Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, procostas1 είπε

9.1-100 έχει νομίζω το puma όσο και το peugeo με τα 130

 

 

Μόνο το st έχει γκάζι ωραίο και γλυκό. Τα άλλα είναι καθημερινά. Πλέον όλα με τις ροπές και τα μικρά τούρμπο που φουσκώνουν από χαμήλα έχουν το γκαζάκι τους αλλά κινούνται και αξιοπρεπώς.

Ωραίο το πούμα αλλά μικρό και αν παρακολουθείτε μια ομάδα που έχει ένας λίγο περίεργος στο fb, παρουσιάζει συχνά πυκνά θεματάκια σε αρκετές περιπτώσεις επικίνδυνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα από τη Χιονισμένη Αθήνα..

Ήρθε η ώρα να αγοράσω το 1ο μου αυτοκίνητο. Στη οικογένεια υπάρχουν είδη δύο ΤΟΥΟΤΑ, έχουμε μείνει απόλυτα ευχαστημενοι. 

Εγώ προσανατολιζομαι στο Yaris το καινούργιο μοντέλο. Βλέποντας όμως και το Yaris Cross άρχισε να με ενδιαφέρει και αυτό. 

Υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για αγορά καινούργιου αυτοκίνητου. 

Το Ζήτημα ποια από τις δύο επιλογές να επιλέξω. 

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτά τα 2 μοντέλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Iraklhs1998 είπε

Εγώ εντός Αττικής κινούμαι για τη δουλειά,  ψώνια, βόλτες κλπ. Αλλά θέλω να κάνω και τις εκδρομές.

Εντός πόλης τότε σε συμφέρει το hybrid πρώτα απ όλα. Μετά κοιτάς εάν σε βολεύει το μήκος του cross σε σχέση με το απλό yaris για τις μετακινήσεις και τα παρκαρίσματα. Πολύ επιγραμματικά:

Το cross καίει λίγο παραπάνω σε σχέση με το απλό yaris.

Το cross είναι vfm στην active plus, άντε και λίγο στην style. Από εκεί και επάνω δεν δικαιολογεί τα χρήματα που ζητάει. Εγώ θα διάλεγα το ADVENTURE αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογώ τα 27κ του. 

Υπάρχει και το corolla το οποίο είναι καλύτερο αμάξι από το yaris cross.

Προσοχή με τις καταναλώσεις που λένε στην αντιπροσωπεία είναι λίγο παπάς. Στην πόλη καίνε λιγότερο από ότι σε ταξίδι σε σχέση με ένα θερμικό μοτέρ.

Δεν το έχω δει από κοντά αλλά έχω στα σχέδια να πάω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, hountalass είπε

Προσοχή με τις καταναλώσεις που λένε στην αντιπροσωπεία είναι λίγο παπάς. Στην πόλη καίνε λιγότερο από ότι σε ταξίδι σε σχέση με ένα θερμικό μοτέρ

Έχει εντυπωσιακή κατανάλωση μέσα στην πόλη, για κάποιον που κάνει πολλά χιλιόμετρα το υβριδικό είναι πολύ ελκυστικό

Υπάρχει και αυτό το κανάλι που κάνει δοκιμές κατανάλωσης, ίσως αξίζει να ρίξετε μία ματιά.

Το κοιτάζω και εγώ, αν και έχω καθυστερήσει μάλλον, βλέπω οι τιμές πήραν την ανηφόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Iraklhs1998 είπε

Καλησπέρα από τη Χιονισμένη Αθήνα..

Ήρθε η ώρα να αγοράσω το 1ο μου αυτοκίνητο. Στη οικογένεια υπάρχουν είδη δύο ΤΟΥΟΤΑ, έχουμε μείνει απόλυτα ευχαστημενοι. 

Εγώ προσανατολιζομαι στο Yaris το καινούργιο μοντέλο. Βλέποντας όμως και το Yaris Cross άρχισε να με ενδιαφέρει και αυτό. 

Υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για αγορά καινούργιου αυτοκίνητου. 

Το Ζήτημα ποια από τις δύο επιλογές να επιλέξω. 

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτά τα 2 μοντέλα;

Δες το review του Mat Watson στο carwow. Εχει ελλείψεις σε εξοπλισμό, είναι ακριβό και δεν έχει χώρους (λογικό βασίζεται στο Yaris). 

 

 

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι για την κατηγορία του. και ειδικά αν λάβεις υπόψη ότι είναι υβριδικό στα λεφτά που ο ανταγωνισμός δεν δίνει καν αυτόματο κιβώτιο, δεν έχει αντίπαλο ουσιαστικά και γι'αυτό πουλάει σαν ζεστή τυρόπιτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, zanskou είπε

μια απάντηση με επιχειρήματα θα ήταν ευπρόσδεκτη. την καλημέρα μου :)

 

Μα το έγραψα παραπάνω γιατί. Χώροι-τιμή-εξοπλισμός. Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, dtk-386 said:

Δες το review του Mat Watson στο carwow. Εχει ελλείψεις σε εξοπλισμό, είναι ακριβό και δεν έχει χώρους (λογικό βασίζεται στο Yaris). 

Το μόνο που είδα στο βίντεο πάντως να λέει για εξοπλισμό είναι για θύρες USB πίσω και ασύρματη φόρτιση. Δεν είδα βέβαια αν τα άλλα έχουν. 

Ακριβό γιατί? 22900€ βλέπω ξεκινάει το 2008 εδώ και το Yaris Cross από 18270€ και 21120€ με το πλεονέκτημα του αυτόματου κιβωτίου. 

Για χώρους είπε ότι είναι λίγο χειρότερο από το 2008 μέσα και με μικρότερο χώρο αποσκευών από τα άλλα που έδειξε όμως γενικά δεν είναι άσχημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...