Προς το περιεχόμενο

Αγορά pc βασικών αναγκών


FullBet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Βρε τα windows θα παίζουν κομπλέ απλά δεν είναι για πολλά πολλά αυτό το cpu για απλές δουλειές είναι μια χαρά 

Προφανώς και υπερέβαλα. Τώρα θα μας πει το άλλο το παλικάρι για τα μαγαζιά με τα 2 χρόνια εγγύηση, αν έχει και καλές τιμές λογικά παίρνει 2 μηχανήματα στα ίδια λεφτά και θα βγάλει 4 χρόνια :P

52 λεπτά πριν, GH 61 είπε

Κι εγω μαζι σου. Αν βρεις καποιο με τρια χρονια εγγυηση που ζηταει.

 

Εχεις πιασει στα χερια σου τετοιο cpu; Γιατι με ενα ΤουβλοΧ με Β950 που εχω, αυτα που θελει τρεχουν νερακι.        https://www.cpu-world.com/Compare/882/Intel_Celeron_J4005_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_Mobile_B950.html

Όχι δεν έχω πιάσει στα χέρια μου για να είμαι ειλικρινής.  Βλέπω τα specs και κρίνω. Πέρα από την πλάκα για αυτά που θέλει αρκεί αλλά έστω και για καινούργιο πιο πολύ θα εμπιστευόμουν ένα τροφοδοτικό απο refurbished επώνυμο παρά αυτό που θα έχει το συγκεκριμένο. Ας είναι καινούργιο θα είναι τροφοδοτικό των 15ευρώ. Μετά τα 2 χρόνια εγγύηση δεν ξέρεις τι θα δεις και τι να περιμένεις(άκυρο τώρα είδα πως δίνει 3 χρόνια εγγύηση το κατάστημα), άσε που σε 3 χρόνια τόσο χαμηλό cpu δεν ξέρουμε πως θα αποκρίνεται.

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JDROGAS είπε

Δεν μας εχεις πει ομως........εχεις ηδη κατι απο hardware;

Ψαχνεις ολοκληρο pc η parts συγκεκριμενα μονο;

Με 170 ευρω δεν παιρνεις pc καινουργιο πιστευω οτι ειναι κατανοητο.

Εαν ομως εχεις τα υπολοιπα και ψαχνεις μονο για cpu/mobo/ram τοτε οριακα πας σε ενα combo σαν αυτο που σου προτεινε ο Τερης.

Εαν δεν εχεις τιποτα απο το υπολοιπο hardware τοτε αναγκαστικα πας σε μεταχειρισμενο η refurbished.

Εαν επιλεξεις ενα sff σαν αυτα που σου προτεινα μπορει να περασει μια 5ετια χωρις να κανει κιχ.

Ειναι μηχανηματα σχεδιασμενα να δουλευουν 24/7 χωρις προβληματα.Απο την αλλη το ρισκο του μετ/νου το εχουν ολα κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι πχ αυριο δεν θα καψει τροφοδοτικο σε μια αυξομειωση τασης της δεη.(αυτο φυσικα μπορει να συμβει και σε καινουργιο pc)

Δεν υπαρχει αλλη μεση λυση.

Από parts μόνο κουτί σκληρό δίσκο και με το ζόρι τροφοδοτικο οπότε η μόνη λυση ειναι κάποιο από αυτά τα refurbished για την χρήση που κάνει πιστευω θα κρατήσει έτσι όπως τα λέτε!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FullBet είπε

Από parts μόνο κουτί σκληρό δίσκο και με το ζόρι τροφοδοτικο οπότε η μόνη λυση ειναι κάποιο από αυτά τα refurbished για την χρήση που κάνει πιστευω θα κρατήσει έτσι όπως τα λέτε!! 

Προφανώς το μεταχειρισμένο πάντα παίζει jackpot ωστόσο πραγματικά αυτά τα τροφοδοτικά που βάζουν μέσα μπορούν να δουλεύουν ακατάπαυστα και ακούραστα για αρκετά χρόνια. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα προφανώς. Ακούς γνώμες και επιλέγεις απ'ολα αυτό που θεωρείς καλύτερα για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ας είναι καινούργιο θα είναι τροφοδοτικό των 15ευρώ. Μετά τα 2 χρόνια εγγύηση δεν ξέρεις τι θα δεις και τι να περιμένεις, άσε που σε 3 χρόνια τόσο χαμηλό cpu δεν ξέρουμε πως θα αποκρίνεται.

