Προς το περιεχόμενο

Μαύρες κατσαρίδες βοήθεια


Geogeo89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οι κατσαρίδες δεν κάνουν ταξιδια. εκει που βρίσκεις τα πολλά πτωματα εκει κοντα ειναι η φωλια. ψηλα στους ορόφους ειναι πολύ σπανιο να εμφανιστει τόσο μεγάλος αριθμός ακόμη και χωρις να ριξεις ποτε φαρμακο. κάποια γέννησε πολύ κοντά σου και τωρα σιγα σιγα βγαίνουν (το φαρμακο τις πνίγει) να πεθάνουν. αν βλέπεις ακόμα ζωντανές υπάρχει πρόβλημα μεγάλο. αν βλέπεις πλέον μονο νεκρές κάνε υπομονή. το φάρμακο δουλεύει και σε λίγο δεν θα μείνει καμια ζωντανή.

Βλέπω δυστυχώς ακόμα ζωντανες, προφανώς το φάρμακο δεν τις σκοτώνει αμέσως θέλει κάποια ώρα να δράσει το γνωρίζω αυτό αλλά δεν γίνεται να πηγαίνω για κατουρημα 11-12 το βράδυ και με φώτα ανοιχτά να βγαίνουν να με καλωσορίζουν πάνω στη λεκάνη ή οπουδήποτε αλλού. Όσους έχω ρωτήσει και είναι πάνω από 10 άτομα μου είπαν σε 15-20 μέρες είχαν ξεμπερδέψει τελείως ούτε ψοφιες, εδώ μιλάμε για 2 μήνες ασταμάτητα. Πρόβλημα υπάρχει προφανώς όχι απλά μεγάλο αλλά τεράστιο το θέμα είναι τι στο καλό παραπάνω να κάνω

Επεξ/σία από Geogeo89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Geogeo89 είπε

Βλέπω δυστυχώς ακόμα ζωντανες, προφανώς το φάρμακο δεν τις σκοτώνει αμέσως θέλει κάποια ώρα να δράσει το γνωρίζω αυτό αλλά δεν γίνεται να πηγαίνω για κατουρημα 11-12 το βράδυ και με φώτα ανοιχτά να βγαίνουν να με καλωσορίζουν πάνω στη λεκάνη ή οπουδήποτε αλλού. Όσους έχω ρωτήσει και είναι πάνω από 10 άτομα μου είπαν σε 15-20 μέρες είχαν ξεμπερδέψει τελείως ούτε ψοφιες, εδώ μιλάμε για 2 μήνες ασταμάτητα. Πρόβλημα υπάρχει προφανώς όχι απλά μεγάλο αλλά τεράστιο το θέμα είναι τι στο καλό παραπάνω να κάνω

ναι αυτο ειναι περίεργο. πάρε ενα goliath και βάλε στο μπανιο. κατα πάσα πιθανότητα η φωλια ειναι στο σπιτι σου. ο άτυπος κανονας λεει οτι εκει που βλέπεις 4-5 κατσαρίδες ειναι η φωλια σε αποσταση μέτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου μέσα στο μπάνιο υπάρχει τρύπα ή χαραμάδα από τα πλακάκια. Ή από τα σιφώνια

Απλά πρέπει να αφιερώσεις παραπάνω χρόνο στο να δεις από που ακριβώς βγαίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε πυρηνικα. oh wait. αυτο το αντεχουν και οι κατσαριδες. περα απο φαρμακα συνδυασε και χλωρινη σκετη. αν βγαινουν πισω απο λεκανη δες μηπως εχει κανα ανοιγμα το σιφονι που παει λεκανη ή ακουμπαει τοιχο και εχει απο κατω μεριά ραγισμα. φυσικα βαλε γαντια για να πιασεις εκει να δεις. εναλακτικα βαλε καθρεφτη εκει και δες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Geogeo89 είπε

Υπάρχει άλλη δίοδος ρε παιδιά? 

Από τις τρύπες υπερχείλησης του νιπτήρα και της μπανιέρας;

Επεξ/σία από tasvar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ναι αυτο ειναι περίεργο. πάρε ενα goliath και βάλε στο μπανιο. κατα πάσα πιθανότητα η φωλια ειναι στο σπιτι σου. ο άτυπος κανονας λεει οτι εκει που βλέπεις 4-5 κατσαρίδες ειναι η φωλια σε αποσταση μέτρων.

