Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση δεξαμενής υγραεριο


elmario88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, elmario88 είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Πώς μπορώ να δω με πόσα λεφτά φουλαρει για υγραέριο; Και αν πω στον βενζινα "φουλαρε το", θα ξέρει πόσο πρέπει να μου βάλει;

δεν ξερεις ποσα λιτρα ειναι η δεξαμενη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

δεν ξερεις ποσα λιτρα ειναι η δεξαμενη σου;

Όχι το αγόρασε ο πατέρας μου για μένα πριν 1 μήνα. Είμαι νέος οδηγός. Φαντάζομαι το γράφει πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, elmario88 είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Πώς μπορώ να δω με πόσα λεφτά φουλαρει για υγραέριο; Και αν πω στον βενζινα "φουλαρε το", θα ξέρει πόσο πρέπει να μου βάλει;

Δεν χρειζεται να ξερει .Εχει βαλβιδα / φλοτερ που κλεινει την παροχη υγαρεριου

ΟΙ δεξαμενες παιρνουν το 80% της ονοματικης χωρητικοτητας για ολογους ασφαλειας . Στην υπευθυνη δηώση αυτου ποηυ εκανε την εγκατασταση γραφει ποσα λιτρα χωραει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kalogeros είπε

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση εγκυκλοπαιδικής φύσης. Κάθε πότε πρέπει να αλλάζεται η δεξαμενή;

Καθε 10 χρονια 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

 Στην υπευθυνη δηώση αυτου ποηυ εκανε την εγκατασταση γραφει ποσα λιτρα χωραει .

Όπως επίσης και επάνω στη δεξαμενή

13 ώρες πριν, elmario88 είπε

 Φαντάζομαι το γράφει πάνω;

 

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Όπως επίσης και επάνω στη δεξαμενή

Σωστά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η νομοθεσία έχει κάποιο κενό . Επειδή έχω δεί δεξαμενή δεκαετίας δέ έχει ανάγκη . Πιό σωστό θα ήταν να υποχρέωναν το ιδιοκτήτη του οχήματος για αλλαγή πολυβαλβίδας και τών σωληνώσεων του συστήματος , παρά γιά τη δεξαμενή . Και τήν πολυβαλβίδα στα 5 χρόνια .

Επεξ/σία από meletis_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, vaggos2586 είπε

Κανένα ΙΚΤΕΟ που να έχει πιο φθηνό τον έλεγχο απο τα 80ε που αναφέρεται έχει κανείς υπόψην?

 

 

Νομιζω  ειναι στανταρ αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Νομιζω  ειναι στανταρ αυτα 

Βρήκα αυτό κύριε Γιάννη...https://www.autogas.gr/αλλαγη-δεξαμενης-υγραεριου/?gclid=CjwKCAjwtJ2FBhAuEiwAIKu19jX1IPx483IIavSLeiv0MudgyQkiDtr9j3DgAl9wmubNrC6CZbeUUhoCu1QQAvD_BwE και αναφέρει οτι: 

Η Αντικατάσταση της Δεξαμενής Υγραερίου πρέπει να δηλώνεται σε ΚΤΕΟ επιλογής του ιδιοκτήτη (Ιδιωτικό ή Δημόσιο) μέσα σε διάστημα τριάντα (30) ημερολογιακών ημερών από την αντικατάστασή της. Ως εταιρία προσφέρουμε όλα τα απαραίτητα Πιστοποιητικά της νέας Δεξαμενής στον κάτοχο του οχήματος για να προβεί κατόπιν (και μέσα σε 30 ημέρες) σε αυτή την δήλωση.

Τονίζεται ιδιαιτέρως, πως αυτή η δήλωση έχει κόστος στο ΚΤΕΟ που κυμαίνεται (αναλόγως το ΚΤΕΟ που επιλέγει ο κάθε καταναλωτής) από 20€ έως 81€ – προτείνουμε στους πελάτες μας να αναζητούν το ΚΤΕΟ με το χαμηλότερο κόστος αυτού του ελέγχου, διότι ο έλεγχος αυτός αφορά έναν απλό οπτικό έλεγχο και μόνο.

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vaggos2586 είπε

Βρήκα αυτό κύριε Γιάννη...https://www.autogas.gr/αλλαγη-δεξαμενης-υγραεριου/?gclid=CjwKCAjwtJ2FBhAuEiwAIKu19jX1IPx483IIavSLeiv0MudgyQkiDtr9j3DgAl9wmubNrC6CZbeUUhoCu1QQAvD_BwE και αναφέρει οτι: 

Η Αντικατάσταση της Δεξαμενής Υγραερίου πρέπει να δηλώνεται σε ΚΤΕΟ επιλογής του ιδιοκτήτη (Ιδιωτικό ή Δημόσιο) μέσα σε διάστημα τριάντα (30) ημερολογιακών ημερών από την αντικατάστασή της. Ως εταιρία προσφέρουμε όλα τα απαραίτητα Πιστοποιητικά της νέας Δεξαμενής στον κάτοχο του οχήματος για να προβεί κατόπιν (και μέσα σε 30 ημέρες) σε αυτή την δήλωση.

Τονίζεται ιδιαιτέρως, πως αυτή η δήλωση έχει κόστος στο ΚΤΕΟ που κυμαίνεται (αναλόγως το ΚΤΕΟ που επιλέγει ο κάθε καταναλωτής) από 20€ έως 81€ – προτείνουμε στους πελάτες μας να αναζητούν το ΚΤΕΟ με το χαμηλότερο κόστος αυτού του ελέγχου, διότι ο έλεγχος αυτός αφορά έναν απλό οπτικό έλεγχο και μόνο.

Παρε τηλ και ρωτα ...Νομιζω τα 20 ευρω δεν ισχυουν   , με επιφυλλαξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Παρε τηλ και ρωτα ...Νομιζω τα 20 ευρω δεν ισχυουν   , με επιφυλλαξη

Ειχα συζήτηση με έναν φίλο προ μερικών ημερών που μου είχε πει οτι του είχαν χρεώσει τον έλεγχο 40ε απλά δεν θυμάμαι σε ποιο ΚΤΕΟ και αυτή τη στιγμή ειναιι εκτός Ελλάδας,και εγώ τα 20ε τα θεωρώ απίθανο...εκτός αν εννοεί δημόσιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggos2586 είπε

Κανένα ΙΚΤΕΟ που να έχει πιο φθηνό τον έλεγχο απο τα 80ε που αναφέρεται έχει κανείς υπόψην?

Θεωρείται αρχική εγκατάσταση και νομίζω για αυτό κοστίζει παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Θεωρείται αρχική εγκατάσταση και νομίζω για αυτό κοστίζει παραπάνω 

Ετσι ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...