Προς το περιεχόμενο

Laptop Lenovo IdeaPad 3 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H / nVidia GeForce GTX 1650 623€


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο unimax που παρελαβα λαπτοπ ειναι απο πολωνια/σλοβακια.

Το φερανε μεν γρηγορα,σε μια βδομαδα το ειχα και απο κει που πηγα το μαγαζι ειναι οκ και προσεγμενο.Εχει και καλες αξιολογησεις.

Τωρα μαγαζι χωρις φυσικη εδρα,δυσκολα εμπιστευομαι.Εχουμε δει ποσα απο αυτα επιβιωσαν μακρυπροθεσμα.

Πχ ολοι θα θυμαστε το mustshop.Υπαρχει πλεον?Αν ειχες αγορασει τιποτα απο εκει,τωρα τι κανεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

699€;

Οχι δε μιλαω για το συγκεκριμενο της προσφορας.Ειχα παραγγειλει ενα αλλο Lenovo.Φανταζομαι ομως απο τον ιδιο προμηθευτη θα παιρνουν και αυτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 ευρω δεν στέλνω σε κανέναν που να μην ξέρω ότι έχει μαγαζί επί σειρά ετών και θετική φήμη στην αγορά. Δεν το ξέρω το μαγαζί αλλά με τέτοιες προϋποθέσεις μόνο αντικείμενα λίγων ευρώ θα αγόραζα και αν. Δεν βλέπω τον λόγο να ρισκάρω.

Όποιος θέλει παρακαλουθει τιμές και προσφορές από Computer Universe όπου θα βρει πολύ κοντινές τιμές ή και καλύτερες με λίγο υπομονή. Τουλάχιστον με αξιοπιστία και aftersale.

https://www.computeruniverse.net/en

Γνώμη μου πάντα. Δικά σας τα χρήματα δική σας και η απόφαση εννοείται.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το unimax έχει πολλές κριτικές στο skroutz  (240) και η συντριπτική πλειονότητα ειναι θετικές . Παρόλα αυτά, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Υπάρχουν άλλοι που έχουν ψωνίσει από unimax;  Χρειάστηκε κάποιος να χρησιμοποιήσει την εγγύηση να δούμε αν εξυπηρετηθηκε στην τελική; 

Καμία φορά σκέφτομαι να παραγγείλω από Πολωνία απευθείας, έχει πράγματι μεγάλη διαφορά στις τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, trif_on είπε

Γενικά το unimax έχει πολλές κριτικές στο skroutz  (240) και η συντριπτική πλειονότητα ειναι θετικές . Παρόλα αυτά, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Υπάρχουν άλλοι που έχουν ψωνίσει από unimax;  Χρειάστηκε κάποιος να χρησιμοποιήσει την εγγύηση να δούμε αν εξυπηρετηθηκε στην τελική; 

Καμία φορά σκέφτομαι να παραγγείλω από Πολωνία απευθείας, έχει πράγματι μεγάλη διαφορά στις τιμές. 

Πολωνία από που? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Ρε τα τζιμάνια! 

Είδαν κίνηση για το συγκεκριμένο μοντέλο και ανέβασαν τις τιμές. 

Σκρουτζομαγαζάκια της κακιάς ώρας. 

Παρήγγειλε κάποιος όταν το είχαν στα 588€ (gamefreak) και στα 575€ (e-magnet);

Ή οι τιμές αυτές ήταν μούφα και σκοπό είχαν μόνο να λειτουργήσουν ως κράχτες; 

παράγγειλα εγώ στα 588 απο gamefreak.... θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Τώρα αν κάνει και 15 μέρες δεν έχω πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PeopleAreStrange είπε

Πολωνία από που? 

Ψάχνοντας βάσει των κωδικών προϊόντων απο τα laptop που ενδιαφέρομαι κατέληξα ότι τα σκρουτζομαγαζα πρέπει να παραγγελνουν από το morele.net

Επίσης υπαρχει το ceneo.pl το οποίο είναι το πολωνικό skroutz, από κει θα βρεις πολλά ακόμα site. 

Όσον αφορά την αξιοπιστία, αυτό είναι άλλο θέμα...

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξαναρίξανε στα 596€ στο gamefreak. Προπαραγγελία λέει όμως για όποιον είναι τολμηρός.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 ώρες πριν, N3M3SiS είπε

Πως διαφερει αυτο, απο την τακτικη του Πλαισιου, του Κωτσοβολου, της Asus, της MSI, της EVGA, της NVIDIA και της AMD;

Δεν διαφέρει.

