Προς το περιεχόμενο

Laptop Lenovo IdeaPad 3 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H / nVidia GeForce GTX 1650 623€


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό εδώ είναι με οθόνη στα 120Hz?
https://www.skroutz.gr/s/25001144/Lenovo-Legion-5-15ARH05-R5-4600H-8GB-256GB-GeForce-GTX-1650-FHD-120Hz-No-OS.html

Edit, έριξα μια παραγγελία δεν άντεξα. Έχει και αντικαταβολή με + 6 ευρώ, βγαίνει τελική 594 € με τα μεταφορικά! (Τελικά μου έβγαλε μόνο με τραπεζική κατάθεση, θα επικοινωνήσω με το κατάστημα και αν βεβαιωθώ ότι είναι έμπιστοι θα προχωρήσω)
Του βάζεις και άλλη μια 8ρα μνήμη και το κάνεις ένα μίνι τουμπανάκι..
Thanks Zachari!
Edit, υποψιάζομαι άκυρο, αλλά δεν πειράζει. Τους ρώτησα στις παρατηρήσεις να προχωρήσει η παραγγελία μόνο αν καλύπτεται με 2τής εγγύηση από την Lenovo gr, μιας και υποψιάζομαι ότι θα είναι παρα- εισαγωγή!

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Αυτό εδώ είναι με οθόνη στα 120Hz?
https://www.skroutz.gr/s/25001144/Lenovo-Legion-5-15ARH05-R5-4600H-8GB-256GB-GeForce-GTX-1650-FHD-120Hz-No-OS.html

Edit, έριξα μια παραγγελία δεν άντεξα. Έχει και αντικαταβολή με + 6 ευρώ, βγαίνει τελική 594 € με τα μεταφορικά!
Του βάζεις και άλλη μια 8ρα μνήμη και το κάνεις ένα μίνι τουμπανάκι..
Thanks Zachari!
Edit, υποψιάζομαι άκυρο, αλλά δεν πειράζει. Τους ρώτησα στις παρατηρήσεις να προχωρήσει η παραγγελία μόνο αν καλύπτεται με 2τής εγγύηση από την Lenovo gr, μιας και υποψιάζομαι ότι θα είναι παρα- εισαγωγή!

Διάφορα sites δίνουν την οθόνη του 82B500AHPB σαν 120Hz...

Δεν υπάρχει όρος "παραεισαγωγή" σε προϊόντα που διακινούνται εντός ΕΕ...

Δεν πωλούνται πλέον laptops και γενικά ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές εντός ΕΕ με μόνο ένα χρόνο εγγύηση!

Βάσει νόμου πλέον (από 13 Ιουνίου 2014) όλες οι ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές που πωλούνται μέσα στην Ε.Ε καλύπτονται από τουλάχιστον 2ετή εγγύηση:

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_el.htm

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns//greece/index_el.htm

O ένας χρόνος που βλέπεις είναι η εγγύηση του κατασκευαστή, όχι του πωλητή. Αυτοί που αναφέρουν ένα χρόνο το κάνουν για να σου πουλήσουν πακέτο και καμιά επέκταση εγγύησης, κλασσικό...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikoleo είπε

Τελικα εριξα μια παραγγελια απο το gamefreak και μου στειλαν σημερα οτι εχουν διαθεσιμοτητα και να κανω καταθεση σημερα μεχρι τις 2 (!). Εχει κανεις καποια εμπειρια απο αυτο το καταστημα;

Ναι.Εκανα και εγω παραγγελια σε αλλο λαπτοπ και μου ειπαν οτι εχουν διαθεσιμοτητα και να κανω καταθεση.

Εν τω μεταξυ το ειχα παραγγειλει με τιμολογιο,της λεω στο τηλεφωνο,στειλτε μου τιμη χωρις ΦΠΑ,μου λεει στειλτε μειλ να το ζητησετε.

Στελνω μειλ και ακομα περιμενω.Προφανως τους εγραψα και το παραγγειλα απο αλλου και το περιμενω σημερα.

Γενικα κακο site,εξυπηρετηση στο τηλεφωνο οτι να ναι,φαινεται οτι ειναι σκρουτζομαγαζο απο αυτα που ανοιγουν το βραδυ,οτι φανε και μετα γεια σας.Προτιμησα να δωσω κατι δεκαρικα παραπανω και να παω σε ενα αξιοπιστο μαγαζι.

Δε λεω πως θα σου φαει τα λεφτα και θα εξαφανιστει αλλα και απο τις αξιολογησεις βλεπεις πως η διαθεσιμοτητα και η ενημερωση που σου δινουν,δεν ειναι καλη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikoleo είπε

Σκεφτομαι οτι ακομα και να ρισκαρω και προχωρησω σε καταθεση αν κανει φτερα το μαγαζι δε θα υπαρχει τροπος να παρω τα λεφτα πισω. Γενικα το να μου δινουν διορία για πληρωμη την ιδια ακριβως ημερα και μαλιστα μεχρι συγκεκριμενη ωρα βρωμαει πολυ. Φανταζομαι οτι η ασφαλεστερη επιλογη θα ηταν η αγορα με πιστωτικη.

Επειδη ηθελα να αγορασω ενα λαπτοπ συγκεκριμενο που επισημα ελλαδα δεν υπηρχε,εμπλεξα με τα σκρουτζομαγαζα.

Σε ενα το παραγγειλα,το πληρωσα και ενα μηνα περιμενα.Καθε φορα που επαιρνα τηλεφωνο μου ελεγε περιμενουμε το προμηθευτη.Προφανως δε θα το εφερνε ποτε αλλα για καποιο λογο δε μου το ελεγαν.Το ακυρωσα και παλι καλα μου γυρισαν την ιδια μερα τα λεφτα.

