Προς το περιεχόμενο

κοινωνικος τουρισμος παραταση


naimore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή μπερδεύτηκα, εγώ έχω το βουτσερ μπορώ να πάρω μαζί μου δύο φίλους μου ας πούμε και να γλυτώσουμε 30 ευρώ ας πούμε ο καθένας το οποίο θα αφαιρεθεί από την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 voucher = 1 εχεις δικαιωμα για εκπτωση, αφαιρειται δλδ απο την συνολικη τιμη το μεριδιο αυτουνου που εχει το voucher,

οι υπολοιποι πληρωνουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, διάβασα πως άνοιξαν οι αιτήσεις για τον κοινωνικό τουρισμό. Μπήκα στο site του ΟΑΕΔ, αλλά δεν εμφανίζει κάτι. Το ίδιο εμφανίζει και σε εσάς; 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, naimore είπε

1 voucher = 1 εχεις δικαιωμα για εκπτωση, αφαιρειται δλδ απο την συνολικη τιμη το μεριδιο αυτουνου που εχει το voucher,

οι υπολοιποι πληρωνουν κανονικα

οντως? επειδη γραφει ''το ατομο( ισχυει για ολους|)'' με μπερδευε

Επεξ/σία από Vigilante1319
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Pinkakos said:

Καλημέρα παιδιά, διάβασα πως άνοιξαν οι αιτήσεις για τον κοινωνικό τουρισμό. Μπήκα στο site του ΟΑΕΔ, αλλά δεν εμφανίζει κάτι. Το ίδιο εμφανίζει και σε εσάς; 

Screenshot_1.png

Το ιδιο, τιποτα ακομα... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μεγάλη βλακεία αν δε δώσουν μια παράταση 3-6 μηνών στους κατόχους των περσινών επιταγών. Τους περισσότερους μήνες που ίσχυε η επιταγή είχαμε full lockdown οπότε οι περισσότερες πιστεύω θα πάνε χαμένες + ότι οι κάτοχοι δεν μπορούν να κάνουν αίτηση για φέτος.

Επίσης νομίζω παρακάτω είναι πιο "επίσημο" link για εύρεση παρόχου https://eservices.oaed.gr/pls/apex/f?p=1001:311:0::NO:::

Βέβαια με λίγο που το έχω ψάξει, μου φαίνεται τα περισσότερα ξενοδοχεία δηλώνουν συμμετοχή αλλά είτε δεν ενδιαφέρονται ουσιαστικά είτε θέλουν μόνο για άκυρες περιόδους που δεν έχουν κίνηση.

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, spocky said:

Και μονο που αποκλειουν τον Αυγουστο απο το προγραμμα ακυρωνει ενα σωρο επιταγες.

Ο Αύγουστος είναι διαθέσιμος για τους δικαιούχος της φετινής χρονιάς (που ακόμα δεν έχουν κάνει αίτηση).

Εγώ που είμαι δικαιούχος της περσινής χρονιάς μπορούσα θεωρητικά από 1η Αυγούστου του 20 μέχρι 31 Ιουλίου του 21.

Στη πράξη βέβαια τον Αύγουστο δε νομίζω να βρεις κατάλυμα της προκοπής (και σε τουριστικό μέρος) να σε δεχτεί.

Επίσης αν θυμάμαι καλά, τα οριστικά αποτελέσματα πέρυσι είχαν βγει τελευταία μέρα Ιουλίου (χαίρω πολύ δηλαδή για να κλείσεις Αύγουστο ή και Σεπτέμβριο ακόμα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτο ακριβως...Στην ουσια "καινε" τον Αυγουστο και για τους περσινους και για τους φετινους μιας και μεχρι να βγουν αποτελεσματα κτλ δεν θα υπαρχει τπτ απο καταλυμματα.
Επισης αν δεν κανω λαθος στην Ελλαδα ο κυριος μηνας αδειων ειναι ο Αυγουστος, μιας και τοτε κλεινουν οι περισσοτερες εταιρειες.
Οχι τπτ αλλο, αλλα διαφημιζεται απο τα καναλια ως "δωρεαν οι Ελληνες σε 5 αστερα ξενοδοχεια". Γελανε και οι πετρες

