Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενω στην αρχη το εβρισκα πολυ ενδιαφερον, εχω χαλαστει με τους χωρους που φαινονται να ειναι αντιστοιχοι του απλου Yaris και με το γεγονος οτι χρησιμοποιησαν προσαρμογεις για να "ανεβασουν"¨το πλαισιο και να κουμπωσουν τις φουσκωμενες λαμαρινες. Φυσικα το μεγαλο πλεονεκτημα του αυτοκινητου ειναι η καλυτερη υβριδικη υλοποιηση με την εγγυηση της Toyota

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... με τρείς τουλάχιστον ανακλήσεις μεταξύ 2020-2021(στην Ελλάδα):

-πρόβλημα μονάδας επικοινωνίας δεδομένων - dcm. (Yaris, Corolla, Rav 4, Lexus).

-αντλία καυσίμου υψηλής πίεσης που ενδέχεται να παρουσιάσει ρωγμες. (Corolla, C-HR, Auris).

-ηλεκτρονική μονάδα ευστάθειας που επηρεάζει άμεσα το σύστημα πέδησης. (Yaris Hybrid)

... θα κρατούσα πολύ μικρό καλάθι.

 

 

 

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά να πω ότι ισχύει αυτό που λένε οι περισσότεροι χωρίς να το δούμε πως να το παραγγείλουμε και έχουν απόλυτο δίκιο!!!Εμενα απο την ημέρα ανακοίνωσης με κέρδισε και πήρα τα ρίσκα μου…ρίσκο όσον αφορά τους χώρους και πιθανά αλλά περίεργα που μπορεί να προκύψουν!!!Για κινητήρα όμως και για αξιοπιστία γενικά  η Τογιότα είναι μια εταιρία που χρόνια τώρα δεν στεναχωρεί τους πελάτες της…τώρα αν αλλάξει με τον εν λόγω μοντέλο….

Τιμολογιακά για μένα οποίος θέλει μια αξιοπρεπή έκδοση πάει στην style που βγαίνει καπου στα 25.000…πολλά θα μου πείτε οι περισσότεροι αλλά θα σας πω δείτε τι πουλάει ο ανταγωνισμός….Puma ,2008, Juke, C3 air cross, captur, kona, vitara και οτιδήποτε άλλο αν θες να πας σε έκδοση με αυτόματο σασμάν κ λίγο πλούσιο εξοπλισμό το 22.000αρι το έχεις σίγουρο…και όχι full hybrid και αρκετά από αυτά  με τέλη κυκλοφορίας….

Ομορφια είναι κάτι υποκειμενικό…

Σίγουρα κάποια μοντέλα είναι καλύτερα σίγουρα κάποια χειρότερα…ο χρόνος θα δείξει!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητήρας, ποιότητα, επιδόσεις, άνεση, οδηγική συμπεριφορά, όλα αυτά είναι ερωτηματικό όταν παίρνεις αυτοκίνητο τόσο στα τυφλά.

Το Full Hybrid δεν ξέρω κατα πόσο δικαιολογεί τα έξτρα χρήματα (εκτός αν το ξεπατώνεις εντός πόλης) κι εμένα δε μου άρεσε καθόλου σαν οδήγηση το Corolla Hybrid που δοκίμασα. Θόρυβος απο το CVT και μια αίσθηση οτι το αμάξι συνεχώς πατινάρει. Και just my two cents, όταν κάποιος δίνει 30,000 για αυτοκίνητο, το 1-2λ διαφορά σε κατανάλωση δεν είναι τόσο σημαντικά.

Για μένα η αγορά έχει πολύ καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα, και στα 25 και πολύ περισσότερο στα 30Κ.

Και για να μη με περάσετε για hater, Toyota αγόρασα φέτος το καλοκαίρι :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με τον κατασκευαστή, το να δώσεις 25 χιλιάρικα για ένα αμάξι που δεν έχεις καν δει από κοντά, πόσο μάλλον οδηγήσει έχει ρίσκο.  Μεγάλο-μικρό εξαρτάται από το πορτοφόλι του καθένα

Φυσικά έχεις κάποια στάνταρ, ειδικά λόγω φήμης της Toyota αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχεις εικόνα του αυτοκινήτου.
Τέλος, στην ρεκλαμα όλα ωραία φαίνονται, τα αρνητικά στην πρώτη βόλτα φαίνονται

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2021 στις 7:19 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Κινητήρας, ποιότητα, επιδόσεις, άνεση, οδηγική συμπεριφορά, όλα αυτά είναι ερωτηματικό όταν παίρνεις αυτοκίνητο τόσο στα τυφλά.

Το Full Hybrid δεν ξέρω κατα πόσο δικαιολογεί τα έξτρα χρήματα (εκτός αν το ξεπατώνεις εντός πόλης) κι εμένα δε μου άρεσε καθόλου σαν οδήγηση το Corolla Hybrid που δοκίμασα. Θόρυβος απο το CVT και μια αίσθηση οτι το αμάξι συνεχώς πατινάρει. Και just my two cents, όταν κάποιος δίνει 30,000 για αυτοκίνητο, το 1-2λ διαφορά σε κατανάλωση δεν είναι τόσο σημαντικά.

