Προς το περιεχόμενο

Skoda ή Mercedes


Drake27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, jmmys είπε

Σε πολιτισμένες χώρες με οδηγική παιδεία τα άριστα συντηρημένα παλιά αμάξια τα θαυμάζουν. 

Στο Ελλάντα που ο άλλος επειδή οδηγει έναν καινούριο μικρό κουβά νομίζει ότι είναι κάτι, επειδη έχει καινούριο αμάξι, θεωρεί χρεπι ένα παλιό αμάξι,, άσχετα την κατάσταση του. Αυτό είναι τριτοκοσμικο. 

Σου εχω νεα. η περιπετια με το i10 και το σουιφτακι περασε, τωρα που εμαθε να οδηγει η συζυγος πηρα μινι κουπερακι αυτοματο τριπορτο 26200 αρχικη τιμη 24500 κασ, δεν το λεσ και κουβαδακι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Σου εχω νεα. η περιπετια με το i10 και το σουιφτακι περασε, τωρα που εμαθε να οδηγει η συζυγος πηρα μινι κουπερακι αυτοματο τριπορτο 26200 αρχικη τιμη 24500 κασ, δεν το λεσ και κουβαδακι.

 

Ο καθένας φίλε mp123 όπως νομίζει. 

Εγώ π.χ. δεν θα έδινα ποτέ 25 χιλιάρικα για καινούριo μικρό, αλλά θα έπαιρνα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο μεγάλου κυβισμού και ιπποδύναμης. 

Είπαμε ο καθένας όπως του αρέσει και μπορεί. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σου βγαίνει λίγο ρατσιστικό αυτό αν δεν το κατάλαβες

Καθολου. στην δουλεια δουλευω με ολες τισ ρατσες.  ειδικα αυτουσ τουσ ξερω και αν εχουν και μια θεση καλη κανουν την ζωη αβιωτη στουσ δικους τους, ασ μην ειμαστε τοσο καλοι . ξερω τι σου λεω. δεν ειμαι καθολου ρατσιστης,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Καθολου. στην δουλεια δουλευω με ολες τισ ρατσες.  ειδικα αυτουσ τουσ ξερω και αν εχουν και μια θεση καλη κανουν την ζωη αβιωτη στουσ δικους τους, ασ μην ειμαστε τοσο καλοι . ξερω τι σου λεω. δεν ειμαι καθολου ρατσιστης,

Ρατσες;

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 12/5/2021 στις 7:44 ΜΜ, Drake27 είπε

Καλησπερα παιδια,

Θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε μια αποφαση που μου βγηκε,ειμαι κατοχος ενος skoda fabia 1400cc 2001,ο πεθερος μου ειχε ενα mercedes C180 1996 και το εχει αφησει στην ακρη γιατι εχει ενα mercedes clk 180 cabrio και με την προφαση οτι σε ενα μηνα θα ερθει το εγγονι του στο κοσμο μου χαριζει το c180 και μαλιστα μου λεει πουλησω το fabia και με τα λεφτα αυτα να βαλω αεριο στο mercedes,το ειχε βαλει αεριο και το μετεφερε στο clk 180 αλλα εχει ετοιμη εγκατασταση.

Το δικο μου εχει 180000 χλμ ενω το c180 εχει 280000 αλλα ειναι υπερβολικα καλοδιατηρημενο,ακομα γουργουριζει.

Το ερωτημα μου ειναι το εξης,αξιζει να κανω μια τετοια κινηση?!

Στο θεμα των τελων ειναι +40€ τον χρονο αλλα στο θεμα ανταλλακτικων ξερω οτι ειναι ακριβα και δεν ειναι καν κατηγοριας fabia/WW

 

Τυχερέ…… σε λίγο θα βάλεις και ιστορικές πινακίδες !!!!!! Κόβοντας τα αστεία, εγώ δεν θα έβαζα σε τέτοια οχήματα ούτε και το κατοικίδιο μου, ποσό μάλλον το παιδί μου !

Στις 13/5/2021 στις 4:09 ΜΜ, Drake27 είπε

Και εγώ θέλω να πάρω ποιο καινούργιο από αυτό που έχω αλλά τα οικονομικά μου δεν το επιτρέπουν στην παρούσα φάση,μου βγήκε αυτή η απόφαση και απλά ρωτάω αν αξίζει από το fabia να πάω στο c180.
Αυτό που εννοώ είναι ότι είναι ένα ατρακάριστο αμάξι με όλα τα σέρβις στην ώρα του και να το διατήρη όσο ποιο καλά γίνεται,έχω δει ίδιο μοντέλο σε άλλους ανθρώπους που πραγματικά λες πως κυκλοφορεί με αυτό έτσι όπως το έχει κάνει.

Fabia 1.4 με τα 105 άλογα και ένα μουλάρι 😄

Το ποιο καινούργιο αμάξι θα το πληρώσεις σε υψηλά τέλη, συνεργεία και καύσιμα, και θα συνεχίσεις να έχεις ένα παμπάλαιο μη ασφαλές όχημα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2021 στις 5:38 ΜΜ, Burgos είπε

Στο car έχει καμια 10αρια C180 με 600-700 ευρώ για ανταλλακτικά. Χαλαρά θα βρίσκεις ότι θέλεις σε μάντρες και φθηνά. Ούτε τεκμήρια έχει και τα τέλη είναι 40 ευρώ περισσότερα από το Fabia.

Κι εγώ θα συμφωνήσω ότι η καλύτερη λύση θα ήταν σπρώξιμο και τα δυο και αγορά ενός πιο καινούριου αλλά εφόσον η επιλογή είναι καθαρά ανάμεσα σε αυτά τα 2 πάρε το Mercedes. Χίλιες φορές καλύτερη μια Merc 25ετιας από ένα Fabia 20ετιας. Ζόρι στην καθημερινότητα λόγω μεγέθους δεν θα έχεις. C είναι όχι S. Δώσε το Fabia και με τα 1000-1500 που θα πάρεις βάλε αέριο και κράτα το μέχρι να μπορέσεις να πάρεις κάτι πιο καινούριο και ασφαλές.

Kατ΄εμέ η καλύτερη προταση είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mp123 είπε

που το κακο. δλδ ελεος. ολα σας πειραζουν.

οκ ασ πουμε φυλες,

Συλλογικοτητες ισως;...τι κακο εχουν οι ρατσες; ουνα ρατσα ουνα ρατσα , ρατσιστικο ειναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...