Προς το περιεχόμενο

Στροφή 180 μοιρών για τον Musk και την Tesla που σταματά να δέχεται bitcoins


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Ο μιστερ περιβαλλοντολογικο αποτυπωμα, γνωριζει αραγε οτι η κατασκευη μιας μπαταριας για ενα απο τα tesla του, εκλυει περισσοτερο διοξειδιο του ανθρακα στην ατμοσφαιρα, απ'οτι ενα diesel αυτοκινητο σε ολη τη διαρκεια της ζωης του;

Είπα και εγώ να διαβάσω την έρευνα που το αναφέρει, κάνω την ανάλογη αναζήτηση στο Google, μπαίνω στα site που το αναφέρουν, πατάω το link να κατεβάσω το PDF και page not found. Το ifo την έχει κατεβάσει από το site του μαζί με κάθε άλλο site που την φιλοξενούσε. Μήπως έχεις κάποιο link εσύ να διαβάσουμε την πηγή;

Διαβάζοντας περισσότερο ανακαλύπτεις ότι το συγκεκριμένο θέμα ήταν πρωτοσέλιδο στους NYT όταν και έγινε σαφές ότι μόνο μία μικρή έρευνα είχε βγει σε αυτό το συμπέρασμα ενώ δεκάδες άλλες στο αντίθετο (και δεν μίλαγε μόνο για την μπαταρία αλλά για το συνολικό αποτύπωμα λαμβάνοντας υπόψη και την κατασκευή της μπαταρίας). Είναι και αρκετά λογικό, στα ηλεκτρικά όταν φρενάρεις γεμίζει η μπαταρία ενώ στα diesel δεν μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο.

Το τελικό συμπέρασμα σύμφωνα με τις περισσότερες έρευνες είναι ότι ήδη ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο που φτιάχνεται στην Κίνα έχει το μισό αποτύπωμα από ένα συμβατικό και ένα που φτιάχνεται στη Νεβάδα από την Tesla έχει το 1/3. Στο μέλλον που σύμφωνα με τις δεσμεύσεις πολλών χωρών η παραγωγή ρεύματος θα γίνεται σε μεγαλύτερο ποσοστό από ανανεώσιμες πηγές ενέργειας η διαφορά θα γίνει χαώδης (όπως είναι ήδη σε χώρες που παράγουν ρεύμα με πράσινο τρόπο, πχ Νορβηγία/Γαλλία).

Αφού λοιπόν αναρωτηθούμε κατά πόσο ισχύει αυτό που γράφεις για τις μπαταρίες πιστεύω ότι πρέπει να σκεφτούμε πόσοι άνθρωποι πεθαίνουν κάθε χρόνο από καρκίνο λόγω της μόλυνσης που δημιουργούν τα αυτοκίνητα στις μεγάλες πόλεις στις οποίες τα μικροσωματίδια είναι πάντα πάνω από το όριο και πόσοι που ζουν στην επαρχεία από τη μόλυνση που προκαλεί η κατασκευή των μπαταριών και η παραγωγή ρεύματος.

Πόσο μεγάλο είναι το όφελος αν μεταφέρεις την ατμοσφαιρική μόλυνση από τα σπίτια των ανθρώπων στα απομακρυσμένα σημεία που βρίσκονται τα εργοστάσια; Σύμφωνα με τους περισσότερους επιστήμονες είναι πολύ μεγάλο.

Στην Ελλάδα πάντως οι άνθρωποι που ζουν σε κοντινή ακτίνα από τα εργοστάσια ρεύματος είναι λιγότεροι από αυτούς που αρρωσταίνουν κάθε χρόνο από τη μόλυνση στη Θεσσαλονίκη (δεν αναφέρομαι καν στην Αθήνα) οπότε πάλι το συμπέρασμα είναι εύκολο να βγει και χωρίς τους ειδικούς.

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

4. Μηπως ειναι σε θεση να μας απαντησει τι συμβαινει στο περιβαλλον απο μια μπαταρια ενος απο τα "οικολογικα" του αυτοκινητα, οταν τελειωσει ο κυκλος ζωης αυτης και ειναι πια για πεταμα

The EPA estimates that 98% of lead acid batteries are currently being recycled properly.

