Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Εκ των πραγμάτων όποιος έχει μεγάλη αναμονή θα χάνει πελάτες. Είναι δεδομένο αυτό.

Ε για την Toyota μην το δένεις και κόμπο. Έχει τρομερά κολλημένα μυαλά που είναι της λογικής ή Toyota ή τίποτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Σημερινή εκ νέου ερώτηση σε αντιπροσωπεία, 18 μήνες αναμονή μη δεσμευτική σε μη δεσμευτική τιμή.

Στο τέλος οι αναμονές της Toyota θα θυμιζουν αυτές της DDR για ενα Trabant

8 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ε για την Toyota μην το δένεις και κόμπο. Έχει τρομερά κολλημένα μυαλά που είναι της λογικής ή Toyota ή τίποτα. 

Εχει πολλά κολλημένα μυαλά, ισχύει, αλλά εδώ μπαινουν και πρακτικά ζητήματα, δηλαδή και ο Τογιοτοταλιμπάν αν θελει αμάξι σχετικά άμεσα και η Τογιοτα τον πάει Χριστούγεννα του 23, ε ακόμα κι αυτος θα αλλαξοπιστήσει. 

Οι εταιρίες που κρατάνε στοκ αυτοκινητα ή που δινουν αναμονές κάτω απο το 6μηνο, θα βγουν πολύ κερδισμένες απο αυτη την ιστορία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εχει πολλά κολλημένα μυαλά, ισχύει, αλλά εδώ μπαινουν και πρακτικά ζητήματα, δηλαδή και ο Τογιοτοταλιμπάν αν θελει αμάξι σχετικά άμεσα και η Τογιοτα τον πάει Χριστούγεννα του 23, ε ακόμα κι αυτος θα αλλαξοπιστήσει. 

 

Ο τογιοτοταλιμπαν παλι τογιοτα θα παρει, δε σηκωνει μυγα στο σπαθι του...

Θα κυκλοφορει με το σαραβαλο γιαρις του 99 με 3 παιδια τη γυναικα και τη πεθερα προκειμενου να του ερθει το γιαρις κρος ξερω γω και ας ειναι και μετα το Γ ΠΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά κράζετε την Toyota αλλά είναι η τελευταία που άνοιξε τις τιμές αντικειμενικά. 

οκ, οι χρόνοι αναμονής το καταλαβαίνω είναι τρελοί αλλά προφανώς δεν το κάνουν επίτηδες (δεν ξέρω καμία εμπορική εταιρεία που δεν θέλει να πουλάει). 

άλλοι έχουν επίσης τρελούς χρόνου αναμονής, ανοιχτή τιμή και ακόμη και ανοιχτό εξοπλισμό. μην φανατίζεστε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ο τογιοτοταλιμπαν παλι τογιοτα θα παρει, δε σηκωνει μυγα στο σπαθι του...

Θα κυκλοφορει με το σαραβαλο γιαρις του 99 με 3 παιδια τη γυναικα και τη πεθερα προκειμενου να του ερθει το γιαρις κρος ξερω γω και ας ειναι και μετα το Γ ΠΠ

"Φιλαράκι δε σπάει δε χαλάει το Γιάρις. Το λέει και ο μπαρμπα Μήτσος που το πάω το αμάξι 20 χρόνια"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγέλνεις καινούργιο euro 6 αυτοκίνητο για να κυκλοφορείς ελεύθερα και όταν παραλάβεις θα έχει βγει euro 50 και θα σου λένε που πας με την παλιατζούρα χαλάς το περιβάλλον και ρούφα και διπλάσια τέλη γιατί τώρα υπολογίζουμε διαφορετικά τους ρύπους γιατί δεν μας βγαίνουν τα φράγκα με τους φόρους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zanskou είπε

ρε παιδιά κράζετε την Toyota αλλά είναι η τελευταία που άνοιξε τις τιμές αντικειμενικά. 

οκ, οι χρόνοι αναμονής το καταλαβαίνω είναι τρελοί αλλά προφανώς δεν το κάνουν επίτηδες (δεν ξέρω καμία εμπορική εταιρεία που δεν θέλει να πουλάει). 