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα ειλικρινά  αναρωτιεστε για ποιο λόγο δεν μπορείτε να κάνετε τζάμπα διακοπές δεκαπενταύγουστο?Ο κοινωνικός τουρισμός ,πέρα από ένα βοήθημα φθηνών η δωρεάν διακοπών όσων δικαιούνται , αποτελεί και ένα εργαλείο το οποίο είτε θα επιμηκύνει την τουριστική σαιζόν είτε θα φροντίσει να ωφεληθούν όσες επιχειρήσεις ουσιαστικά αποτελούν τον τουριστικο κλαδο σε περίοδος low-mid season. 

Επεξ/σία από stefanos_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MikeJ είπε

Πάντως μεγάλη βλακεία αν δε δώσουν μια παράταση 3-6 μηνών στους κατόχους των περσινών επιταγών. Τους περισσότερους μήνες που ίσχυε η επιταγή είχαμε full lockdown οπότε οι περισσότερες πιστεύω θα πάνε χαμένες + ότι οι κάτοχοι δεν μπορούν να κάνουν αίτηση για φέτος.

Επίσης νομίζω παρακάτω είναι πιο "επίσημο" link για εύρεση παρόχου https://eservices.oaed.gr/pls/apex/f?p=1001:311:0::NO:::

Βέβαια με λίγο που το έχω ψάξει, μου φαίνεται τα περισσότερα ξενοδοχεία δηλώνουν συμμετοχή αλλά είτε δεν ενδιαφέρονται ουσιαστικά είτε θέλουν μόνο για άκυρες περιόδους που δεν έχουν κίνηση.

εμενα μου εστειλαν αυτο στο μειλ μου παντως 

 

To πρόγραμμα Τουρισμός για Όλους παρατάθηκε για το 2021, το voucher που έχει εκδοθεί για εσάς ισχύει έως 31.12.2021 και πλέον έχετε περισσότερες επιλογές για την αξιοποίησή του επιλέγοντας πάντα μεταξύ των καταλυμάτων που έχουν ενταχθεί στο ΜΗΤΡΩΟ ΠΑΡΟΧΩΝ:

2 ή 3 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

Επιδότηση 100% με ανώτερο ποσό τα 40€/την ημέρα/το άτομο
(ισχύει για όλους)

ή

4 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

Επιδότηση 80% με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο
Επιδότηση 100% για ΑΜΕΑ με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο
Όλες οι πληροφορίες είναι διαθέσιμες στην εφαρμογή του προγράμματος
www.tourism4all.gov.gr
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, eidikos33 said:

εμενα μου εστειλαν αυτο στο μειλ μου παντως 

 

To πρόγραμμα Τουρισμός για Όλους παρατάθηκε για το 2021, το voucher που έχει εκδοθεί για εσάς ισχύει έως 31.12.2021 και πλέον έχετε περισσότερες επιλογές για την αξιοποίησή του επιλέγοντας πάντα μεταξύ των καταλυμάτων που έχουν ενταχθεί στο ΜΗΤΡΩΟ ΠΑΡΟΧΩΝ:

2 ή 3 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

Επιδότηση 100% με ανώτερο ποσό τα 40€/την ημέρα/το άτομο
(ισχύει για όλους)

ή

4 ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ

Επιδότηση 80% με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο
Επιδότηση 100% για ΑΜΕΑ με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο
Όλες οι πληροφορίες είναι διαθέσιμες στην εφαρμογή του προγράμματος
www.tourism4all.gov.gr
 

Αυτό είναι άλλο πρόγραμμα το "τουρισμός για όλους", σε σχέση με το κοινωνικό τουρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...