Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα πήγα στην Πόλις Κηφισίας, έχει ένα Adventure και ένα Style στην έκθεση. Test drive μου είπαν από Πέμπτη-Παρασκευή και παράδοση σε ένα χρόνο. Σε άλλη αντιπροσωπεία που πήρα τηλέφωνο, μου είπαν test drive από Νοέμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά με παράδοση σε 1 χρόνο θα πρέπει να μη ζητήσουν τίποτα απο προκαταβολή, φάση Tesla Truck, 100€ να το δεσμεύσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σε ένα χρόνο ποιος ζει ποιος πεθαίνει. Εγώ πάνω από 2 μήνες δε θα περίμενα για κανένα αυτοκινητο στον πλανήτη, ποσό μάλλον για τουοτα…

Σε ολες τις εταιρείες το ιδιο γίνεται, κατι σαν τις gpu αφού δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε ολοκληρωμένα.

Μονο αν πάρεις κάποιο που εχουν ήδη στοκ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Σε ολες τις εταιρείες το ιδιο γίνεται, κατι σαν τις gpu αφού δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε ολοκληρωμένα.

Μονο αν πάρεις κάποιο που εχουν ήδη στοκ.

Δε διαφωνώ. Νομίζω ότι αν δεν υπάρχει επιτακτική ανάγκη αγοράς νέου αυτοκινήτου το καλύτερο θα ήταν κανείς να περιμένει. 
Σε άλλες εταιρείες βέβαια η αναμονή δεν είναι 12-13 μήνες που λέει η Toyota, αλλά 4 με 6 μάξιμουμ μηνες από οσο έχω μάθει (γκρουπ vag, merc & Bmw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Δεν ξερω οι αλλες αλλα η vw σου λεει πχ πεντε μήνες και μετα σε παει στους έξι κπλ.

Υπαρχει χαος στις αυτοκινητοβιομηχανίες.

Αυτο που εμαθα ειναι οτι η Toyota με το που θα κλείσει σε καλύπτει με την τιμη που θα κλείσεις σήμερα, για τις λες δεν ξερω.

 

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, paylidis είπε

αλλά 4 με 6 μάξιμουμ μηνες από οσο έχω μάθει (γκρουπ vag, merc & Bmw)

ναι. με τη διαφορά οτι δεν παίρνεις υβριδικο, έχουν το 1/3 της εγγύησης και η τιμή ειναι ανοιχτή (δηλαδή το τι θα πληρώσεις στο τέλος είναι στα κεφια της εταιρειας). 

Προφανώς με τα τωρινά δεδομένα παραγγέλνεις μονο αν δεν καιγεσαι. Αν καιγεσαι παίρνεις ενα μτχ και ο θεός βοηθός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Η αλήθεια είναι ότι με τα όσα γίνονται τον τελευταίο καιρό, είναι ένας καλός λόγος αυτός για να κλείσεις αυτοκίνητο τώρα, εφόσον κλειδώσεις δηλαδή την τιμή. Γιατί έτσι όπως πάει το βλέπω σε 1 χρόνο να είναι 1000-2000 πάνω... 

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει σε περίπτωση ακύρωσης? 

Επεξ/σία από Christos Vvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Κανονικά με παράδοση σε 1 χρόνο θα πρέπει να μη ζητήσουν τίποτα απο προκαταβολή, φάση Tesla Truck, 100€ να το δεσμεύσεις. 

Πληροφοριακά για το yaris ζητούσαν 500 ευρώ προκαταβολή με κλειστή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sxetikos13 είπε

Πληροφοριακά για το yaris ζητούσαν 500 ευρώ προκαταβολή με κλειστή τιμή.

Ποια αντιπροσωπεία;

Γιατι εμένα ζητησαν 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες πλεον παιζουν με κλεισιμο τιμής, seat & skoda το εχω δει σιγουρα, η skoda μαλιστα χωρις προκαταβολη... Για τη VW/Audi δε ξερω, εαν ενδιαφερεται καποιος μπορώ να μαθω αυριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστεια πραγματα, ακου ενα παραδοση σε ενα ετος. Σπιτι αγοραζεις σε μικροτερο διαστημα

μπορουν να εχουν αλλαξει τοσα πολλα πραγματα στην ζωη σου μεσα σε ενα ετος για να δεσμευτεις

 

Στο θεμα των προκαταβολων και η Opel κλειδωνει τιμη εξ αρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, paylidis είπε

η skoda μαλιστα χωρις προκαταβολη...

τι εννοείς ; παραγγέλνουν αυτοκίνητα χωρίς προκαταβολή ; πολύ περίεργο μου φαίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zanskou είπε

τι εννοείς ; παραγγέλνουν αυτοκίνητα χωρίς προκαταβολή ; πολύ περίεργο μου φαίνεται 

Πιθανως να εχουν καποια τυπικη 100-200 ευρω αν και ελεγαν ξεκαθαρα στη διαφημιση 0% προκαταβολη για μοντέλα βενζινης και ΦΑ. Ενδεικτικα εδώ το γραφει ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...