Προς το περιεχόμενο

Ψυγείο λαδιού σε δίκυκλο.


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Dantε είπε

Εξαρταται και απο τι ελατηρια φοραει.Θα στρωσει και λιγακι με τη χρηση.

Κανονικα να πιανει ψηλα στη μανετα πρεπει.Οσα εχουν τζογο αρκετο,κακως τον εχουν.

Έτσι δηλαδή;

Μου φαίνεται κουλό να πάει τόσο μεγάλη περιοχή "αχρησιμοποίητη".

συμπλέκτης.png

Απο την άλλη, πρώτη επαφή με συμπλέκτη (και κάτι βόλτες με CBF125, και FX125 που δεν θυμάμαι πως είχαν την εμπλοκή αυτά) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Έτσι δηλαδή;

Μου φαίνεται κουλό να πάει τόσο μεγάλη περιοχή "αχρησιμοποίητη".

συμπλέκτης.png

Και ομως ετσι ειναι το σωστο.

Συγκεκριμενα στα μανουαλ στις μοτοσυκλετες λεει οτι η μανετα πρεπει να εχει τζογο μολις 1-1,5 εκατοστο μεχρι να αρχισει να συμπλεκει/αποσυμπλεκει.

Σκεψου οτι εγω (οπως και αρκετοι γνωστοι μου),δε παταω καν το συμπλεκτη ολο στις αλλαγες.Δυο δαχτυλα και μεχρι τη μεση περιπου.Καλα πλεον εχω μαθει και ανεβοκατεβαζω χωρις συμπλεκτη (οχι καρφωτες) οποτε ειχα το συμπλεκτη ουσιαστικα μονο για τα ξεκινα/σταματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sheogorath Τυχαία πέταξε το youtube το video αυτό. Θεωρώ πως δεν θέλει να αναλάβει καμιά βλάβη ο μηχανικός για τα αντίστοιχα χρήματα που θα σου πάρει για να βάλει το ψυγείο (παραπάνω από μία ώρα δουλειάς δεν φαίνεται να είναι)

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

@Sheogorath Τυχαία πέταξε το youtube το video αυτό. Θεωρώ πως δεν θέλει να αναλάβει καμιά βλάβη ο μηχανικός για τα αντίστοιχα χρήματα που θα σου πάρει για να βάλει το ψυγείο (παραπάνω από μία ώρα δουλειάς δεν φαίνεται να είναι)

.

Καλά ναι, το βάζω και μόνος μου, αλλά με όλα αυτά που διάβασα και εδω, δεν αξίζει. Το πολύ πολύ να του βάλω κανα αισθητήρα θερμοκρασίας από αλί, πάνω στο coolerbypass, να ξερω ποτε ζορίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...