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

6. Οτι το 70% του mining του BTC γινεται με χρηση υδρουλεκτρικης ενεργειας το γνωριζει;

New evidence confirms that t cryptocurrencies continues to be powered by fossil-fuel derived energy. 68% of the Bitcoin computing power is located in Asia. Πηγή το University of Cambridge, εσύ έχεις κάποια πηγή για αυτά που γράφεις:

12 ώρες πριν, BackFromHell είπε

7. Οτι το τραπεζικο συστημα καταναλωνει πολλαπλασιο (αλλα ΠΟΛΥ πολλαπλασιο) ηλεκτρικο ρευμα απο το mining για BTC απο το οποιο δεχεται πληρωμες το γνωριζει

Σύμφωνα με στοιχεία που μπορείς να διαβάσεις από άλλους σχολιαστές σε αυτό το post το τραπεζικό σύστημα δεν καταναλώνει ούτε μία τάξη μεγέθους παραπάνω ενέργεια ενώ την ίδια στιγμή εξυπηρετεί εκατομμύρια φορές περισσότερες συναλλαγές καθημερινά. Κάθε μέρα θα χρησιμοποιείς δεκάδες φορές την κάρτα σου όταν μεγαλώσεις ενώ με BTC ζήτημα να αγοράζει κάποιος 10 πράγματα το χρόνο (στην πραγματικότητα δεν αγοράζει τίποτα αλλά ας λέμε 10...). Και υπάρχουν και τα δάνεια, οι μετοχές κλπ κλπ.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, elpenor είπε

την Ελλάδα πάντως οι άνθρωποι που ζουν σε κοντινή ακτίνα από τα εργοστάσια ρεύματος είναι λιγότεροι από αυτούς που αρρωσταίνουν κάθε χρόνο από τη μόλυνση στη Θεσσαλονίκη (δεν αναφέρομαι καν στην Αθήνα) οπότε πάλι το συμπέρασμα είναι εύκολο να βγει και χωρίς τους ειδικούς.

Πτολεμαϊδα begs to differ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Έχεις συνειδητοποιήσει ότι αυτό που λες δε βγάζει νόημα έτσι;

Ότι έλεγα χτες, τα ίδια λέω και σήμερα.

Ναρκωτικά κανείς;

 

Τώρα το ποιος πήρε πρέφα ποιον, άστο καλύτερα!

E και χτες εγραφες οτι ο Elon κατέστρεψε όσους πήραν doge και χάσαν τα λεφτά τους. Ενώ η τιμή του doge είναι 45 φορές πάνω από όσο ήταν πριν ξεκινήσει τα τιτιβίσματα ο Elon. Εξηγήσε μου πως κάποιος που 45πλασίασε τα χρήματα του καταστράφηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη συζήτηση ξεφεύγει από ένα διάλογο με επιχειρήματα και βαδίζει σε μια συναισθηματική / οπαδική ανταλλαγή σχολίων από αυτούς που αγαπάνε ή μισούν τα κρυπτονομίσματα.


Για να ξεκινήσουμε με τα βασικά, ο Musk έχει ξανακάνει τα ίδια πολλές φορές και μία φορά το πλήρωσε πολύ ακριβά, για την ακρίβεια το 2018 όταν με tweet για την Tesla ενεργοποίησε τα αντανακλαστικά του SEC που του χαρίστηκε τις κατηγορίες για απάτη/χειραγώγηση με ένα πρόστιμο $20m και με αναγκαστική - έστω και προσωρινή - αποχώρηση από την προεδρία της εταιρείας.

Facts:
Τα λεφτά δεν φυτρώνουν στα δέντρα. Οπότε όποιος νομίζει πως τα - ξέρω γώ - 1000 κρυπτονομίσματα εσαεί θα φέρνουν κερδοφορίες είναι ανόητος.

Όσοι από την άλλη, υποστηρίζουν πως τα crypto είναι καρκίνος/ponzi και πως δεν έχουν κανένα αντίκρισμα τότε θα πρέπει να ξέρουν πως:

(α) Ούτε το παραδοσιακό χρήμα έχει αντίκρισμα. Ο Νίξον ξεκλείδωσε "προσωρινά" την δεκαετία του '60 το δολάριο από την ισοτιμία με τον χρυσό και ποτέ ξανά δεν το επανέφερε. Ο Biden τύπωσε προχτές τρισεκατομμύρια σε stimulus pack - τί αντίκρισμα έχει αυτό το χρήμα είπαμε; Όλα κινούνται, τίποτα (ούτε καν ο χρυσός) δεν έχει εγγυημένη αξία.

