Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Σημαντικές αλλαγές στις υποχρεώσεις των παρόχων κινητής τηλεφωνίας και Internet


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Filippos12 είπε

Προσωπικα πιστευω πως για το θεμα των ταχυτητων εχει διευκολυνθει αρκετα η διαδικασια και αζημιας καταγγελιας του παροχου και κινηση διαδικασιων επαναφορας , εφοσων τον νοεμβρη αν δεν κανω λαθος βγηκε η αποφαση για το θεμα με τις ταχυτητες ( αν γραφουν στο συμβολαιο οτι πιανεις χ mbps και εσυ εχεις 1/10 του χ για παραδειγμα  )

Έχω 24άρα, πιάνω 12, (σημειωτέον όταν ανέβηκα από 4άρα είχα αρχικά 14,5 που σταδιακά έφτασε στα 17 και κατόπιν έπεσε στα 8), η COSMOTE δίνει ταχύτητα 14 και όλα μέλι-γάλα...Αν έπιανα 10 θα μπορούσα να κάνω καταγγελία και να γλυτώσω περίπου 4 ευρώ,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, d3v4st4tor είπε

Έχω 24άρα, πιάνω 12, (σημειωτέον όταν ανέβηκα από 4άρα είχα αρχικά 14,5 που σταδιακά έφτασε στα 17 και κατόπιν έπεσε στα 8), η COSMOTE δίνει ταχύτητα 14 και όλα μέλι-γάλα...Αν έπιανα 10 θα μπορούσα να κάνω καταγγελία και να γλυτώσω περίπου 4 ευρώ,

Θεωριτικα παντα μιλωντας η εεττ προσπαθει να λυσει διαχρονικα προβληματα και να διευκολυνει τους πελατες των παροχων , τωρα εαν ακομη και για τα 4 ευρω εβγαζες ακρη και δικαιωνοσουν σημαινει οτι εγινε σωστα η ''δουλεια''. Επιπλεον , βασει των κανονισμων της εεττ η κοσμοτε επρεπε βασει συμβολαιου να σε ενημερωσει για τις πραγματικες ταχυτητες που εχεις και να αναγραφονται στο συμβολαιο , εαν οντως ετσι εγινε δεν ευθυνεται καπου γιατι βρισκεται συμφωνη με τον κανονισμο .

Επεξ/σία από Filippos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aspirini είπε

Μια φορα να συφωνουσε η πλειοψηφεια    και ενα ελεγε ενα μπραβο οταν αποφασιζονται σωστες αλλαγες και τι στον κοσμο .

Εστω αυτα τα 5-6 πραγματα που κανουν ειναι καλυτερα για ολους ,και αντι να πουμε ενα μπραβο  παλι παραπονα  για αλλα πραγματα .

Δεν θα μου κανει εντυπωση αν στην δευτερη σελιδα δουμε και παραπονα για τα "παιδακια στη αφρικη που πεινανε" και δεν κανουμε τιποτα για αυτο.

Να συμφωνήσουμε η πλειοψηφία. Και ας πούμε ότι αυτές οι 5-6 αλλαγές είναι για το καλύτερο, ωραία.

Αλλά είναι αλλαγές της πλάκας. Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι απείρως περισσότερο για το για ποιον λόγο η πολυκατοικία μου δεν δείχνει έτοιμη για VDSL (ενώ η πλήρης εγκατάσταση μέχρι και έξω από την πόρτα μου έχει ολοκληρωθεί εδώ και ενάμιση μήνα), παρά για το αν θα με ειδοποιήσουν το αργότερο δύο μήνες πριν την λήξη του συμβολαίου μου. Αντίστοιχα, φαντάζομαι η πλειοψηφία ενδιαφέρεται πολύ περισσότερο για άλλα πράγματα και όχι για το αν θα του παρέχουν συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Να παρέχουν ένα ελάχιστο επίπεδο υπηρεσίας στον συνδρομητή σε περίπτωση προσωρινής ή μόνιμης διακοπής υπηρεσιών λόγω οφειλών, όπως λήψη εισερχόμενων κλήσεων" ΑΝ ΔΟΘΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΡΑΓΗ ΛΟΓΩ ΧΡΕΟΥΣ ΝΑΕΧΟΥΝ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ ΘΑ ΕΛΑΤΤΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ...Σημειωτέον, μεγάλο κομμάτι των κερδών στην κινητή τηλεφωνία οι εταιρείες το κάνουν απο την καρτοκινητή! Εχουν εξελίξει τα καρτοκινητά στην κότα με τα χρυσα αυγά... Αν τους χτυπήσει εκεί, θα πονέσουν οι εταιρείες...

Επεξ/σία από vaskor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d3v4st4tor είπε

Χμμμ, ούτε κουβέντα για το 'εώς Χ mbps' και υποχρέωση για μείωση χρέωσης εάν οι ταχύτητες είναι αλλού για αλλού...

