Προς το περιεχόμενο

Έπειτα από μόλις 7 μήνες κυκλοφορίας, το Microsoft Surface Duo διατίθεται πλέον με 50% έκπτωση


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν θα με χαλαγε προσωπικα σε αυτα τα λεφτα για μενα που ψαχνω απλα μια μεγαλη συσκευη χωρις τιποτα τρελλα features. οτι τωρα ολοι καθονται και μετρανε αν ειναι 2 χιλιοστα πιο πλατυ και πιο δεν ξερω τι το θεωρω αξιο αναφορας αφου ολοι βαζουμε θηκες και πολλοι απο εμας δεν το βαζουμε σε τσεπη.αλλωστε ο καθενας εχει αλλες αναγκες οποτε το θεωρω καλο οτι βγηκε. αλλα ναι εχουμε μια ταση να θαβουμε οτι ξεφυγει λιγο απο το καθιερωμενο.οπως καποτε ολοι ελεγαν τα 5 Inches παντοφλες και οι ιδιοι τωρα εχουν 6.5 inches. οταν το διαφορετικο γινει Mainstream τοτε ολοι το αποδεχομαστε.

κατοχος xiaomi mi max 2 το οποιο ηταν παντοφλα και το λατρεψα

δεν εχει nfc.

dealbreaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πούμε επίσης ότι η προσφορά από το Woot έληξε, ήταν για 24 ώρες και πλέον έχει γυρίσει στην κανονική του τιμή. Η συσκευή ΔΕΝ ΠΩΛΕΊΤΑΙ στη μισή τιμή, αλλά ήταν μια προσφορά από το Woot, για όσα τεμάχια (δε γνωρίζουμε πόσα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, laziokos είπε

δεν εχει nfc.

dealbreaker.

Παρα πολύ σημαντική λειτουργία 

Εξαλλου που να βγάζεις τώρα το πορτοφόλι από την κωλοτσεπη και να δίνεις την κάρτα, μιλάμε για εξάντληση…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Παρα πολύ σημαντική λειτουργία 

Εξαλλου που να βγάζεις τώρα το πορτοφόλι από την κωλοτσεπη και να δίνεις την κάρτα, μιλάμε για εξάντληση…

 

Δεν χρειάζεσαι καν πορτοφόλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν χρειάζεσαι καν πορτοφόλι

ΟΚ, βάζεις την κάρτα στην τσέπη, κανένα θέμα

Θα ξεκινήσουμε βέβαια μια ατέρμονη συζήτηση, στην οποία δεν έχω διάθεση να μπω

Εσύ είσαι της άποψης ότι είσαι ΟΚ με ένα κινητό στη τσέπη, εγώ προτιμώ όταν βγαίνω να έχω και τις κάρτες μου μαζί και κάποια μετρητά πάνω μου για σιγουριά

Ο καθένας όπως βολεύεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

ΟΚ, βάζεις την κάρτα στην τσέπη, κανένα θέμα

Θα ξεκινήσουμε βέβαια μια ατέρμονη συζήτηση, στην οποία δεν έχω διάθεση να μπω

Εσύ είσαι της άποψης ότι είσαι ΟΚ με ένα κινητό στη τσέπη, εγώ προτιμώ όταν βγαίνω να έχω και τις κάρτες μου μαζί και κάποια μετρητά πάνω μου για σιγουριά

Ο καθένας όπως βολεύεται

Ακριβως,ο καθένας όπως βολεύεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, laziokos said:

δεν εχει nfc.

dealbreaker.

δεν με πειραζει αυτο.το μονο κακο προσωπικα για μενα που ισχυει με πολλα κινητα ειναι το να μην ειναι αδιαβροχα. 

14 hours ago, mants118 said:

Και γιατί όχι η πρόταση της LG με τις δύο οθόνες, ίδια μηδενική υποστήριξη θα έχεις και στο ένα και στο άλλο από εφαρμογές τρίτων για τις δύο οθόνες. Άσε που με το LG θα έχεις σίγουρα καλύτερη φωτογραφία αν σε ενδιαφέρει, αλλά και να μη σε ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες είναι καλό να έχεις μια αξιόλογη κάμερα πχ για σκαναρισμα εγγράφων. 