(β) Στο σχήμα ponzi κερδίζουν αυτοί στην κορυφή την πυραμίδας και οι τελευταίοι, τίποτα. Στα crypto, επειδή λ.χ. ο δημιουργός του εκάστοτε νομίσματος κάνει ρεσερβέ ένα ποσό, αυτό δεν το μετατρέπει σε πυραμίδα.

 

Σκεφτείτε λίγο τις σημερινές χώρες της Δύσης: Η Γαλλία λ.χ. δεν μπορεί να φορολογήσει την Loreal ή την Google και ζητάει από την μεσαία τάξη 70% φόρο! Δηλαδή από τις τρεις μέρες που δουλεύεις, οι δύο να πάνε στο κράτος επειδή αυτό τα έχει καλά με τους χρηματοδότες των κομμάτων ή δεν μπορεί να τα βάλει με την δημιουργική λογιστική της ABC εταιρείας. ΑΝ όμως, η ΕΕ υιοθετούσε το crypto λ.χ. το crypto-euro ως ενιαίο νόμισμα της τότε, ο φόρος για κάθε συναλλαγή (αυτό που λέμε gas fee) θα μπορούσε να πηγαίνει ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΑ στα ταμεία του κράτους! Καταλαβαίνετε τί σημαίνει αυτό; Όχι 40 φόροι, όχι Εφοπλιστές που δεν πληρώνουν φόρους, όχι Apple, όχι απάτες κυκλικού ΦΠΑ, όχι μαύρο χρήμα καν, όχι τίποτα! Τα κράτη θα είχαν άμεσα άπειρα έσοδα από ΟΛΟΥΣ, δίκαια για βιώσιμα! Συγκρίνετε αυτό τώρα με τις σημερινές τράπεζες και θα καταλάβετε γιατί το crypto είναι το μέλλον.

Από εκεί και πέρα, ο Musk ίσως μας παίζει όλους. Ίσως έχει σκάσει σε καμία εταιρεία-βιτρίνα τίποτα 50m επένδυση σε ether, και όταν έρθει το PoS τότε να πει "παιδιά το ether είναι green technology, δέχομαι πληρωμές σε αυτό". Και πάρε ένα spike 100% μαζί με την γενική τρέλα που θα υπάρχει!

 

ΥΓ. Έχει δει κανείς το βίντεο με τους δημιουργούς του paypal? Όλη η ομάδα, αφού έγινε δισεκατομμυριούχα από τα λεφτά της Google, πήγε και έφτιαξε το κάθε μέλος της,  το ίδιο ή δυνατότερο από το paypal (Tesla, YouTube κτλ).

ΥΓ2. Αυτοί που κάθονται και κράζουν τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα απόρροια των δηλώσεων Musk, προφανώς έχουν κάνει μελέτη ακόμη και για την μόλυνση που παράγει ένα αυτοκίνητο 10 ετών που δεν έχει κάνει service καθώς περιμένει να ανάψει το πράσινο φανάρι!

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Herald είπε

Αμά σου λέω δεν έχει ιδέα, επιμένεις εσύ τα δικά σου.

 

1) Το Bitcoin δεν minaretε με GPU's.

2) Το Bitcoin πρόπερσυ (δηλαδή το 2019) δεν έκανε τρελή άνοδο. Η τιμή του ήταν μεταξύ 2.500 και 7.000€. Φέτος έφτασε τα 50+

3) Άρα η nvidia συμφωνεί μαζί μου και διαφωνεί μαζί ΣΟΥ. Έχει πρόβλημα να καλύψει την ΖΗΤΗΣΗ γιατί είναι ΜΕΓΑΛΗ. Δεν έχει προβλήματα στην παραγωγή. Φέτος παράγει περισσότερες κάρτες από ότι τα προηγούμενα χρόνια. Πρόβλημα στην παραγωγή έχουμε όταν από εκεί που φτιάχναμε 100 κομμάτια τώρα φτιάχνουμε 50. Η nvidia φτιάχνει 150, απλά δεν φτάνουν γιατί έχει αυξηθεί η ζήτηση. 