ε...ναι και το ξέρουν γιατί χαρτογραφούν τις περιοχές ανάλογα το χαλκο και τις δυνατότητες και όμως αν δεν το καταγγείλεις  μείωση δεν βλέπεις , παθόν και ξερω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kazantzidis είπε

Το να σε κλεβουν τα χρηματα αν δεν βαλεις 3 μηνες καρτα, θα αλλαξει και αυτο;

Αυτο ειναι το αποτελεσμα οσων ειχαν νουμερα χωρις ανανεωσεις

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτο ειναι το αποτελεσμα οσων ειχαν νουμερα χωρις ανανεωσεις

Εγώ πάλι θα λεγα αυτό είναι το αποτέλεσμα μιας ανύπαρκτης ρυθμιστικής αρχής σε μια χώρα των Βαλκανίων....

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΕΤΤ για άλλη μια φορά καινοτομεί. Η καινοτομία της είναι να κάνει εν μέρει τα αυτονόητα, που έπρεπε να κάνει εδώ και χρόνια, κυρίως αναφέρομαι στην αναφορά της ταχύτητας που υποχρεώνει να σου λένε πριν υπογράψεις συμβόλαιο. Κατά τα άλλα έχουν αφήσει ακάλυπτο τον καταναλωτή σε άλλα πόσα, με το πρόσχημα της ενημέρωσης πχ πριν την φραγή και σε πολλά άλλα, για να βολεύονται οι cosmote και άλλοι. Για το 256 κλαίω. Πάλι έδειξαν πόσο υποκριτές και καληνύχτες είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, d3v4st4tor είπε

Έχω 24άρα, πιάνω 12, (σημειωτέον όταν ανέβηκα από 4άρα είχα αρχικά 14,5 που σταδιακά έφτασε στα 17 και κατόπιν έπεσε στα 8), η COSMOTE δίνει ταχύτητα 14 και όλα μέλι-γάλα...Αν έπιανα 10 θα μπορούσα να κάνω καταγγελία και να γλυτώσω περίπου 4 ευρώ,

 Πως και που κάνεις τη καταγγελία; γιατί εγώ πιάνω 4 mbps με 24 γραμμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zeys13 είπε

 Πως και που κάνεις τη καταγγελία; γιατί εγώ πιάνω 4 mbps με 24 γραμμή. 

σόρυ για το σόκιν αλλά φοβάμαι ότι με τη καταγγελία από τέσσερα θα πιάσεις τρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

σόρυ για το σόκιν αλλά φοβάμαι ότι με τη καταγγελία από τέσσερα θα πιάσεις τρία

Πολύ πιθανό... Μια μείωση όμως στο πάγιο δε θα με χάλαγε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια μαφία. Θυμάμαι αοντο 2008 που ξεκίνησε να γίνεται mainstream το ADSL του ελλαδισταν..ποιος δεν έβρισε την φορθνετ τότε και όλους τούς παρόχους με αποκορύφωμα το ΟΤΕ/ΠΟΤΕ...

Στα μεταγενέστερα χρόνια βλέπαμε 24mbps και κατέβαζα με 650kbps και αν.

Τώρα βάλαμε vdsl από wind με modem που δίνουν της πλάκας χωρίς 5G gigahertz Wlan που κολλάει το ίντερνετ στο κινητό όταν έχεις τα ασύρματα ακουστικα Bluetooth.

Φράγμα στις ταχύτητες του μόντεμ του πενταευρου και έπεσε η ταχύτητα από 120mbs που χρονιζε σε δεν θυμάμαι πόσο.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι θα γινόταν αν ολο το εμποριο της αγοράς λειτουργούσε οπως οι εταιρίες κινητής που σου παίρνουν πισω πληρωμένο με ΦΠΑ χρόνο απ το κινητό

" Τηλέφωνο στο σπίτι - Γεια σας απο την INTERSPORT για ένα ζευγάρι NIKE παπούτσια για μπασκετ που αγοράσατε - μάλιστα - 'Τα έχετε φορέσει καθόλου αυτο το μήνα ?  - ε ξέρετε λογω δουλειας δεν ειχα χρονο για μπασκετ αλλα σίγουρα τον αλλο μήνα θα παω

Ξέρετε δυστηχώς ο χρόνος σας έληξε θα πρέπει να περάσουμε απο το σπίτι και να σας πάρουμε τα παπούτσια πίσω , θα έπρεπε να τα φορέσετε τουλάχιστον 5 φορές , οποτε δικαιούμαστε να περασουμε απ το σπίτι και να σας τα πάρουμε πίσω , την επόμενη φορά να είστε πιο  προνοητικός , καλή σας μέρα , ο υπάλληλός μας θα περάσει αυριο στις 5 το απόγευμα να παρει τα παπούτσια πίσω

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...