 

6 λεπτά πριν, tasvar είπε

Από τις τρύπες υπρχείλησης του νιπτήρα και της μπανιέρας;

 

31 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Κάπου μέσα στο μπάνιο υπάρχει τρύπα ή χαραμάδα από τα πλακάκια. Ή από τα σιφώνια

Απλά πρέπει να αφιερώσεις παραπάνω χρόνο στο να δεις από που 

Και τα 3 συνεργεία απεντομωσης που ήρθαν τσέκαραν στο μπάνιο για τυχόν τρύπες κλπ δεν βρήκαν κάτι, μου λένε φωλιά μέσα στο σπίτι δεν κάνουν ποτέ οι μαύρες αλλά 101% είναι κάπου στους σωλήνες του μπάνιου αλλά δεν καταλαβαίνουν πως ενώ ρίχνω συνέχεια φεντονα κλπ υγρά το βράδυ δεν ψοφάνε τόσο καιρό όλες. Goliath gel έχω βάλει, γενικά ότι υπάρχει στο εμπόριο σχεδόν το έχω πάρει, και μου δώσανε και από τις απεντομωσεις τα δικά τους υγρά να τα αραιωσω εγώ με νερό να ρίχνω τα βραδυα στα σιφωνια παντού. 

Gel υπάρχει παντού σε όλο το σπίτι μόνο στο κρεβάτι και στον καναπέ επάνω δεν έχω βάλει σε όλα τα υπόλοιπα μέρη μεντεσέδες ψυγεία ντουλάπες ντουλαπάκια οπουδήποτε στο σπίτι υπάρχει 

Επεξ/σία από Geogeo89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος το κάνεις εσύ. Όταν τα συνεργεία ψεκάζουν και βάζουν τζελ για να τις προσελκύσουν και εσύ κάθε βράδυ ψεκάζεις καταστρέφεις ότι δουλειά κάνουν τα συνεργεία. Δε σου είπαν να μήν χρησιμοποιείς τα σπρέι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, neutrinogr είπε

Το λάθος το κάνεις εσύ. Όταν τα συνεργεία ψεκάζουν και βάζουν τζελ για να τις προσελκύσουν και εσύ κάθε βράδυ ψεκάζεις καταστρέφεις ότι δουλειά κάνουν τα συνεργεία. Δε σου είπαν να μήν χρησιμοποιείς τα σπρέι;

Σπρέι φίλε μου ρίχνω όταν θα βρω ζωντανες να τις αποτελειωσω. Και όχι δεν μου είπαν ότι πειράζει το σπρέι εκτός αν και τα 3 συνεργεία δεν ξέρουν τι τους γίνεται τι να πω. Δεν γνωρίζω βέβαια αλλά δεν ξέρω γιατί να έπαιζε ρόλο ακόμα κ αν ψεκαζα, ίσα ίσα μου δώσανε κιόλας αυτοί σπρέι να βάζω αοσμα

2 λεπτά πριν, Geogeo89 είπε

 

 

Επεξ/σία από Geogeo89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Geogeo89 είπε

Σπρέι φίλε μου ρίχνω όταν θα βρω ζωντανες να τις αποτελειωσω. Και όχι δεν μου είπαν ότι πειράζει το σπρέι εκτός αν και τα 3 συνεργεία δεν ξέρουν τι τους γίνεται τι να πω. Δεν γνωρίζω βέβαια αλλά δεν ξέρω γιατί να έπαιζε ρόλο ακόμα κ αν ψεκαζα 

Γιατί το άρωμα του σπρέι καλύπτει το φάρμακο που βάζουν τα συνεργεία. Είχα καί εγώ το ίδιο πρόβλημα σε μικρότερο βαθμό και τώρα κάνω μόνο 6μηνη συντήρηση. Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο να τον ρωτήσεις για το πρόβλημα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, neutrinogr είπε

Γιατί το άρωμα του σπρέι καλύπτει το φάρμακο που βάζουν τα συνεργεία. Είχα καί εγώ το ίδιο πρόβλημα σε μικρότερο βαθμό και τώρα κάνω μόνο 6μηνη συντήρηση. Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σου στείλω το τηλέφωνο να τον ρωτήσεις για το πρόβλημα σου. 

