Προς το περιεχόμενο

Για να δουμε τι θα πει ο μαστορας


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Αμα δουλευει συνέχεια με αέριο και η τρόμπα δεν απομονώνει ή δουλευει σε ελάχιστη ποσότητα βενζίνης θα χαλάσει και πιο έυκολα.Θέλει γεμάτο ρεζερβουαρ και να δουλευει που και που και με βενζίνη.

Εγω με Honda CRV και υγραεριο την εχω την βενζινη παντα γυρω στη μεση και δεν φουλαρω για να ανανεωνεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και βάλτου και καθαριστικό βενζίνης (5€ σε ένα βενζινάδικο) να υπάρχει μέσα σε 30-40l καύσιμου και λειτούργησε το για κάποια χιλιόμετρα 

Σε αντίστοιχα προβλήματα τρόμπας προς το παρόν η λύση του καθαριστικου έχει σώσει σε αμάξι με υγραέριο. Υποψιάζομαι ότι είχε πιάσει βρωμιές στα μπεκ βενζίνης γιατί η αντλία δούλευε κανονικά αλλά ανά στιγμές δεν έπαιρνε μπροστά, από όταν έβαλα το καθαριστικό δεν ξαναχα πρόβλημα ποτέ μέχρι σήμερα. 

Δοκίμασε το! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Εγω με Honda CRV και υγραεριο την εχω την βενζινη παντα γυρω στη μεση και δεν φουλαρω για να ανανεωνεται .

Εγώ πλέον έχω αγοράσει τα 2 πρόσθετα Tunap 163/164 και θα χρησιμοποιήσω στο Mazda 6 που έχει υγραέριο.

Το 163 το ρίχνεις στη βενζινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, meletis_m είπε

Εγώ πλέον έχω αγοράσει τα 2 πρόσθετα Tunap 163/164 και θα χρησιμοποιήσω στο Mazda 6 που έχει υγραέριο.

Το 163 το ρίχνεις στη βενζινη

Πως το ριχνεις μεσα ?

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Πως το ριχνεις μεσα ?

 

To 163 με ένα χωνί στο ρεζερβουάρ βενζίνης . το 164 θέλει με υποπίεση απο τη πλήρωση της δεξαμενής υγραερίου . Βρές κάποιο μεταπωλητή ή σε οποιοδήποτε εγκαταστάτη . Πλέον εγω θα χρησιμοποιώ και στο Mazda 6 και στο Opel Corsa c που θα τοποθετηθεί .

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμες λένε οτι τα υψηλής συμπίεσης με τούρμπο  θέλουν κ ψεκασμα βενζίνης σε μεγάλα ποσοστά αναλογιας...όταν ένα αμάξι δεν κανει πολύ παραπάνω από 10κ km ανά ετος δεν εχει νόημα το υγραεριο 

Το carfax / autodna ίσως κ να σ βρουν history αυτοκ. Το vin από μόνο του έτσι κ αλλιώς σ λέει μήνα/ετος

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...