Οσο και να κανει, ειναι καινουργιο, με τρια χρονια εγγυηση.  Ουτε και με τα 775 core2duo ξεραμε πως θα αποκριθουν στο μελλον, αλλα ακομα παιζουν μπαλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Έτοιμα με 8αρα ραμ , ssd και 24 μήνες εγγύηση. Μπράβο Τέρη, μια χαρά μηχανάκια ειδικά αυτό στα 161 με 240ssd και τον 4160 θα έλεγα σχεδόν σημερινό μηχάνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Ναι θα το παρω εγω και θα του το παω !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Άμα ξέρεις κάποιο καλύτερο από αυτά με καλές τιμές και έλεγχο πες εδώ κανένα να μάθουμε και εμείς δεν είναι κακό 

- Τα ονόματα των εταιριών που πωλούν refurbished με 24 μήνες εγγύηση μπορούν να βρεθούν με μια και μόνο αναζήτηση στο διαδίκτυο. Κατά συνέπεια δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνουμε εδώ "έμμεση διαφήμιση" κάποιων συγκεκριμένων εταιριών. Γιατί στην πράξη αυτό γίνεται! Αναφέρονται κατ επανάληψη τα ονόματα 2-3 εταιριών, πάντα των ίδιων, ενώ υπάρχουν πάνω από 10 εταιρίες που κάνουν το ίδιο και τουλάχιστον 3 από αυτές (μπορεί να είναι και περισσότερες) δίνουν εδώ και καιρό 2 χρόνια εγγύηση...

- Αν νομίζουμε πως κάποιες εταιρίες υπερέχουν των άλλων και ο συνομιλητής μας δεν μπορεί να τις εντοπίσει, τον ενημερώνουμε είτε με προσωπικό μήνυμα, είτε με διακριτικό τρόπο όπως έκανε και ο Τέρης Α. προηγουμένως...

Επεξ/σία από filipN
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filipN είπε

- Τα ονόματα των εταιριών που πωλούν refurbished με 24 μήνες εγγύηση μπορούν να βρεθούν με μια και μόνο αναζήτηση στο διαδίκτυο. Κατά συνέπεια δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνουμε εδώ "έμμεση διαφήμιση" κάποιων συγκεκριμένων εταιριών. Γιατί στην πράξη αυτό γίνεται! Αναφέρονται κατ επανάληψη τα ονόματα 2-3 εταιριών, πάντα των ίδιων, ενώ υπάρχουν πάνω από 10 εταιρίες που κάνουν το ίδιο και τουλάχιστον 3 από αυτές (μπορεί να είναι και περισσότερες) δίνουν εδώ και καιρό 2 χρόνια εγγύηση...

- Αν νομίζουμε πως κάποιες εταιρίες υπερέχουν των άλλων και ο συνομιλητής μας δεν μπορεί να τις εντοπίσει, τον ενημερώνουμε είτε με προσωπικό μήνυμα, είτε με διακριτικό τρόπο όπως έκανε και ο Τέρης Α. προηγουμένως...

Δεν χρειάζεται να κάνεις διαφήμιση. Αντί να κάνεις όλο αυτή την "ιστορία" θα μπορούσες απλά να συμπληρώσεις την λίστα με τα μαγαζιά που γνωρίζεις, αναφέροντας τα οποία υπέρ ή κατά και αφήνεις τον άλλον να αποφασίσει. Δεν βάζουμε σε κανενός λαιμό μαχαίρι.

Για ποιον λόγο θα έπρεπε να γνωρίζω το power core για παράδειγμα απο την στιγμή που δεν διαφημίζεται και δεν το έχει προτείνει κάποιος άλλος; Εσύ έτσι ψωνίζεις; Οτι σου βγάζει η Google σαν αποτέλεσμα πας με κλειστά μάτια; Προσωπικά και στο eBay πάντα προσπαθώ να βρω πωλητές με υψηλό αριθμό πωλήσεων και συγκριτικά καλό feedback. Αν μείνω ευχαριστημένος γιατί να μην τον προτείνω; Αν είναι καλός προφανώς του αξίζει και η έμμεση διαφήμιση λόγω της καλής δουλειάς που κάνει.