Έκανα επεξεργασία πάνω φίλε μου ξέχασα να γράψω πως μου δώσανε αυτοί αοσμα σπρέι. Θεσσαλονίκη βρίσκομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Geogeo89 είπε

Έκανα επεξεργασία πάνω φίλε μου ξέχασα να γράψω πως μου δώσανε αυτοί αοσμα σπρέι. Θεσσαλονίκη βρίσκομαι 

Το να βλέπει νεκρές κατσαρίδες είναι καλό όπως το είπες. Εμείς βλέπαμε αρκετές και πολλές στο διάδρομο όταν έκανε απολύμανση η πολυκατοικία. Μετά που αλλάξαμε συνεργείο δεν έχουμε. Το πρόβλημα ήταν στο κλειστό διαμέρισμα. Εκεί πρέπει δεις. Δεν είναι λύση να κάνεις συνέχεια απολύμανση γιατί θα αποκτήσουν ανοσία και οι κατσαρίδες και τοξικότητα το σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναλλακτικα φωναξε κανα 2 κινεζους και δεν θα μεινει ουτε δειγμα. τωρα αν εχουμε καποια μεταλλαξη, ε θα το αντεξουμε. το σπιτι που μενεις πόσων ετων ειναι? εχει ακατοικητα στην ιδια οικοδομη? πανω-κατω-αριστερα-δεξια απο το δικο σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, neutrinogr είπε

Το να βλέπει νεκρές κατσαρίδες είναι καλό όπως το είπες. Εμείς βλέπαμε αρκετές και πολλές στο διάδρομο όταν έκανε απολύμανση η πολυκατοικία. Μετά που αλλάξαμε συνεργείο δεν έχουμε. Το πρόβλημα ήταν στο κλειστό διαμέρισμα. Εκεί πρέπει δεις. Δεν είναι λύση να κάνεις συνέχεια απολύμανση γιατί θα αποκτήσουν ανοσία και οι κατσαρίδες και τοξικότητα το σπίτι

Το μοναδικό κλειστό διαμέρισμα είναι ένα στούντιο στο 1ο όροφο φίλε μου και εγώ στον 4ο δεν γίνεται όλοι να είναι καλά ή να έχουν βρει 3-4 ψοφιες και εγώ εδώ και δύο μήνες πάνω από 100 ψοφιες. Όλοι λένε το θέμα είναι στους σωλήνες και ότι ρίχνοντας το φάρμακο τη νύχτα θα τελειώσει αλλά αυτά από ότι διαβάσα γεννάνε σαν τρελά με αυτή τη λογική θα πρέπει να ζήσω για 1-2 χρόνια μαζεύοντας πτώματα κάθε μέρα? Δεν είναι λογική κ μαλωσα γιαυτό το λόγο με κάποιο από τα συνεργεία διότι λέγανε κάντε υπομονή κ κάντε υπομονή. Δηλαδή στις πόσες θα πρέπει να τους πω όταν φτάσουν 1000 και έχω καταλήξει να παίρνω ψυχοφαρμακα για να ζήσω εδώ μέσα? Σε παράγκα ακατοίκητη να πάω να μείνω πιο φυσιολογικα θα ζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας να το πουλησεις,

θα αναφερεις κ τις κατσαριδες ή θα το καταλαβει,

κ θα το θελει τσαμπα ή θα σου λεει φτιαξε το θεμα με κατσαριδες κ μετα να το αγορασω.

 

ισως εχει ψοφησει καπου γατα η ποντικι κ υπαρχει φωλια,

με χλωρινες, καθαρισμο σωληνας κλπ θα καθαρισει.

 

αν το νοικιασεις καπως φτηνα λιγους μηνες σε μεταναστες πχ αλβανους πολωνους

πολυ πιθανο θα το βρουν κ θα το φτιαξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, peiraiask είπε

αν πας να το πουλησεις,

θα αναφερεις κ τις κατσαριδες ή θα το καταλαβει,

κ θα το θελει τσαμπα ή θα σου λεει φτιαξε το θεμα με κατσαριδες κ μετα να το αγορασω.

 

ισως εχει ψοφησει καπου γατα η ποντικι κ υπαρχει φωλια,

με χλωρινες, καθαρισμο σωληνας κλπ θα καθαρισει.

 

αν το νοικιασεις καπως φτηνα λιγους μηνες σε μεταναστες πχ αλβανους πολωνους

πολυ πιθανο θα το βρουν κ θα το φτιαξουν 

Τι να πουλήσω και να νοικιάσω εδώ δεν μπορει να μείνει άνθρωπος θα πάθει υστερία. Προφανώς κανείς πλάκα αλλά εγώ ψάχνω μια λύση δεν μπορεί να μην υπάρχει κάποιος που να χει πάθει κάτι παρόμοιο και να μη λύθηκε δεν γίνεται να ζει κάποιος για χρόνια με κατσαρίδες μη τρελαθούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...