Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Σημαντικές αλλαγές στις υποχρεώσεις των παρόχων κινητής τηλεφωνίας και Internet


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να γίνουν όλα αυτά που λένε. Επίσης αυτό που δεν με χαλάει καθόλου είναι το "

  • Να παρέχουν συμβουλές στον συνδρομητή για καλύτερα τρέχοντα τιμολόγια, σε σχέση με τις παρεχόμενες υπηρεσίες που λαμβάνει, τουλάχιστον ένα μήνα πριν την λήξη της σύμβασής του."

Που με την λήξη σε γυρνάνε στην κανονική χρέωση και μέχρι να το πάρεις χαμπάρι έχεις χρεωθεί το παραπάνω στον λογαριασμό. Είναι και κάποιοι που έχουν πάγια εντολή και δεν το κοιτάνε αυτό. Επίσης κάτι μεγάλοι άνθρωποι που ενώ δεν τους χρειάζεται το Ιντερνετ δίνουν 2play να τα παίρνουν και "ξεχνάνε" φυσικά να τους πουν για νέα οικονομικότερα προγράμματα. Τους αφήνουν στα παλιά και αρμέγουν. 

Αυτό με το έως νομίζω έχει ειπωθεί πολλάκις. Όσον αφορά για την ADSL ξέρουμε όσο πιο κοντά τόσο πιο καλά. VDSL έχουν βελτιωθεί τα πράγματα μιας και ενημερώνουν από πριν πόσο (περίπου) θα πιάνεις. 

Θα συμφωνήσω για τα καρτοκινητά μια και είναι αλητεία το 2μηνο και 3μηνο. Επίσης μεγαλύτερη αλητεία την χρέωση επανασύνδεσης. ΑΥΤΟ και αν πρέπει να καταργηθεί. Λίγο απρόσεχτος ή λίγο να καθυστερήσεις χαράτσι με το έτσι θέλω; Μεγάλη λαμογιά. Καλά αυτό με τα 256 απλά δεν υπάρχει. Σωστό μεν αλλά δώρο άδωρον απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kazantzidis είπε

Το να σε κλεβουν τα χρηματα αν δεν βαλεις 3 μηνες καρτα, θα αλλαξει και αυτο;

Σε 2 μήνες δεν είναι η διαγραφή του υπολοίπου;

https://techteacher.gr/αγορές/όροι-χρήσης-για-τα-πακέτα-καρτοκινητή/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμιτες με ολο τον σεβασμο, το αρθρο αναφερεται σε αλλαγες στα συμβολαια/υπηρεσιες κινητης και τα μισα μηνυματα αφορουν τα παραπονα μας για το ADSL, VDSL κοκ Μονο θετικα μπορω να δω οτι πλεον απαγορευεται η φραγη εισερχομενων και η ελαχιστη ταχυτητα προσβασης, ας ειναι και με 256kbps. Σκοπος ειναι η ελαχιστη δυνατοτητα συνδεσιμοτητας.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DimVavas είπε

256 Κbps????😳😳

Μια χαρά μου φαίνεται αυτό. Πάντα το έλεγα. Από τη στιγμή που τελειώσουν τα δεδομένα του χρήστη, να μπαίνει σε FAP.
Θα μπορεί να έχει Instant Messaging Apps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
46 minutes ago, mourouzis2005 said:

Συμφορουμιτες με ολο τον σεβασμο, το αρθρο αναφερεται σε αλλαγες στα συμβολαια/υπηρεσιες κινητης και τα μισα μηνυματα αφορουν τα παραπονα μας για το ADSL, VDSL κοκ

Λεπτομέρειες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourouzis2005 είπε

Συμφορουμιτες με ολο τον σεβασμο, το αρθρο αναφερεται σε αλλαγες στα συμβολαια/υπηρεσιες κινητης και τα μισα μηνυματα αφορουν τα παραπονα μας για το ADSL, VDSL κοκ

Σωστά το θίγεις. Απλώς, δεν είναι και απολύτως ξεκάθαρο. Πράγματι σε κάποια άρθρα αναφέρεται στην κινητή. Σε άλλα άρθρα (άρθρα εννοώντας του Κανονισμού και όχι δημοσιογραφικά) το αναφέρει ως "τηλεφωνίας" γενικά και αόριστα. Προσπαθώντας να καταλάβω πότε αφορά σε ένα και πότε στο άλλο, πραγματικά μπερδεύομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Καλησπέρα σας , από το Cosmafone τηλεφωνώ. έχω μια προσφορά να σας κάνω.

- Σας ακούω 

- Με μόνο 10€ παραπάνω το μήνα θα έχετε καλύτερες παροχές (από τις ήδη πανάκριβες που πληρώνετε τώρα )

- Τουτ τουτ τουτ τουτ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

- Καλησπέρα σας , από το Cosmafone τηλεφωνώ. έχω μια προσφορά να σας κάνω.

- Σας ακούω 

- Με μόνο 10€ παραπάνω το μήνα θα έχετε καλύτερες παροχές (από τις ήδη πανάκριβες που πληρώνετε τώρα )

- Τουτ τουτ τουτ τουτ...

Μια από τα ίδια. Πλέον διαγράφω και τα SMS τους με το που καταλάβω ότι είναι για προσφορά χωρίς καν να την διαβάσω...

- Με 10 μόνο ευρώ μπορείτε να έχετε απεριόριστα data, με καθόλου λεπτά ομιλίας... για 5 μέρες...

- Με άλλα τόσα απεριόριστες κλήσεις προς όλα τα δίκτυα για 1 ώρα...

- 1 petabyte με 5 ευρώ για 10 δευτερόλεπτα

- 1000 sms και 500 λεπτά ομιλίας προς το δικό μας δίκτυο, και 1 sms και 5 λεπτά προς όλους, και καθόλου data, με 20 ευρώ

κ.λπ.

Το δίκαιο θα ήταν να μπορώ να τους πληρώσω με χρήματα Μονόπολης... και πάλι θα ένιωθα ριγμένος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, skiabox είπε

Μέχρι να έρθουν και άλλοι παίκτες μην περιμένετε πολλά.

Όποιος και να έρθει τον τρώει η μαρμάγκα. Πρόκειται για καρτέλ. Κανένας δεν θα έρθει από το πουθενά με τιμές συμβολαίου ή καρτοκινητής, δε λέω Ρουμανίας, αλλά ούτε καν Ιταλίας που με 10 € έχω απεριόριστα και 80-100 giga στην καρτοκινητή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Χρόνια μαφία. Θυμάμαι αοντο 2008 που ξεκίνησε να γίνεται mainstream το ADSL του ελλαδισταν..ποιος δεν έβρισε την φορθνετ τότε και όλους τούς παρόχους με αποκορύφωμα το ΟΤΕ/ΠΟΤΕ...

Στα μεταγενέστερα χρόνια βλέπαμε 24mbps και κατέβαζα με 650kbps και αν.

Τώρα βάλαμε vdsl από wind με modem που δίνουν της πλάκας χωρίς 5G gigahertz Wlan που κολλάει το ίντερνετ στο κινητό όταν έχεις τα ασύρματα ακουστικα Bluetooth.

Φράγμα στις ταχύτητες του μόντεμ του πενταευρου και έπεσε η ταχύτητα από 120mbs που χρονιζε σε δεν θυμάμαι πόσο.

 

Είμαι ο μόνος που δεν έβρισε τον πάροχό μου, NetOne.

Από κει και μετά το χάος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...