άλλοι έχουν επίσης τρελούς χρόνου αναμονής, ανοιχτή τιμή και ακόμη και ανοιχτό εξοπλισμό. μην φανατίζεστε 

Προφανώς δεν χάνει. Γιατί μπορεί να ανεβαίνει η αναμονή αλλά ανεβαίνουν και οι τιμές. Πουλάει λιγότερα μεν αλλά σε υψηλότερη τιμή δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Προφανώς δεν χάνει. Γιατί μπορεί να ανεβαίνει η αναμονή αλλά ανεβαίνουν και οι τιμές. Πουλάει λιγότερα μεν αλλά σε υψηλότερη τιμή δε.

η υψηλότερη τιμή αντανακλά τις αυξήσεις που κάνει το εργοστάσιο/Toyota Motor Europe όπως και στις περισσότερες εταιρείες. Οι προμήθειες των εμπόρων δεν έχουν αλλάξει καθόλου. Και η εισαγωγική κατ'επέκταση τα ίδια λεφτά βγάζει περίπου ανα αυτοκίνητο. 

Και επίσης σε όλες τις εταιρείες παίζει τεράστιο ρόλο το μερίδιο αγοράς. Αν ίσχυε αυτό που λες θα σημαινε ότι η Χ εταιρεία (πχ η ΤΟΥΟΤΑ ή οποιαδήποτε άλλη) έχει αποφασίσει να θυσιάζει την πρώτη θέση που έχει σε μερίδιο αγοράς. κάτι τέτοιο είναι αυτοκτονία, για πάρα πολλούς λόγους 

Επεξ/σία από zanskou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κλίμα της εποχής....

Δεν είμαι φανατικός toyota-κιας αλλά μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω...

Πείτε μου ποια εταιρία δεν έκανε αύξηση τιμής στα αυτοκίνητα της;

Πείτε μου ποια εταιρία δεν έχει αυξήσει την αναμονή παράδοσης στα best seller μοντέλα της;

Πείτε μου ποια εταιρία τα τελευταία χρόνια είναι νο1 σε πωλήσεις;

Πείτε μου μετά το covid και τον πόλεμο σε ουκρανία ένα προιόν που δεν πήρε τον ανήφορο τιμολογιακά;

Πείτε μου τον χαμό σε ζήτηση/τιμή/αναμονή που έχει γίνει σε κάρτες γραφικών / PS5/raspberry pi etc αν έχει προηγούμενο;

Οτι ζούμε σε δύσκολες μέρες δεν θέλει επιβεβαίωση,επίσης ένα είναι σίγουρο,το οτι δεν θέλει η Toyota και οποιαδήποτε εταιρία να δίνει ένα μοντέλο της ένα χρόνο μετά στον πελάτη της και μάλιστα πιο ακριβά...Θα ήθελε να έχει υλικά να τα δίνει απο το εργοστάσιο σε λίγες μέρες...ακόμα και στην ιαπωνία που έχουν να καλύψουν την τοπική αγορά και την αυστραλία έχουν μεγάλη αναμονή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2022 στις 6:30 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Σημερινή εκ νέου ερώτηση σε αντιπροσωπεία, 18 μήνες αναμονή μη δεσμευτική σε μη δεσμευτική τιμή.

Δλδ υπαρχει κόσμος που θα ρισκαρει 20 χιλιαρικα για να παρει ενα προιον σε 1,5 ετος απο τωρα και με την προοπτικη αυτα τα 20 να γίνουν 22-23 και οσο παει?Μαλλον υπαρχει fat ακομη...

Απιθανο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρεαλιστικά μιλώντας, στην τιμή του το μοντέλο, δεν έχει ανταγωνισμό στην κατηγορία, ειδικά λόγω της υβριδικότητας.

Το μελανό σημείο προς το παρόν είναι η αργή διαθεσιμότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ένα μαύρο στο δρόμο. Εξαιρετικό χρώμα γι' αυτό το μοντέλο, ενώ το μαύρο δεν ταιριάζει στα περισσότερα Toyota. (αν και το αγαπημένο μου χρώμα αυτοκινήτου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...