Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση δεξαμενής υγραεριο


elmario88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vaggos2586 είπε

Άρα άλλο 80+40 και άλλο 40+40, αυτό αλλάζει!

 

Στις 11/5/2021 στις 7:56 ΜΜ, terry308 είπε

200 εργατικά και δεξαμενή 

+ 80 Κτεο 

 

Στις 11/5/2021 στις 9:47 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Αλλο το διετες ΚΤΕΟ που το περναμε μονοι μας  και αλλο αυτο που πρεπει να κανεις ο εγκαταστσης στην αρχικη τοποθετηση υγραεριου ή σε σημαντικη μεταβολη της αρχικης τοποθετησης οπως η δεξαμενη .Αυτο κοστοζει 70-80 ευρω .

Καμμια σχεση το ενα με το αλλο . Εστω οτι αλλαζεις δεξαμενη και περναει ΚΤΕΟ .Αν σε λιγους μηνες ληγει το διετες ΚΤΕΟ πρεπει να το περασεις και απο αυτο εσυ

 

Στις 11/5/2021 στις 10:32 ΜΜ, meletis_m είπε

Εάν είχες κάνει μια αναζήτηση υπάρχει ηδη απάντηση στήν ερώτηση σου 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/185683-αυτοκίνητα-με-υγραέριο-γνώμες/?tab=comments#comment-1580514

Εννοείται αλλάζεις και τη πολυβαλβίδα της δεξαμένης γιατί αρκετοί δέν τη αλλάζουν και αλλάζουν μόνο τη δεξαμενή που τους υποχρεώνει η νομοθεσία . Στήν πράξη η δεξαμενή δε έχει πρόβλημα . Αλλά η πολυβαλβίδα είναι η ασφάλεια . ΚΤΕΟ ξανα περνάς και είναι όπως και για καινούργια εγκατάσταση . Εμένα σε ΚΤΕΟ ιδιωτικό επαρχίας με χρέωσαν 81€ 

Εάν χρήζει αλλαγή κάποιο εξάρτημα του συστήματος κάντο τώρα πρίν περάσεις ΚΤΕΟ.

 

Στις 12/5/2021 στις 12:09 ΠΜ, TRILOBYTER είπε

200 ευρω η δεξαμενη και 80 το κτεο. Χοντρικα οι τιμες. Δεν ειναι κατι μην αγχωνεσαι, πας καπου που κανουν αεριο, στην αλλαζουν και σου δινουν οτι χαρτια χρειαζεσαι, με αυτα τα χαρτια πας στο κτεο και εκει σου περνανε το αμαξι 2 ελεγχους με περιπου 80 ευρω συνολο. Μετα απο 2 χρονια απλα περνας κανονικο κτεο που πανει 40-50 ευρω.

Ποιος έγραψε 80+40;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποτε που καταλήγουμε γιατι οτι μου παραθέτεις δεν δίνει κάποια απάντηση εκτός απο αυτό που νομίζω λέει ότι λέω...επίσης αναφέρομαι στην περίπτωση μου που θέλω να περάσω και ΚΤΕΟ εκτός απο τον έλεγχο της νέας δεξαμενής!

Αλλο το διετες ΚΤΕΟ που το περναμε μονοι μας  και αλλο αυτο που πρεπει να κανεις ο εγκαταστσης στην αρχικη τοποθετηση υγραεριου ή σε σημαντικη μεταβολη της αρχικης τοποθετησης οπως η δεξαμενη .Αυτο κοστοζει 70-80 ευρω .

 

επίσης αναφέρομαι στην περίπτωση μου που θέλω να περάσω και ΚΤΕΟ εκτός απο τον έλεγχο της νέας δεξαμενής

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vaggos2586 είπε

..... 

