Προς το περιεχόμενο

Κάθετη πτώση για το bitcoin και την αγορά των κρυπτονομισμάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Όταν κάποιοι σας λέγανε ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να πλουτίσεις από την καρέκλα του σπιτιού σου κάνοντας trading (ή μάλλον δεν γίνεται από το 99.999% του πληθυσμού) τους λέγατε απαρχαιωμένους, άσχετους, δεινόσαυρους και διαφορά άλλα όμορφα 

Ε λογικό δεν είναι τώρα αυτοί να σας κουνήσουν το δάχτυλο και να σας πουν “εγώ σας τα λεγα” ;

Ειναι αρκετα κοντοφθαλμο το μηνυμα σου. 
Δες εδω την πορεια του bitcoin. Οποιος εχει μπει πριν 3 μηνες, ειναι κερδισμενος ακομα και τωρα με την μεγαλη πτωση. Τωρα αν πλουτισε ή οχι, εξαρταται απο τα ποσα επενδυσε.
https://www.coindesk.com/price/bitcoin

image.png.e46f0830f00c3abacfb81ec65607de40.png

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Ειναι αρκετα κοντοφθαλμο το μηνυμα σου. 
Δες εδω την πορεια του bitcoin. Οποιος εχει μπει πριν 3 μηνες, ειναι κερδισμενος ακομα και τωρα με την μεγαλη πτωση. Τωρα αν πλουτισε ή οχι, εξαρταται απο τα ποσα επενδυσε.
https://www.coindesk.com/price/bitcoin

image.png.e46f0830f00c3abacfb81ec65607de40.png

Εγώ βλέπω πτώση 50%, κάτι που σίγουρα ενισχύει την άποψη μου ότι το συγκεκριμένο προϊόν είναι καθαρά για τζόγο και τίποτα άλλο και σίγουρα δεν γίνεται να αντικαταστήσει σκληρά νομίσματα (ευρώ δολάριο ελβετικό φράγκο κλπ)

Το μόνο που εύχομαι είναι όσοι έχουν παίξει να έχουν βάλει μικρά ποσά και απλά να κλαίγονται για κανα 100ρικο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πραγματικά χωρίς να χρειάζεται να αναλύσω το θέμα οχι οτι με ενδιαφέρει κιόλας το Crypto-Trading. Εγώ αναγκαστικά ασχολήθηκα με τα Crypto μονο και μόνο οτι πουλάω NFT και αναγκαστικά πληρώνομαι με crypto, τα οποία μερικά γίναν trade, μερικά cashout και τελοσπαντων αφου ειναι side project δε με απασχολει και πολυ. Απλα αυτό που θέλω να πω στα άτομα που περιμένουν 1,2,5 η 10 χρόνια για να πουν "ΦΟΥΣΚΑ ΗΤΑΝ ΣΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑ" υπάρχει μια παροιμια που λέει Η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Εντελώς καλοπροαίρετα ρωτάω:

Aν ασχολείσαι με κάτι από το 2014 όπως λες, και είχες 5 bitcoin τότε (σα να λέμε είχες επενδύσει ένα χιλιάρικο, κλάιν μάιν ποσό), η κεφαλαιοποίηση της επένδυσής σου στο peak του πανηγυριού θα έπρεπε να είναι πάνω κάνα 300άρι χιλιάδες.

Εγώ πάντως αν ήμουν στον χώρο 7 χρόνια και το κέρδος μου ήταν μόνο 15-20 χιλιάρικα (εκτός αν αγόρασες κάνα McLaren) θα έψαχνα για σαπούνι και σχοινί...

Τα πρώτα μου 3 bitcoin τα πούλησα για 800 δολάρια αρχές του 2014 :D

μου τα είχε χαρίσει ένας συνάδελφος στην δουλειά ;)

μετά διάβασα και δεν ξαναέκανα τα ίδια λάθη :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Επίσης πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι η έλλειψη στις κάρτες γραφικών δεν οφείλεται στο mining,  αν γίνει ένα κραχ στο mining σαν επακόλουθο θα έχει μια μείωση στις τιμές των μεταχειρισμένων για μια μικρή περίοδο. 

