Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη Apple Pay και από τη Eurobank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη ή ειναι σε εκκρεμοτητα;

φαινεται μεσα στην εφαρμογη wallet

3 ώρες πριν, teokat είπε

Εγώ το δοκίμασα χθες σε Σκλαβενίτη και δεν έδωσε το bonus της Επιστροφής.


 

 

  •  

Εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη ή ειναι σε εκκρεμοτητα;

φαινεται μεσα στην εφαρμογη wallet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο Eurobank App, οι πληρωμές στις οποίες δεν έχει γίνει εκκαθάριση φαίνονται γκρι με την ένδειξη «Δεσμευμένο ποσό»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Παίρνετε Notifications μετά τις συναλλαγές?

 

κανονικά ναι πρεπει να παιρνεις, στο applewatch και αν δεν εχεις φαινονται πρωτα στο κινητο. εαν πας μεσα στο wallet φαινονται και στις καρτες οι αγορές σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρώνεις με το ρολόι, εμφανίζεται ειδοποίηση στο ρολόι και βλέπεις τη συναλλαγή από το κινητό στο Watch App > Apple Pay > πάνω στην κάρτα > συναλλαγές.

Αν πληρώνεις με το κινητό, έρχεται ειδοποίηση και βλέπεις τις συναλλαγές πατώντας πάνω στην κάρτα, μέσα από το Wallet App. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν γενικότερα ειδοποιήσεις, είτε πληρώνεις με AW, είτε με τηλ.

Αυτό λέω πιο πάνω. Ούτε το Transactions υπάρχει και όλο αυτό συμβαίνει ΜΟΝΟ με τη Eurobank.

Κάποια μακακία έχουν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Antonis_V είπε

Θέλω εδώ και μέρες να το γραψω: και μπόνους πέρνεις, και την εξαργυρώσει σου βγάζει σωστά!

Εμένα δεν μου έδωσε το bonus. Η συναλλαγή εκκαθαρίστηκε και φαινεται στο app αλλά επιστροφή δεν έδωσε. Σήμερα που πλήρωσα με την φυσική κάρτα την πίστωσε αμέσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/5/2021 στις 10:38 ΠΜ, zmaskos είπε

Χτες πάντως στο mymarket πληρωνοντας  με το κινητο με ρωτησε ο ταμιας εαν θελω να εξαργυρωσω το υπολοιπο από επιστροφη

Εγώ το έχω δοκιμάσει 3 φορές σε MyMarket. Καμία από τις τρεις δεν μου έδωσε πόντους Επιστροφής, και επίσης σε καμία από τις τρεις δεν μου έβγαλε να εξαργυρώσω πόντους που έχω συγκεντρώσει. Έχω επικοινωνήσει 4 φορές με την "εξυπηρέτηση" (λέμε τώρα...) της Eurobank, και δεν ξέρει η δεξιά τους τι ποιεί η αριστερά τους. Άλλα λέει ο ένας εκπρόσωπος (ότι είναι όλες οι συναλλαγές Επιστροφής εφικτές με Apple Pay), άλλα ο άλλος (ότι για εξαργύρωση απαιτείται η φυσική κάρτα, κάτι που βεβαίως ακυρώνει το λόγο ύπαρξης του Apple Pay αν χρειάζεται να κουβαλάς και την κάρτα μαζί). Και φυσικά, μούγκα στη στρούγκα για το ότι οι πόντοι Επιστροφής ΔΕΝ περνιούνται στις συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίρνεις κανονικά τα € της επιστροφής αφού γίνει η εκκαθάριση, όπως γίνεται και με το bonus της alpha, και όπως γίνεται με τα wallets όλων των τραπεζών στο android. 

Εξαργύρωση δεν ρωτήθηκα ποτέ αν θέλω, ούτε με Eurobank ούτε με Alpha. 

Επίσης για να κανεις εξαργύρωση πρέπει να έχεις τουλάχιστον 10€ επιστροφής.  Έχεις 10€ υπόλοιπο; 

Επεξ/σία από panos-
διορθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, panos- είπε

Παίρνεις κανονικά τα € της επιστροφής αφού γίνει η εκκαθάριση, όπως γίνεται και με το bonus της alpha, και όπως γίνεται με τα wallets όλων των τραπεζών στο android. 

Εξαργύρωση δεν ρωτήθηκα ποτέ αν θέλω, ούτε με Eurobank ούτε με Alpha. 

Δεν ξέρω τι γίνεται στο Android, αλλά με Apple Pay ΔΕΝ παίρνεις τα ευρώ επιστροφής. Οι τρεις συναλλαγές στις οποίες αναφέρθηκα έχουν εκκαθαριστεί, αλλά κοιτάζοντας στη σελίδα/app της Επιστροφής δεν έχει πιστωθεί κανένας πόντος τον τελευταίο μήνα. Το χειρότερο είναι ότι ούτε το MyMarket γνωρίζει, αλλά ούτε καν και η Eurobank, αν κρίνω από τις αντιφατικές απαντήσεις (και τελικά την αδυναμία παροχής απάντησης) που λαμβάνω.

Επεξ/σία από Dead-Poet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...