 

Σε ξαναρωτάω εγώ, mining το 2019? Really? Την τελευταία φορά που ήταν ψηλά τα cryptos, ΠΑΛΙ υπήρχε έλλειψη σε καρτές και οι τιμές είχαν πάει στο θεό. Μιλάω για το 2017. Καί εκεί προβλήματα στην παραγωγή είχε η nvidia? :P 

Προφανώς οι 100 3090 θα βγάλουν περισσότερα.Όταν η αξία των crypto ανεβαίνει θες το hashing power και όχι το ROI. Το ROI χρησιμεύει σαν ένδειξη μόνο με σταθερές τιμές στα cryptos. Αλλά τι σου λέω τώρα, mining το 2019 με τιμή ethereum τα 80€ :P 

Είμαι εδώ να σ απαντήσω σε ότι θες να μάθεις για το mining (miner από το 2017). Mining κάνουν οι περισσότεροι όχι για το προφιτ αλλά για τα νομίσματα. Πχ το 2018 έκανες 50-100ΕΤΗ mining   Αξίας τότε 3-5Κ ένας σοβαρός miner δεν πούλησε καΙ φέτος βλέπει τον κόπο του. 
 

BTC mining δεν γίνετε με GPUs (δεν αξίζει τρόπος υπάρχει) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petrosvolosII είπε

Πως αισθάνεσαι κατ αρχήν που από στα 5 που είπες και σου απάντησα 1 προς 1, κατάφερες να απαντήσεις μόνο στο 5ο?

Νομίζω έχεις κάποια θεματάκια, δες το λίγο.

Είμαι ξεκάθαρος στη θέση μου, αν διαβάσεις καλά το πρώτο ποστ, θα το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Είμαι εδώ να σ απαντήσω σε ότι θες να μάθεις για το mining (miner από το 2017). Mining κάνουν οι περισσότεροι όχι για το προφιτ αλλά για τα νομίσματα. Πχ το 2018 έκανες 50-100ΕΤΗ mining   Αξίας τότε 3-5Κ ένας σοβαρός miner δεν πούλησε καΙ φέτος βλέπει τον κόπο του. 
 

BTC mining δεν γίνετε με GPUs (δεν αξίζει τρόπος υπάρχει) 

 

 

Και εγω πριν απο σενα εκανα mining, αν θες να τις μετρήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Το 1.5δις που έχει σε bitcoins, δεν του χαλάνε τις περιβαλλοντικές ανησυχίες όμως... Πούλα τα ρε και αυτα

Είμαι σίγουρος ότι θα τα πούλησε, ακριβώς πριν κάνει το tweet!

Την επόμενη μέρα όμως θα του εκλείψαν και θα τα αγόρασε και πάλι με την νέα τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, teodoreh είπε

Η όλη συζήτηση ξεφεύγει από ένα διάλογο με επιχειρήματα και βαδίζει σε μια συναισθηματική / οπαδική ανταλλαγή σχολίων από αυτούς που αγαπάνε ή μισούν τα κρυπτονομίσματα.


Για να ξεκινήσουμε με τα βασικά, ο Musk έχει ξανακάνει τα ίδια πολλές φορές και μία φορά το πλήρωσε πολύ ακριβά, για την ακρίβεια το 2018 όταν με tweet για την Tesla ενεργοποίησε τα αντανακλαστικά του SEC που του χαρίστηκε τις κατηγορίες για απάτη/χειραγώγηση με ένα πρόστιμο $20m και με αναγκαστική - έστω και προσωρινή - αποχώρηση από την προεδρία της εταιρείας.

Facts:
Τα λεφτά δεν φυτρώνουν στα δέντρα. Οπότε όποιος νομίζει πως τα - ξέρω γώ - 1000 κρυπτονομίσματα εσαεί θα φέρνουν κερδοφορίες είναι ανόητος.

Όσοι από την άλλη, υποστηρίζουν πως τα crypto είναι καρκίνος/ponzi και πως δεν έχουν κανένα αντίκρισμα τότε θα πρέπει να ξέρουν πως:

(α) Ούτε το παραδοσιακό χρήμα έχει αντίκρισμα. Ο Νίξον ξεκλείδωσε "προσωρινά" την δεκαετία του '60 το δολάριο από την ισοτιμία με τον χρυσό και ποτέ ξανά δεν το επανέφερε. Ο Biden τύπωσε προχτές τρισεκατομμύρια σε stimulus pack - τί αντίκρισμα έχει αυτό το χρήμα είπαμε; Όλα κινούνται, τίποτα (ούτε καν ο χρυσός) δεν έχει εγγυημένη αξία.