Για μένα η αγορά έχει πολύ καλύτερες επιλογές σε αυτά τα χρήματα, και στα 25 και πολύ περισσότερο στα 30Κ.

Και για να μη με περάσετε για hater, Toyota αγόρασα φέτος το καλοκαίρι :P

Το yaris cross με το yaris στην υβριδικη εκδοση δεν εχουν καμια διαφορα σε κινητηρα σε κιβωτιο και στο εσωτερικο...Οταν πηγα να το παρω δοκιμασα το yaris αλλα αυτο που λεει και ο tutuyo ολα τα αρνητικα φαινονται στην πρωτη βολτα ουτε καν στο τεστ drive...αλλη κατηγορια θα μου πεις αλλο πατημα κλπ οκ...Σαν μοντελο κυκλοφορει εδω και ενα χρονο Ιαπωνια / Αυστραλια και εχει καλα σχόλια μαλιστα Ιαπωνια ειναι sold out απο την πρωτη μερα...ποσο μπορει να εχει αποκλιση το μοντελο της ιαπωνικης με αυτο της ευρωπαικης παραγωγης δεν μπορω να ξερω...
To e-cvt κουραζει κυριως σε εθνικό δικτυο και οχι μεσα στην πολη/επαρχιακο δικτυο...σε αυτο συμφωνω απολυτως!!!
Σιγουρα με 30.000 υπαρχουν πολλα αυτοκινητα επιλογης αλλα αν ηταν ολοι να διαλεγαν με τα δικα μου κριτηρια τοτε ολοι θα επαιρναν Yaris Cross...γουστα/επιλογες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update. το δούλεμα πάει συνεφο .μετα απο επικοινωνία με αντιπροσωπίες αφοί το 1 σεπτεμβρη έγινε 10/9 μετά 15/9 μετά 22/9 μετά 30/9 σήμερα μου είπαν η 15/10 η τέλη οκτωμβριου. εγώ τρίτη πάω να κλείσω άλλο , και ειλικρινά δε καταλαβαίνω γτ μια εταιρία σαν την TOYOTA δέχεται να χάνει έτσι πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα και το φοβόμουν ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο. Οι πρώτες φήμες είχαν ξεκινήσει από Αύγουστο, μετά πήγε Σεπτέμβριο και τώρα Οκτώβριο. Από μήνα σε μήνα μας πάνε. Έλεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

update. το δούλεμα πάει συνεφο .μετα απο επικοινωνία με αντιπροσωπίες αφοί το 1 σεπτεμβρη έγινε 10/9 μετά 15/9 μετά 22/9 μετά 30/9 σήμερα μου είπαν η 15/10 η τέλη οκτωμβριου. εγώ τρίτη πάω να κλείσω άλλο , και ειλικρινά δε καταλαβαίνω γτ μια εταιρία σαν την TOYOTA δέχεται να χάνει έτσι πελάτες.

Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου και έχεις δίκιο

Η Toyota δεν αγχώνεται γιατί ότι και αν φέρει ξέρει ότι θα το πουλήσει, εδώ ξεπούλησε αυτοκίνητα που δεν τα έχει δεί κανείς

Γίνεται χαμός με τους ημιαγωγούς αν έχεις διαβάσει για αυτί επικρατεί αυτή η κατάσταση.

Απλά να ξέρεις ότι αν πας αλλού εκτός από λίγα ετοιμοπαραδοτα θα πας πάλι για παραγγελίες 3,6+ μηνών ανεξάρτητα μάρκας

Έφαγες τον γάιδαρο κάνε υπομονή ένα μήνα ακόμη

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταιει η Toyota φιλε αλλα το ελληνικο κρατος, τα αυτοκίνητα είναι Πειραια εδω και καιρο αλλα δεν μπορουν να πάρουν τα απαραιτητα εγγραφα...ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2021 στις 3:54 ΜΜ, KAPAKOSTAS είπε

update. το δούλεμα πάει συνεφο .μετα απο επικοινωνία με αντιπροσωπίες αφοί το 1 σεπτεμβρη έγινε 10/9 μετά 15/9 μετά 22/9 μετά 30/9 σήμερα μου είπαν η 15/10 η τέλη οκτωμβριου. εγώ τρίτη πάω να κλείσω άλλο , και ειλικρινά δε καταλαβαίνω γτ μια εταιρία σαν την TOYOTA δέχεται να χάνει έτσι πελάτες.

Δε ξέρω απο ποια Τογιότα το είχες κλείσει, πάντως είναι με διαφορά η πιο αδιάφορη εταιρία (ειδικά η Πόλις που είναι της Τογιότα Ελλάδας). Και ο λόγος είναι αυτός που λέει ο Θωμάς, θα τα πουλήσει όπως και να χει. Όσες φορές πήγα στην Τογιότα, κάποιος αγόραζε (δε παζάρευε απλά, αγόραζε). Γιατί να ασχοληθούν αν θα χάσουν 1, 2, 10, 100 πελάτες; Αφού τους αντικαθιστούν άμεσα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επιβεβαιώνω. Το είδα σήμερα από κοντά στον Γιαννίτσα. Έχει μόνο ένα hybrid adventure χρυσο bi tone. Άγνωστο το πότε θα μπορούμε να κάνουμε test drive. Παράδοση Οκτώβριο 2022 !!! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...