Γι'αυτό και όταν γίνεται κάτι τέτοιο, πέφτει κράξιμο.

Αλλά σε αυτά τα μεγάλα μαγαζιά συμβαίνει πολύ σπάνια όταν κάνει είναι σε ενεργή προσφορά-έκπτωση.

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Τωρα μαγαζι χωρις φυσικη εδρα, δυσκολα εμπιστευομαι. Εχουμε δει ποσα απο αυτα επιβιωσαν μακρυπροθεσμα.

Πχ ολοι θα θυμαστε το mustshop.Υπαρχει πλεον?Αν ειχες αγορασει τιποτα απο εκει,τωρα τι κανεις?

Έκλεισε το Mustshop;

Το συγκεκριμένο είναι αρκετά χρόνια στην αγορά.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

παράγγειλα εγώ στα 588 απο gamefreak.... θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

Τώρα αν κάνει και 15 μέρες δεν έχω πρόβλημα...

Και εγω το παρήγγειλα εχθές στα 590 οπότε βλέπουμε... τωρα το πηγε 899...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dantε είπε

...

Πχ ολοι θα θυμαστε το mustshop.Υπαρχει πλεον?Αν ειχες αγορασει τιποτα απο εκει,τωρα τι κανεις?

https://mustshop.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2021 στις 4:36 ΜΜ, Georgegoum είπε

Βλέπω αυτές τις τιμές σε πολυ τίμια κομμάτια και ενώ έχω 3 voucher σκέφτομαι να τσιμπισω ένα , εχω και δυνατότητα να το παρω χωρίς ΦΠΑ οπότε θα βγεί περιπου στα 500€ . Δεν είναι κατάλληλο thread αλλά στην θέση μου τι θα κανατε με δεδομένο ότι υπάρχουν τα λεφτά αυτά και με την ψηφιακή περιμνα δεν παιζει τίποτα αξιόλογο; φυσικά μέχρι Ιουλιο που λήγουν οι κωδικοί ότι παρω θα το πουλήσω , δεν θα τα κρατήσω όλα. Μια συμβουλή γιατί βρίσκομαι σε δίλημμα. 

Πρώτον εάν χρησιμοποιήσεις την ψηφιακή μέριμνα δεν μπορείς να αποφύγεις το ΦΠΑ επειδή είσαι επαγγελματίας και ούτε το άρθρο περί 0% ΦΠΑ (εππαγγελματίες) και δεύτερον εάν πάρεις με ψηφιακή μέριμνα δεν μπορείς να το πουλήσεις πάρα μόνο μετά από δυο χρόνια όταν θα έχει λήξει η εγγύηση του. Δυστυχώς!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, ntinos82st είπε

Πρώτον εάν χρησιμοποιήσεις την ψηφιακή μέριμνα δεν μπορείς να αποφύγεις το ΦΠΑ επειδή είσαι επαγγελματίας και ούτε το άρθρο περί 0% ΦΠΑ (εππαγγελματίες) και δεύτερον εάν πάρεις με ψηφιακή μέριμνα δεν μπορείς να το πουλήσεις πάρα μόνο μετά από δυο χρόνια όταν θα έχει λήξει η εγγύηση του. Δυστυχώς!!!!

Τι δυστυχως ρε παιδια; Γιατι δυστυχως; Αμα σκοπευει ο αλλος να το πουλησει, γιατι να το αγορασει εξ αρχης; Ειναι ενα βοηθημα 200€ για τους γονεις και μαθητες οι οποιοι εχουν αναγκη να αναβαθμησουν τον εξοπλισμο τους, αν το εχουν αναγκη. Οχι να βγαλουν αλλη μια φορα οι πολιτες εξτραδακι. Δηλαδη ενταξει καπου ελεος. Τι να πω. Μετα απο τοσα δεινα στον ρημαδοτοπο και μυαλο δεν βαζουμε ποτε.

Κατα τα αλλα, οι scalpers των Playstation και των καρτων γραφικων, ειναι μαυραγοριτες.

Αυτος που θα αγορασει tabletακι των 200€ τσαμπα και θα το πουλησει μετα 150€, δεν ανηκει στην πιο πανω κατηγορια. Οχι... ειναι κατι αλλο.

Επεξ/σία από N3M3SiS
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...