Προς το περιεχόμενο

[Free EPIC Store Game] NBA 2K21 (!)


Gulik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fotaras76 είπε

Τζάμπα μεν αλλά πιάνει 110 gb η εγκατάσταση. Τελικά για να παίζεις τα παιχνίδια που δίνουν δωρεάν πρέπει να τα σκας σε σκληρούς δίσκους.

Δηλαδή όταν κόστιζε 60€ έπιανε λιγότερα gb?

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Δηλαδή όταν κόστιζε 60€ έπιανε λιγότερα gb?

Όταν κόστιζε 60 ευρώ δεν με ενδιέφερε πόσο πιάνει γιατί πολύ απλά δεν θα το αγόραζα ποτέ για τόσα λεφτά. Τώρα που είναι τζάμπα όμως ίσως να με ενδιαφέρει.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού, το NBA 2k έχει σαπίσει τόσο πολύ πλέον και είναι τόσο εξαρτημένο από microtransaction και άλλες αηδίες που ούτε τζάμπα δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.

Το περσινό ήταν το πρώτο εδώ και πολλά χρόνια που δεν αγόρασα από day one, άσχετα αν το πήρα αργότερα σε εξευτελιστικές τιμές (βλ. κάτω του 5ευρου) σε PS4, Switch κλπ. Ακόμα κι έτσι δεν ασχολήθηκα σχεδόν καθόλου γιατί δεν είχε νόημα. Αν θυμάμαι καλά ούτε καν συζήτηση στο insomnia δεν ανοίξαμε για πρώτη φορά στα χρονικά. Στο 2k21 είχαμε μια σύντομη κουβέντα εδώ, αλλά το παιχνίδι δεν απέσπασε και τίποτα διθυραμβικά σχόλια.

Για την προσφορά του Epic θα το σκεφτώ αν θα το βάλω στο account μου, αλλά για να το κατεβάσω και να το δω ούτε για αστείο. Μόνο αν αλλάξει κάποτε ρότα η 2k Sports που δύσκολο το βλέπω, οπότε η μόνη ελπίδα είναι ο ανταγωνισμός.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, το παιχνίδι κατα την εκκίνηση κολλάει και με πετάει στο desktop.

Την πρώτη φορά το έκανε πριν καν μπει στο μενού ενώ την δεύτερη πρόλαβα λίγο και μπήκε στο μενού. Συμβαίνει και σε κανέναν απο εσάς; Ξέρει κανείς εάν υπάρχει λύση;

Δεν υπάρχει καμια6 περίπτωση να φταίει το σύστημά μου.

Επεξ/σία από Hiddenite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Είναι μόνο για pc?

Ναι, αυτή η προσφορά ισχύει για pc. Το παιχνίδι υπάρχει και για κονσόλες, βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλησπέρα, το παιχνίδι κατα την εκκίνηση κολλάει και με πετάει στο desktop.

Την πρώτη φορά το έκανε πριν καν μπει στο μενού ενώ την δεύτερη πρόλαβα λίγο και μπήκε στο μενού. Συμβαίνει και σε κανέναν απο εσάς; Ξέρει κανείς εάν υπάρχει λύση;

Δεν υπάρχει καμια6 περίπτωση να φταίει το σύστημά μου.

Το κατέβασα χτες και σε εμένα παίζει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, το κατεβάζω κι εγώ το παιχνίδι και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Επέλεξα σαν τοποθεσία εγκατάστασης (installation path) έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που έχω συνδεμένο πάνω στο Pc μιας και στον SSD έχω μόνο 120 GB ελεύθερο χώρο. Η απορία μου είναι εάν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να "τρέχει" ομαλά το παιχνίδι ή εάν υπάρχει κάποια απώλεια στην απόδοση του;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marsele είπε

Καλημέρα, το κατεβάζω κι εγώ το παιχνίδι και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Επέλεξα σαν τοποθεσία εγκατάστασης (installation path) έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που έχω συνδεμένο πάνω στο Pc μιας και στον SSD έχω μόνο 120 GB ελεύθερο χώρο. Η απορία μου είναι εάν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να "τρέχει" ομαλά το παιχνίδι ή εάν υπάρχει κάποια απώλεια στην απόδοση του;;;

 

Εφόσον καλύπτεις όλες τις απαιτήσεις συστήματος για το παιχνίδι που αναγράφονται στις πληροφορίες του, το να το εγκαταστήσεις σε HDD αντί για SSD δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα, το πολύ-πολύ να παρατηρήσεις μερικές φορές λίγο πιο διαρκή loading screens, τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή, απλά το αναφέρω επειδή ρωτάς για "απώλεια στην απόδοση".

 

Σε εξωτερικό σκληρό εννοείς; Εκεί αλλάζει το θέμα, εξαρτάται από την ποιότητα του εξωτερικού σκληρού, την ταχύτητά του, αν υποστηρίζει USB 3.0 το σύστημά σου και είναι κι αυτός USB 3.0 κλπ κλπ. Περιπλέκεται το θέμα, δηλαδή, και γενικότερα δεν συστήνεται.

Επεξ/σία από Gulik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλησπέρα, το παιχνίδι κατα την εκκίνηση κολλάει και με πετάει στο desktop.

Την πρώτη φορά το έκανε πριν καν μπει στο μενού ενώ την δεύτερη πρόλαβα λίγο και μπήκε στο μενού. Συμβαίνει και σε κανέναν απο εσάς; Ξέρει κανείς εάν υπάρχει λύση;

Δεν υπάρχει καμια6 περίπτωση να φταίει το σύστημά μου.

Με πεταει και εμενα λιγο πριν ξεκινησω ματς. Τι γίνεται? Βρηκες λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Gulik said:

 

Σε εξωτερικό σκληρό εννοείς; Εκεί αλλάζει το θέμα, εξαρτάται από την ποιότητα του εξωτερικού σκληρού, την ταχύτητά του, αν υποστηρίζει USB 3.0 το σύστημά σου και είναι κι αυτός USB 3.0 κλπ κλπ. Περιπλέκεται το θέμα, δηλαδή, και γενικότερα δεν συστήνεται.

Ο δίσκος υποστηρίζει USB 3.0 και το σύστημα μου επίσης. Ωστόσο υπάρχει κι εσωτερικός HDD με διαθέσιμο χώρο. Το πολύ πολύ αν δεν τρέχει σωστά θα μεταφέρω το παιχνίδι μετά στον εσωτερικό HDD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, yansta είπε

Με πεταει και εμενα λιγο πριν ξεκινησω ματς. Τι γίνεται? Βρηκες λύση?

Καλησπέρα, όχι δεν βρήκα. Το έχουν αρκετοί πάντως το ίδιο πρόβλημα. Εμένα στην αρχή που λέει για update κολλάει στο 0%. Όλο το βράδυ το άφησα ούτε 1 % δεν ανέβηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...