Προς το περιεχόμενο

Θα είμαι νόμιμος με αδεια win10 απο αυτες που διαφημίζει το insomnia σε γραφείο Πολιτικού Μηχανικου;


koulouri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγορασω αδεια για win10 και office
για ενα γραφειο Πολιτικου Μηχανικου!
αλλα το κοστος ειναι τεραστιο!!!!!!
Αν αγορασω αδεια απο τα site που διαφημίζει το insomnia θα ειμαι "νομιμος" ή σε περιπτωση ελεγχου θα εχω θεμα;;;
:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koulouri είπε

Αν αγορασω αδεια απο τα site που διαφημίζει το insomnia θα ειμαι "νομιμος"

ΌΧΙ

1 λεπτό πριν, koulouri είπε

σε περιπτωση ελεγχου θα εχω θεμα;;;

Ναι :(

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις τιμολόγιο απόδειξη αγοράς...

Όταν γίνει έλεγχος δεν δέχονται οποία απόδειξη αγοράς  πάρεις από τα διάφορα site που τα πουλάνε τζάμπα τις άδειες.. 

Για επαγγελματική χρήση μόνο από κατάστημα. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vagelis2019 είπε

Πρέπει να έχεις τιμολόγιο απόδειξη αγοράς...

Όταν γίνει έλεγχος δεν δέχονται οποία απόδειξη αγοράς  πάρεις από τα διάφορα site που τα πουλάνε τζάμπα τις άδειες.. 

Για επαγγελματική χρήση μόνο από κατάστημα. 

Και σε περίπτωση που είχα windows 7 νομιμα με τιμολόγιο και τώρα έχουν αναβαθμιστεί σε 10 απο μόνα τους τι γίνετε ? Αν έρθει κάποιος άσχετος για έλεγχο πως του το δίνεις να το καταλάβει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maverick290402 είπε

Και σε περίπτωση που είχα windows 7 νομιμα με τιμολόγιο και τώρα έχουν αναβαθμιστεί σε 10 απο μόνα τους τι γίνετε ? Αν έρθει κάποιος άσχετος για έλεγχο πως του το δίνεις να το καταλάβει ?

Δεν το ξέρω σίγουρα... αλλά πιστεύω πάλι θα έχει θέμα ιδικά  αν πέσει και σε  άσχετο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει το αρχικό τιμολόγιο win7  εφόσον και ο ιδιος το λες ήταν δωρεάν τυπώνεις την σελίδα που το λέει στην microsoft και το δείχνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον έχει ανοιχτές τις ενδοκοινοτικές αποκτήσεις, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην μπορεί να ζητήσει έκδοση τιμολογίου; Αναφέρομαι στο αν θα θεωρείται νόμιμος ή όχι. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oλα αυτα ειναι παρανομα να ξερεις και ο μονος τροπος να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειναι να αγορασεις απο νομιμο μεταπωλητη της microsoft. Παρτους τηλεφωνο και δες τι θα σου πουν οι ιδιοι. Θα σου φυγουν ολες οι αποριες στο δευτερολεπτο.

 

Οσων αφορα την αναβαθμιση απο 7, εισαι νομιμος.

Επεξ/σία από Gogotsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιμος δεν είσαι ούτε αν αγόραζες το κλειδί για την πάρτη σου μιας και σύμφωνα με την microsoft τα κλειδιά αυτά είναι παράνομα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, l337 είπε

Νόμιμος δεν είσαι ούτε αν αγόραζες το κλειδί για την πάρτη σου μιας και σύμφωνα με την microsoft τα κλειδιά αυτά είναι παράνομα.

Link από τους όρους χρήσης παρακαλώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, filip123go said:

Link από τους όρους χρήσης παρακαλώ πολύ..

Παρακαλώ..
https://www.microsoft.com/en-us/howtotell/Shop.aspx

Quote

With the exception of Product Key Cards (PKC’s) distributed with COA’s, Microsoft does not distribute products keys as standalone products. If you see a listing on an auction site, online classified ad, or other online page advertising product keys for sale, it’s a good indication that the keys are likely stolen or counterfeit. If you were to purchase and use a stolen or counterfeit product key to activate Windows installed on your PC, the key may not work for activation, may already be in use on another PC, or it might be blocked from use later by Microsoft when the key is reported stolen. The best way to get everything you expect up front is to buy genuine Microsoft software preinstalled on a new PC or genuine Microsoft software from an authorized reseller.

ΥΓ: Στο community της MS επίσης έχουν απαντήσει -ουκ ολίγες φορές- πως η χρήση τέτοιων κλειδιών δεν είναι legit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...