η άκρη.Απλα έχω περιέργεια αν κάποιος από εδώ έχει προχωρήσει σε μήνυση και τα σχετικά για παρόμοια κατάσταση..και τι έγινε τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή είναι βαρβατες θεσεις θα τα παρεις τα λεφτά για να μην γίνει σουσουρο.

Αυτό, θα τα πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Jimyo0 είπε

anyway αυτο που ρωταω ειναι αν έχει συμβει σε κανενα και προχώρησε σε μυνηση.

Μπα, δεν έχουμε πάρε δώσε με "αξιωματούχους" εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμω οτι στη χειροτερη θα στο επιστρεψει, δεν πιστευω οτι υπαρχει εν ενεργεια αξιωματικος σε επιπεδο διοικητη, που θα ρισκαρει να γινει ρομπα για μερικα κατοσταρικα (δεν πας δικαστηριο για ενα τηλεφωνο εκτος αν σου περισσευουν τα χρηματα, σε τετοιες περιπτωσεις θεωρω ειναι πολυ καλυτερο μια επιστολη στον Υπουργο Εθν. Αμυνας με κοινοποιηση στον ΑΓΕΣ αναφεροντας τα γεγονοτα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...