να σου πω την αληθεια δεν το εχω δει καν της lg.το κακο ειναι οτι σε καθε κινητο παντα κατι θα λειπει που θα το εχει καποιο αλλο.λιγουρευομουν την σειρα m  της samsung λογω μεγαλης μπαταριας 6000 7000mah αλλα δεν ειναι αδιαβροχο.πηρα samsung galaxy ωραια ολα αλλα μικρη μπαταρια.το mi max μεγαλη μπαταρια τεραστια οθονη αλλα οχι αδιαβροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση/βοήθεια σας παρακαλώ: Από που μπορεί να το προμηθευτεί κανείς...? Αν γίνεται να έχει τουλάχιστον εγγύηση.....  έψαξα λίγο, αλλά δε βρήκα κάποιο κατάστημα από Ευρώπη που να το δίνει στα 700 ευρώ περίπου. Μπορεί να σας φαίνεται περίεργο, αλλά εμένα με εξυπηρετεί. Τώρα που έχει και λογικό κόστος.... γιατί όχι? ας το δοκιμάσω....

Επεξ/σία από fouskmech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος fold κινητού ( fold 2) μπορώ να πω πως είναι το μέλλον στα κινητά. Δύο οθόνες είναι πάντως πιο δυσχρηστες από μια έστω και αναδιπλουμενη οπότε λογική η μη θετική ανταπόκριση του κοινό στο συγκεκριμενο προϊόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μου θυμίσει κάποιος... γιατί τελικά τα windows phones δεν έπιασαν στο καταναλωτικό κοινό ? Μήπως γιατί ο κόσμος προτίμησε τα android  και όλα τα κόλπα της google που τώρα δεν μπορεί να ξεφορτωθεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Eloy είπε

Aς μου θυμίσει κάποιος... γιατί τελικά τα windows phones δεν έπιασαν στο καταναλωτικό κοινό ? Μήπως γιατί ο κόσμος προτίμησε τα android  και όλα τα κόλπα της google που τώρα δεν μπορεί να ξεφορτωθεί ?

Δεν είναι μόνο αυτό. Κατά την άποψή μου ήταν λάθος της Microsoft στην ονομασία του λειτουργικού να έχει την λέξη windows. Όλοι, ακόμα και οι πιο γνώστες περίμεναν να τρέχουν τα προγράμματα του PC στο κινητό και στην ταμπλέτα. Θυμάμαι παράπονα για το τι μπούρδα είναι τα πλακάκια στα windows tablet και γιατί δεν βάζουν το desktop των windows να τρέχουν ξέρω ‘γώ photoshop ή blender στο ταμπλετάκι και να τα χειρίζονται με τα δάχτυλα.
Ως καταναλωτές έχουμε και εμείς μεγάλη ευθύνη στην δημιουργία μονοπωλίων τύπου google και ms windows και μετά περιμένουμε τα κράτη με νομοθεσίες να μας προστατέψουν. Θα μπορούσαμε σήμερα να έχουμε το λιγότερο 4 πλατφόρμες για smartphone (android, iOS, win mobile, blackberry OS) αλλά αντ’ αυτού έχουμε 1,5 (Android με ολίγον iOS).

Επεξ/σία από billxl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, billxl είπε

Δεν είναι μόνο αυτό. Κατά την άποψή μου ήταν λάθος της Microsoft στην ονομασία του λειτουργικού να έχει την λέξη windows. Όλοι, ακόμα και οι πιο γνώστες περίμεναν να τρέχουν τα προγράμματα του PC στο κινητό και στην ταμπλέτα. Θυμάμαι παράπονα για το τι μπούρδα είναι τα πλακάκια στα windows tablet και γιατί δεν βάζουν το desktop των windows να τρέχουν ξέρω ‘γώ photoshop ή blender στο ταμπλετάκι και να τα χειρίζονται με τα δάχτυλα.
Ως καταναλωτές έχουμε και εμείς μεγάλη ευθύνη στην δημιουργία μονοπωλίων τύπου google και ms windows και μετά περιμένουμε τα κράτη με νομοθεσίες να μας προστατέψουν. Θα μπορούσαμε σήμερα να έχουμε το λιγότερο 4 πλατφόρμες για smartphone (android, iOS, win mobile, blackberry OS) αλλά αντ’ αυτού έχουμε 1,5 (Android με ολίγον iOS).

Εγώ πιστεύω πάντως ακόμη, ότι αν επέμενε και έβαζε να τρέχουν και android εφαρμογές στα windows mobile, τότε θα υπήρχαν ακόμη 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Και τα surface laptop, surface book και surface που πάνε πολύ καλά; Και το Xbox επισης;. 

Πάνε πολύ καλά είναι σχετικό. Κυρίως σε business users. Αλήθεια τι πωλήσεις έχει η σειρά Surface; Φαντάζομαι  αρκετά χαμηλές σε σχέση με αντίστοιχα Lenovo, Dell κτλ.  Και το Xbox ok... Προφανώς και ξέρει να φτιάχνει ποιοτικό hardware αλλά είναι hit and miss. Διάφορα προϊόντα της απέτυχαν.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...