(β) Στο σχήμα ponzi κερδίζουν αυτοί στην κορυφή την πυραμίδας και οι τελευταίοι, τίποτα. Στα crypto, επειδή λ.χ. ο δημιουργός του εκάστοτε νομίσματος κάνει ρεσερβέ ένα ποσό, αυτό δεν το μετατρέπει σε πυραμίδα.

 

Σκεφτείτε λίγο τις σημερινές χώρες της Δύσης: Η Γαλλία λ.χ. δεν μπορεί να φορολογήσει την Loreal ή την Google και ζητάει από την μεσαία τάξη 70% φόρο! Δηλαδή από τις τρεις μέρες που δουλεύεις, οι δύο να πάνε στο κράτος επειδή αυτό τα έχει καλά με τους χρηματοδότες των κομμάτων ή δεν μπορεί να τα βάλει με την δημιουργική λογιστική της ABC εταιρείας. ΑΝ όμως, η ΕΕ υιοθετούσε το crypto λ.χ. το crypto-euro ως ενιαίο νόμισμα της τότε, ο φόρος για κάθε συναλλαγή (αυτό που λέμε gas fee) θα μπορούσε να πηγαίνει ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΑ στα ταμεία του κράτους! Καταλαβαίνετε τί σημαίνει αυτό; Όχι 40 φόροι, όχι Εφοπλιστές που δεν πληρώνουν φόρους, όχι Apple, όχι απάτες κυκλικού ΦΠΑ, όχι μαύρο χρήμα καν, όχι τίποτα! Τα κράτη θα είχαν άμεσα άπειρα έσοδα από ΟΛΟΥΣ, δίκαια για βιώσιμα! Συγκρίνετε αυτό τώρα με τις σημερινές τράπεζες και θα καταλάβετε γιατί το crypto είναι το μέλλον.

Από εκεί και πέρα, ο Musk ίσως μας παίζει όλους. Ίσως έχει σκάσει σε καμία εταιρεία-βιτρίνα τίποτα 50m επένδυση σε ether, και όταν έρθει το PoS τότε να πει "παιδιά το ether είναι green technology, δέχομαι πληρωμές σε αυτό". Και πάρε ένα spike 100% μαζί με την γενική τρέλα που θα υπάρχει!

 

ΥΓ. Έχει δει κανείς το βίντεο με τους δημιουργούς του paypal? Όλη η ομάδα, αφού έγινε δισεκατομμυριούχα από τα λεφτά της Google, πήγε και έφτιαξε το κάθε μέλος της,  το ίδιο ή δυνατότερο από το paypal (Tesla, YouTube κτλ).

ΥΓ2. Αυτοί που κάθονται και κράζουν τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα απόρροια των δηλώσεων Musk, προφανώς έχουν κάνει μελέτη ακόμη και για την μόλυνση που παράγει ένα αυτοκίνητο 10 ετών που δεν έχει κάνει service καθώς περιμένει να ανάψει το πράσινο φανάρι!

 

 

 

 

Αυτο με την φοροαποφυγη ειναι καινουριο φρουτο? Μπερδευεις το vat με το corporate tax στο παραδειγμα που φερνεις και το πρωτο δεν εχει καμια σχεση με τον φορο επι συναλλαγής που αναφέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εγω πριν απο σενα εκανα mining, αν θες να τις μετρήσουμε. 

Άρα εσυ έκανες mining καιέκανες sell τα νομίσματα σου;

Εγώ μιλάω για σοβαρό mining και αν θες μπορώ να σ δείξω κιόλας. Αν ήσουν τόσο καιρό στο τομέα αυτό θα ήξερες ότι προφιτ είχε πάντα μπορεί όχι όσο φέτος αλλά ένα mini farm σε επένδυση (50Κ)έβγαζε καθαρά 4/5Κ το μήνα in coin values καθαρό με πληρωμένο το ρεύμα στα 0.11£ Per kW.

 

Γιατί δεν απάντησες στο BTC mining. Αφού είσαι στον χώρο θα έπρεπε να ξέρεις ότι BTC GPU mining exists άλλο το ότι είναι δύσκολο και όχι τόσο κερδοφόρο σε σχέση με ETHASH. 
 