26/5/21 Έλεγχος εγκατάστασης νέας δεξαμενής, λογίζεται ως νέα αρχική εγκατάσταση & πέρασμα ΚΤΕΟ  Υποχρεωτικά =80€

26/5/2022 Κάρτα καυσαερίων =10-12€

26/5/2023 Κτεο =40€

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, terry308 είπε

26/5/21 Έλεγχος εγκατάστασης νέας δεξαμενής, λογίζεται ως νέα αρχική εγκατάσταση & πέρασμα ΚΤΕΟ  Υποχρεωτικά =80€

26/5/2022 Κάρτα καυσαερίων =10-12€

26/5/2023 Κτεο =40€

Η Αντικατάσταση της Δεξαμενής Υγραερίου πρέπει να δηλώνεται σε ΚΤΕΟ επιλογής του ιδιοκτήτη (Ιδιωτικό ή Δημόσιο) μέσα σε διάστημα τριάντα (30) ημερολογιακών ημερών από την αντικατάστασή της. Ως εταιρία προσφέρουμε όλα τα απαραίτητα Πιστοποιητικά της νέας Δεξαμενής στον κάτοχο του οχήματος για να προβεί κατόπιν (και μέσα σε 30 ημέρες) σε αυτή την δήλωση.

Τονίζεται ιδιαιτέρως, πως αυτή η δήλωση έχει κόστος στο ΚΤΕΟ που κυμαίνεται (αναλόγως το ΚΤΕΟ που επιλέγει ο κάθε καταναλωτής) από 20€ έως 81€ – προτείνουμε στους πελάτες μας να αναζητούν το ΚΤΕΟ με το χαμηλότερο κόστος αυτού του ελέγχου, διότι ο έλεγχος αυτός αφορά έναν απλό οπτικό έλεγχο και μόνο.

Καταλαβαίνω τι λές όμως σε άλλο ΚΤΕΟ που ρώτησα μου είπαν 40(ΚΤΕΟ)+80(ελεγχος δεξαμενής)!

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vaggos2586 είπε

 

Καταλαβαίνω τι λές όμως σε άλλο ΚΤΕΟ που ρώτησα μου είπαν 40(ΚΤΕΟ)+80(ελεγχος δεξαμενής)!

Βλακειες σου ειπαν . Ο ελεγχος δεξαμενης συμπεριλαμβανεται στο κοστος αλλαγης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Get your facts straight.

To “fact” είναι τι άκουσαν τα αυτιά μου, όλα τα αλλά να είχαμε λέγαμε!

Επεξ/σία από vaggos2586
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos2586 είπε

To “fact” είναι τι άκουσαν τα αυτιά μου, όλα τα αλλά να είχαμε λέγαμε!

Για να είμαστε ακριβείς, το fact είναι αυτό που θα πληρώσεις.

Τα αυτιά ακούνε κι αυτό που θέλουν κάποιες φορές.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Για να είμαστε ακριβείς, το fact είναι αυτό που θα πληρώσεις.

Τα αυτιά ακούνε κι αυτό που θέλουν κάποιες φορές.

Να το κοιτάξεις αυτό τότε!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos2586 είπε

Να το κοιτάξεις αυτό τότε!

Δεν μιλούσα προφανώς για τα δικά μου, αλλά για τα δικά σου. Δεν μπορεί τόσοι να σου λέμε τι ισχύει και εσύ ο μοναδικος που λες κάτι άλλο.

Αλλά οκ, θα περιμένουμε λοιπόν μια φωτό της απόδειξη της πληρωμής στο ΚΤΕΟ, οκ; Μην μας ξεχάσεις 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Δεν μιλούσα προφανώς για τα δικά μου, αλλά για τα δικά σου. Δεν μπορεί τόσοι να σου λέμε τι ισχύει και εσύ ο μοναδικος που λες κάτι άλλο.

Αλλά οκ, θα περιμένουμε λοιπόν μια φωτό της απόδειξη της πληρωμής στο ΚΤΕΟ, οκ; Μην μας ξεχάσεις 😏

Μπορώ πολύ πιο απλά να σου δώσω τα τηλέφωνα από τα ΚΤΕΟ που κάλεσα, να μιλήσεις  και εσυ μαζί τους αφού είσαι τόσο σιγουρος για τα αυτιά σου!

Δέχεσαι την πρόκληση; Αν ναι πμ...καλό βράδυ!

 

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...