Προς το περιεχόμενο

Πώληση Ryzen


babis.k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/5/2021 στις 8:46 ΠΜ, babis.k είπε

καλημέρα,

έχω μια ερώτηση όσον αφορά τους Ryzen της AMD, βλέπω ότι πωλούνται μαζικά εδώ στο insomnia. Υπάρχει κάποιος λόγος που ο κόσμος τους πουλάει ενώ είναι σχετικά καινούριοι και πολύ καλοί αν πιστέψω τα reviews που βλέπω σε διάφορα sites.

Ο κύριος λόγος που τους πουλάνε "μαζικά" είναι η άνοδος των τιμών τους και η αυξημένη ζήτηση μεταχειρισμένων:

Έχω δει τον τελευταίο καιρό να μπαίνει αγγελία-όχι μόνο εδώ-και ο επεξεργαστής να φεύγει την ίδια ή την επόμενη ημέρα αν και η τιμή του είναι ελάχιστα μικρότερη από την τιμή καταστημάτων (πχ 15-20%). Όχι σπάνια, η τιμή αυτών των μεταχειρισμένων επεξεργαστών είναι υψηλότερη από την τιμή της εποχής που αγοράστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, filipN είπε

Ο κύριος λόγος που τους πουλάνε "μαζικά" είναι η άνοδος των τιμών τους και η αυξημένη ζήτηση μεταχειρισμένων:

Έχω δει τον τελευταίο καιρό να μπαίνει αγγελία-όχι μόνο εδώ-και ο επεξεργαστής να φεύγει την ίδια ή την επόμενη ημέρα αν και η τιμή του είναι ελάχιστα μικρότερη από την τιμή καταστημάτων (πχ 15-20%). Όχι σπάνια, η τιμή αυτών των μεταχειρισμένων επεξεργαστών είναι υψηλότερη από την τιμή της εποχής που αγοράστηκε.

Οποιος εχει τα δινει και παιρνει π,χ εχω κουμπωμενο 3600XT , οποιος μου τον πληρωσει τον δινω και εννοειται οτι θα παω σε μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...