Παραπληροφόρηση φουλ. Δεν κανείς mining με gpu 😂😂😂 πριν γράψετε έχουμε και το google search please. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, EmnIT said:

Άρα εσυ έκανες mining καιέκανες sell τα νομίσματα σου;

Εγώ μιλάω για σοβαρό mining και αν θες μπορώ να σ δείξω κιόλας. Αν ήσουν τόσο καιρό στο τομέα αυτό θα ήξερες ότι προφιτ είχε πάντα μπορεί όχι όσο φέτος αλλά ένα mini farm σε επένδυση (50Κ)έβγαζε καθαρά 4/5Κ το μήνα in coin values καθαρό με πληρωμένο το ρεύμα στα 0.11£ Per kW.

 

Γιατί δεν απάντησες στο BTC mining. Αφού είσαι στον χώρο θα έπρεπε να ξέρεις ότι BTC GPU mining exists άλλο το ότι είναι δύσκολο και όχι τόσο κερδοφόρο σε σχέση με ETHASH. 
 

Παραπληροφόρηση φουλ. Δεν κανείς mining με gpu 😂😂😂 πριν γράψετε έχουμε και το google search please. 

Με αφορμή το σχόλιο σου, θέλω να πω... γίναμε όλοι ειδικοί στατιστικολογοι / "επαγγελματίες miners" (νταξ εδώ νομίζω γελάμε)/οικονμολόγοι/σύμβουλοι επενδύσεων και whatever... 😂 τι όχι; καθήστε ρε παιδιά "είδα ολόκληρη σειρά στο Youtube"...

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Άρα εσυ έκανες mining καιέκανες sell τα νομίσματα σου;

Εγώ μιλάω για σοβαρό mining και αν θες μπορώ να σ δείξω κιόλας. Αν ήσουν τόσο καιρό στο τομέα αυτό θα ήξερες ότι προφιτ είχε πάντα μπορεί όχι όσο φέτος αλλά ένα mini farm σε επένδυση (50Κ)έβγαζε καθαρά 4/5Κ το μήνα in coin values καθαρό με πληρωμένο το ρεύμα στα 0.11£ Per kW.

 

Γιατί δεν απάντησες στο BTC mining. Αφού είσαι στον χώρο θα έπρεπε να ξέρεις ότι BTC GPU mining exists άλλο το ότι είναι δύσκολο και όχι τόσο κερδοφόρο σε σχέση με ETHASH. 
 

Παραπληροφόρηση φουλ. Δεν κανείς mining με gpu 😂😂😂 πριν γράψετε έχουμε και το google search please. 

Ενταξει, κανε bitcoin mining με gpu εσυ. Εγω παραπληροφορω μαν 😂

Δεν εχω κανει sell, εβγαλα καποια κερδη πριν κανα μηνα αλλα τα περισσοτερα τα holdaro χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ενταξει, κανε bitcoin mining με gpu εσυ. Εγω παραπληροφορω μαν 😂

Δεν εχω κανει sell, εβγαλα καποια κερδη πριν κανα μηνα αλλα τα περισσοτερα τα holdaro χρονια

Δεν είπα ότι κάνω BTC αλλά άμα θες το κανείς υπάρχει τρόπος εσυ έγραψες δεν γίνετε. 
Αυτή την στιγμή μόνο το ETHASH έχει high profits.

Αν κάνω λάθος δείξε μου με proofs να μάθουμε και εμείς τα ψάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Καταλάβατε τώρα γιατί ο Tim Cook δεν τον δέχθηκε καν σε ραντεβού; Ήταν ικανός ο Elon να κάνει παιχνίδια και να διαδίδει φήμες με βάση μια συνάντηση και μόνο.

Αυτο θα ηταν τελειο.

Δυο τετοιες εταιριες να συνεργαστουνε για ενα προιον.

Τωρα θα μου πεις ποσο θα κοστιζε, αλλα αυτο ερχεται μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Δεν είπα ότι κάνω BTC αλλά άμα θες το κανείς υπάρχει τρόπος εσυ έγραψες δεν γίνετε. 
Αυτή την στιγμή μόνο το ETHASH έχει high profits.

Αν κάνω λάθος δείξε μου με proofs να μάθουμε και εμείς τα ψάρια. 

Τι θα πει κανω mining για σενα? Εχω την gpu να καιει ρεύμα? Γιατι για μενα ειναι να βρισκεις blocks. Ε με gpu δεν μπορεις να βρεις block σε btc. Οποτε δεν υφίσταται mining. 

Για να μην το ξέρεις βεβαια, πουλας παπα. Σιγουρα, ασχολεσαι με mining απο το 2017 και δεν ξερεις τα βασικά. Νταξει.... Επομενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...