Μετα το παραγγειλα απο gamefreak.Καταλαβα οτι ειναι και αυτο μια απο τα ιδια οποτε δεν ασχοληθηκα καν (το μειλ που σου ειπα πανω ,τους το ειχα στειλει 2 βδομαδες πριν και ακομα δεν εχουν απαντησει) και εν τελει πληρωσα 50 ευρω παραπανω ,το παραγγειλα απο σκρουτζομαγαζο με καλες αξιολογησεις ,μου ειπε 4-10 μερες αλλα συνηθως ερχεται στις 7 μερες και σημερα ειναι η 7η μερα και ειναι να ερθει.

 

Εκτος του αν γινει στραβη θα ψαχνεις τα λεφτα σου και αν τελικα το παραλαβεις και κλεισει,αντε να βγαλεις ακρη μετα αν παθει κατι και θες εγγυηση.Με ποιον θα μιλησεις αν σου πει η αντιπροσωπεια εδω οτι δε το καλυπτει?

Γενικα αν το καταστημα δεν εχει πληρωμη με παραλαβη εκει,αντικαταβολη η Paypal δεν υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω.

Εκτος και αν ειναι καποιο εμπιστο καταστημα.Προσωπικα καταθεση ετσι χυμα,δεν υπαρχει περιπτωση να κανω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikoleo είπε

Σκεφτομαι οτι ακομα και να ρισκαρω και προχωρησω σε καταθεση αν κανει φτερα το μαγαζι δε θα υπαρχει τροπος να παρω τα λεφτα πισω. Γενικα το να μου δινουν διορία για πληρωμη την ιδια ακριβως ημερα και μαλιστα μεχρι συγκεκριμενη ωρα βρωμαει πολυ. Φανταζομαι οτι η ασφαλεστερη επιλογη θα ηταν η αγορα με πιστωτικη.

Πότε κατάθεση!
ΠΟ-ΤΕ!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τηλέφωνο για παραλαβή από εκεί (μένω πολύ κοντά) και λένε τα τύπου, εδω γραφεία, πράγματα στις αποθήκες μας, μόνο αποστολή κλπ.

Γραφειάκι με υπολογιστή και σύνδεση στο ιντερνετ είναι μάλλον η εταιρεία.

Εγώ δε θα ασχολιόμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Γενικα αν το καταστημα δεν εχει πληρωμη με παραλαβη εκει,αντικαταβολη η Paypal δεν υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω.

Εκτος και αν ειναι καποιο εμπιστο καταστημα.Προσωπικα καταθεση ετσι χυμα,δεν υπαρχει περιπτωση να κανω.

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις και φυσικά αγοράζω με τον ίδιο τρόπο αλλά η πλάκα είναι οτι εδω στις αγγελίες ιδιώτες ζητούν προκαταβολικά κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και μετά αποστολή και ως κατοχύρωση έχεις τις αξιολογήσεις του LOL 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις και φυσικά αγοράζω με τον ίδιο τρόπο αλλά η πλάκα είναι οτι εδω στις αγγελίες ιδιώτες ζητούν προκαταβολικά κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και μετά αποστολή και ως κατοχύρωση έχεις τις αξιολογήσεις του LOL 

Και μετα ανοιγουν θεμα "εξαπατηθηκα".Δε πειραζει,στην υγεια των κοροιδων,καπως πρεπει να ζησουν και οι απατεωνες.

Η πλακα ειναι οτι εχουν και τιποτα 5 αξιολογησεις με λογαριασμους του μηνα και 0 ποστ.

Γιατι σε μελος με 3000 ποστ ,συμμετοχη 5 χρονια στο φορουμ και 40 αξιολογησεις,προφανως ειναι αλλο θεμα.

Επεξ/σία από Dantε
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τηλέφωνο και γω αλλά δεν πείστηκα για τίποτα. Μάλλον χρειάζονται λεφτά την περίοδο αυτή και ψάχνουν καταθέσεις! (προσωπική εννοείται γνώμη / διαίσθηση) Εννοείται δεν προχωράω... ! 

Επεξ/σία από hasiotis_john
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Himura είπε

αμα ειναι τοσο αναξιοπιστο για ποιο λογο το ανεβασε ο ts?

δεν είναι κακό να ανεβαίνει, στο κάτω κάτω μπορεί να βρεθει ένα μέλος και να πει ότι είναι αξιόπιστο το κατάστημα, τους ξέρω κλπ. Πάνω στη συζητηση φαίνεται τι είναι και τι δεν είναι. Η καλή τιμή υπάρχει, το θέμα είναι αν είναι και αξιόπιστη, και αυτό το συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dchatz είπε

δεν είναι κακό να ανεβαίνει, στο κάτω κάτω μπορεί να βρεθει ένα μέλος και να πει ότι είναι αξιόπιστο το κατάστημα, τους ξέρω κλπ. Πάνω στη συζητηση φαίνεται τι είναι και τι δεν είναι. Η καλή τιμή υπάρχει, το θέμα είναι αν είναι και αξιόπιστη, και αυτό το συζητάμε

και να βρεθει 1 μελος δε σημαινει οτι το καταστημα θα γινει ξαφνικα αξιοπιστο οταν υπαρχουν δεκαδες αρνητικες κριτικες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Himura είπε

και να βρεθει 1 μελος δε σημαινει οτι το καταστημα θα γινει ξαφνικα αξιοπιστο οταν υπαρχουν δεκαδες αρνητικες κριτικες...

ναι αλλα θα το συζητησουμε 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...