Υπάρχουν στοιχεία που στηρίζουν αυτή την θέση; Γιατί εγώ είμαι της άποψης ότι το mining είναι η πηγή παγκόσμιας αναστάτωσης. Ξεκίνησε από τις κάρτες, πέρασε στα τροφοδοτικά, πλέον στους δίσκους όλων των τύπων, και σε λίγο στις τηλεοράσεις και συναφή. Όλοι θέλουν μερίδιο από την πίτα της αισχροκέρδιας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, haHa είπε

Ειναι αρκετα κοντοφθαλμο το μηνυμα σου. 
Δες εδω την πορεια του bitcoin. Οποιος εχει μπει πριν 3 μηνες, ειναι κερδισμενος ακομα και τωρα με την μεγαλη πτωση. Τωρα αν πλουτισε ή οχι, εξαρταται απο τα ποσα επενδυσε.
https://www.coindesk.com/price/bitcoin

image.png.e46f0830f00c3abacfb81ec65607de40.png

Περίμενε δεν τελείωσε ακόμα...στην αρχή είμαστε!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Παψτε να αντιμετωπιζετε τα κρυπτο ως τζογο και οι μεν και οι δε. Δεν πανε ολοι για lambo , ουτε προσδοκουν 1000% αποδοσεις. Υπαρχουν κι εκεινοι που αρκουνται με αποδοση καλυτερη απο το να εχουν τα ευρω τους σε καταθεσεις, στο μαξιλαρι κλπ. Δηλαδη αρκουνται να μην εχουν αρνητικη αποδοση οπως συμβαινει στα παραδοσιακα νομισματα που καθε χρονο χανουν την αξια τους. Παρολα αυτα, απο καταβολης bitcoin, οι αποδοσεις καθε χρονο, ειναι οχι απλα θετικες, οχι απλα ανωτερες, αλλα υπερπολλαπλασιες απο επιτοκια κλπ. Κι αυτο θα γινει και το 2021 κατα πασα πιθανοτητα, οσα αρθρα κι αν ανεβασει το ινσομνια για καθε μια απο τις εκαστοτε φυσιολογικες διορθωσεις ή αρνητικες ειδησεις στο χωρο των κρυπτο, οση χολη κι αν βγαλουν οι διαφοροι ασχετοι gamers κλπ απο τεχνολογια που δε βλεπουν παραεξω απο τη γυάλα τους, κι οση χαιρεκακια βγαλουν οι απλα εμπαθεις με την κατσικα του γειτονα. Διορθωσεις που στη συντριπτικη τους πλειοψηφια εχουν να κανουν με συνδυασμο χειραγωγησης και απειρων, κακων ή αμπαλων traders που εχουν εισελθει στο χωρο των κρυπτο επειδη οντως πιστευουν πως με 100 ευρω θα εχουν lambo ως τον Αυγουστο, για να πανε διακοπες, Διορθωσεις οι οποιες χρονια τωρα, ακολουθουνται παντα απο ακομα μεγαλυτερες ανοδους.

 

2. Παμε στα φυντανια τους gamers τωρα που πολεμανε τα κρυπτο που θεωρουν υπευθυνο το mining που δε πιανουν 500fps. Με την ιδια λογικη γιατι δεν ευχεστε να κλεισουν ολες οι επιχειρησεις για να φθηνινουν οι cpu? Γιατι δηλαδη σας φταινε μονο τα mining farms? Μονο εκει χρησιμοποιειται εξοπλισμος που χρησιμευει στο gaming και σας χαλασε η συνταγη; Συνελθετε και καλως οριστε επιτελους στο 2021… Δεν εχετε καμια αποκλειστικοτητα χρησης σε κανενα ειδος εξοπλισμου.

ΥΓ. Δεν ημουν, δεν ειμαι και δεν προκειται να γινω miner,  αλλα η προτροπη να συνελθετε και να προσαρμοστειτε στις εξελιξεις του 2021 παραμενει.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
45 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

θα έψαχνα για σαπούνι και σχοινί...

Βρε σατανα, το σχοινι το καταλαβαινω... το σαπουνι? γιατι?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...