Νομίζω το τραβήξαμε απο τα μαλλιά χωρίς ουσιαστικό λόγο. Εφόσον ένα μαγαζί είναι σωστό ας διαφημίζεται έμμεσα λόγω αυτών που προσφέρει όπως και στην αντίθετη περίπτωση κάνουμε έμμεση δυσφήμηση. Αυτό κάνουμε εδώ και προσωπικά προσπαθώ πάντα για το καλύτερο deal υπέρ του ts  και όχι υπέρ κάποιας εταιρείας. Το να έχω κάποια μαγαζιά που με έχουν εξυπηρετήσει στο παρελθόν, έχω μείνει ευχαριστημένος και τα προτείνω δεν βλέπω γιατί είναι λάθος.

Επειδή μιλάμε και μέσω γραπτού λόγου θα ήθελα να διευκρινίσω πως όσα γράφω είναι σε ήπιο τόνο και δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε ένα θαυμαστικό (!)

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filipN είπε

- Τα ονόματα των εταιριών που πωλούν refurbished με 24 μήνες εγγύηση μπορούν να βρεθούν με μια και μόνο αναζήτηση στο διαδίκτυο. Κατά συνέπεια δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνουμε εδώ "έμμεση διαφήμιση" κάποιων συγκεκριμένων εταιριών. Γιατί στην πράξη αυτό γίνεται! Αναφέρονται κατ επανάληψη τα ονόματα 2-3 εταιριών, πάντα των ίδιων, ενώ υπάρχουν πάνω από 10 εταιρίες που κάνουν το ίδιο και τουλάχιστον 3 από αυτές (μπορεί να είναι και περισσότερες) δίνουν εδώ και καιρό 2 χρόνια εγγύηση...

- Αν νομίζουμε πως κάποιες εταιρίες υπερέχουν των άλλων και ο συνομιλητής μας δεν μπορεί να τις εντοπίσει, τον ενημερώνουμε είτε με προσωπικό μήνυμα, είτε με διακριτικό τρόπο όπως έκανε και ο Τέρης Α. προηγουμένως...

Αν θες στείλε μου πμ με μαγαζιά με καλές τιμές στα refurbished

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2021 στις 10:23 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Θα του παρω το πρώτο έφαγα όλη μέρα σήμερα ψάξιμο βρηκα πολλα αλλά σε αυτά τα χρήματα με sad 240 και 8g Ραμ πουθενά και 24 μήνες εγγύηση!!! Αλλά δεν κατάλαβα καλά διόρθωσε με έρχεται χωρίς Windows?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FullBet είπε

έρχεται χωρίς Windows?? 

Ναι, θα χρειαστεί να πάρετε κάποιο κλειδί (από τα γνωστά κλειδάδικα να υποθέσω; καθώς δεν έχει sticker πάνω/ εκτός αν έχετε κάποιο εύκαιρο) και να τα περάσετε. Καλού-κακού κάντε ένα τηλέφωνο πριν τη παραγγελία να σιγουρέψετε ότι είναι διαθέσιμο μην έχουμε ιστορίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σε χαρω αρχοντα μου. Το θελεις καλο, το θελεις φτηνο, το θελεις με τρια χρονια εγγυηση, το θελεις και με windows.  Προσκυνω. Τη γυναικα μου την πηρα με λιγοτερες απαιτησεις. 

Επεξ/σία από GH 61
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GH 61 είπε

Να σε χαρω αρχοντα μου. Το θελεις καλο, το θελεις φτηνο, το θελεις με τρια χρονια εγγυηση, το θελεις και με windows.  Προσυνω. Τη γυναικα μου την πηρα με λιγοτερες απαιτησεις. 

Ρε φίλε καλά τα λες απλά εγώ ρωτάω για να ξέρω πως θα κινηθώ !!! Δεν είναι για εμενα το pc θα παει σε άνθρωπο που και αυτά τα  170 ευρώ είναι πολυ δυσκολα!!! Γι'αυτό κοιτάω και ρωτάω για τα παντα και εννοείται ότι η 24 μηνη εγγύηση μετράει!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...